İlk Karavan Olur Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yaman17 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,492

Yaman17

Deniz aşığı..
Yer
Çanakkale
Herkese merhaba. Tanışma kısmında kısaca kendimden bahsetmiştim. Ben Yağmur. Öğretmenim. Bir karavan alma niyetine girdik. Bütçemiz kısıtlı. Karavanımızın ilk amacı yaşadığımız yer olan Gökçeadada bize sahil kenarında 2. bir ev olması. Arayışlarım sonucunda ilk etapta internet üzerinden bir kaç karavan buldum. Sizlerin yorumları çok önemli. Tecrübeli abilerim ve arkadaşlarım yorumlarınızı esirgemeyin. Nelere dikkat edilmesiyle alakalı açılan çoğu konuyu okudum ancak gene de bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim. İyi akşamlar dilerim.

MALİYETİNE !!! 4.60 Avrupa Retro Karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 585528388

Etiketler
Herkese merhaba. Tanışma kısmında kısaca kendimden bahsetmiştim. Ben Yağmur. Öğretmenim. Bir karavan alma niyetine girdik. Bütçemiz kısıtlı. Karavanımızın ilk amacı yaşadığımız yer olan Gökçeadada bize sahil kenarında 2. bir ev olması. Arayışlarım sonucunda ilk etapta internet üzerinden bir kaç karavan buldum. Sizlerin yorumları çok önemli. Tecrübeli abilerim ve arkadaşlarım yorumlarınızı esirgemeyin. Nelere dikkat edilmesiyle alakalı açılan çoğu konuyu okudum ancak gene de bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim. İyi akşamlar dilerim.

MALİYETİNE !!! 4.60 Avrupa Retro Karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 585528388

Bu karavanın 750 kg altı olması biraz zor.Satıcıya Kantar tartım fişini ve Tip onay belgesini whatsapp'tan yada mail ortamında göndermesini talep edin.gönderemiyor yada bahane üretiyorsa yanaşmayın
Ayrıca açıklamada sağa çektiğini belirtmiş ve sorunsuzca ege turu yaptığını yazmış.Pek inandırıcı gelmedi.Bu bile sürüş sırasında ciddi riskler doğurur.Birde dengesiz yüklemede,virajlarda,yanal rüzgarlarlarda devrilebilir.(tabii ne kadar sorun var bilgisayar başından bilmek imkansız, yazdıklarımda abartıyor olabilirimde.)

Bu karavanın 750 kg altı olması biraz zor.Satıcıya Kantar tartım fişini ve Tip onay belgesini whatsapp'tan yada mail ortamında göndermesini talep edin.gönderemiyor yada bahane üretiyorsa yanaşmayın
Ayrıca açıklamada sağa çektiğini belirtmiş ve sorunsuzca ege turu yaptığını yazmış.Pek inandırıcı gelmedi.Bu bile sürüş sırasında ciddi riskler doğurur.Birde dengesiz yüklemede,virajlarda,yanal rüzgarlarlarda devrilebilir.(tabii ne kadar sorun var bilgisayar başından bilmek imkansız, yazdıklarımda abartıyor olabilirimde.)

Çok teşekkürler. Dediklerinizi yapacağım.

Size tavsiyem amator isi yapimlari almayin. Saly, Erba,Basoglu, Guney gibi yillardir imalati olan firma urununu alin. Bakmadan almayin, kapora gondermeyin, bir de en onemlisi ici rutubet kokan karavan almayin. Forumda karavan alirken dikkat edilmesi gerekenlerin anlatildigi excel dosyasi var onu bulup okuyun .

Size tavsiyem amator isi yapimlari almayin. Saly, Erba,Basoglu, Guney gibi yillardir imalati olan firma urununu alin. Bakmadan almayin, kapora gondermeyin, bir de en onemlisi ici rutubet kokan karavan almayin. Forumda karavan alirken dikkat edilmesi gerekenlerin anlatildigi excel dosyasi var onu bulup okuyun .

Teşekkürler. İlk etapta bütçem kısıtlı. Çok fazla gezi yapmaktan ziyade plaj kenarlarında çadır vaziyeti görecek alacağımız karavan. Tabii ki bu demek olmuyor ki dandik bişey olsun. Bilgileriniz için çok teşekkürler.

Merhaba.
Size hiç önermeyeceğim karavanlardan biri bu.
Avrupa Çekme karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 587646513

Bu tip miadı dolmuş 30 yaşında, hiç bir teknik güvencesi olmayan,
verileri yanlış( 750 Kg. altıymış :smiley: ) , hiç bir resmi belgesi olmayan hurdaları almayın.
Siz en iyisi GÜNEY karavana yönelin.
Mini-Midi veya Maksi..Hangisi işinizi görürse..

01 belgesi var, güvencesi var, faturası var, ve rahatça satabilirsiniz.
Hurdalara bulaşmayın derim ne faturaları var,ne teknik güvenceleri ..

Merhaba.
Avrupa Çekme karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 587646513

verileri yanlış( 750 Kg. altıymış :smiley: ) , hiç bir resmi belgesi olmayan hurdaları almayın.

Teşekkürler. Sanırım biraz daha birikim yapıp 0 bir karavan alacağım.

Merhaba.

BAŞOĞLU ÖZEL ÜRETİM KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 588027678

Peki bu karavan nasıl sizce? Hem de yaşadığım yerde.

.........
Karavanımızın ilk amacı yaşadığımız yer olan Gökçeadada bize sahil kenarında 2. bir ev olması.

Belirittiğiniz gibi gezme amaçlı almayacaksanız,bir yere sabit bırakacaksanız anlaşılan.

linkteki karavan etiketinde 1250 kg yazıyor, aslında daha da ağır olabilir.
1-Aracınızın çekme kapasitesine uygunmu ?
2-750 kg üstü olduğu için yıllık TUV muayenesi var.
3-750 kg üstü olduğu için en az BE sınıfı ehliyetiniz varmı (B sınıfı) yeni yönetmeliğe göre çekemez.
4-karavan da mutfak yok,sadece yazları kullanacaksanız yemek işini dışarıda yapınca sıkıntı olmayabilir fakat diğer mevsimlerde kullanmak isterseniz sorun olur.
5-WC atık gideri tankı bulunmuyor diyor bu pis işleri çözmek için ilave masraf yapılması gerekecek.

Karavan size yakın madem,
Su ve ısı izolasyon durumu nasıl bilgimiz yok.Dış ve içte kabarma dökülme varmı bunlarıda göz önüne alarak detaylı incelemeniz gerekir.
Açıkcası iç dizaynını beğenmedim.O kadar büyük bir alanı kötü değerlendirilmiş geldi.

Son düzenleme:

Ben sizin yerinizde olsam bu karavanı kaçırmam.

Bir kere büyük bir karavan, içinde basit bazı eklemeler ile de kendi isteklerinize tam uydurabilirsiniz.Başoğlu sağlam karavanlar üretmiş bir firmadır.
Ne yazık ki, artık Carette haricinde üretim yapmıyor.
Hele biraz daha indirim yaptırabilirseniz, tadından yenmez.
Bence yarın hemen gidin görün,
şaside paslanma var mı, yok mu kontrol edin.
Basit bir su testi yapın, yani hortumla 10 dk. kadar yağmurlama yapın.
Bu 2 testi geçerse, alın güle güle kullanın.

Bu fiyata böyle bir karavan bulamazsınız.

karavanın içi restorasyon görmüş sağ taraf fazla yüklü o yüzden sağa yatık duruyor bende bundan küçük ithali 750kg boş bu 1 tonu geçer şaside 749 kg veya altı yazıyorsa sıkıntı olmaz ama ağırsa hem ruhsat ve e sınıfı ehliyet isterler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.