Jeep Cherokee Liberty Kk 08-12 Vs Grand Cherokee Wk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hevokee Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,745

hevokee

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, forumu ve youtube videolarını yıllardır takip ederim. Araç alma vesilesiyle üyelik bugüne nasip oldu. Az imrenmedik sizlere :smiley:

Sizlere danışmak istediğim konu ise başlıkta belirttiğim araçların kıyaslanması.

İzci Team'den Okan Bey sağolsun Grand Cherokee hakkında yeterince bilgi edindim aracın mercedes motor olması özellikle büyük artı gönül rahatlığıyla düşük km de alabilirim.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=OZeGfURAITQ

Öte yandan Cherokee Liberty KK için çok fazla bilgiye ulaşamadım. Gerek tip olarak gerek babamın eski aracı oluşu bende manevi olarak daha çok albeni yaratıyor. Eğer aralarında çok elzem farklar yoksa liberty den yana oyumu kullanırım. Lakin mantıklı olan Grand Cherokee ise ona da tavım.

Kullanım amacına gelecek olursak çoğunlukla uzun yol ve arazi ama ağır arazi değil şantiyecilik onun dışında da arada kampçılık. Ağır bir off-road ve modifikasyon düşünmüyorum iyi bir lastik belki 1-2 inç yükseltme.

Gönlümden geçenin(liberty kk) peşinden mi gitmeliyim yoksa bu sevdadan vazgeçmeli mi? :smiley:

Bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşabilirlerse çok memnum olurum.

Selamlar,
Hayırlı olsun öncelikle. Ben KK Kasa bir Liberty kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Detaylı olarak aklınıza takılan sorular varsa sorabilirsiniz. Bilebildiğim kadarıyla cevaplarım. 15 aydır kullanıyorum. 15 ayda 30k yol yaptım.

Teşekkürler cevap için hocam lakin piyasada hiç temiz düşük km KK yok... Bi tane Ankara'da buldum 85.000km de. Hatasız, avuç içi kadar kapıda boya var diyordu plakayı bi sorgulattık 4 adet kazası çıktı. Sizin aracanız kaç km'de şu an? Ağır bakım yapıldı mı hiç?

4 adet kazası olabilir ama parça değişimi olmamış olabilir. Ayrıca sadece kaza bildirilmiş işlem yapılmamış olabilir. Bu 4 kazada hasar kaydı ve fiyat var mı? Ayrıca sahibinden mi yoksa galeriden mi? KK kasalar 2008-2102 arası üretilmiştir. Bu da demektir ki baktığınız araç en genç 2 yaşında bir arabadır. 7 yaşında bir arabada da sıfır hata aramayın derim. Benim aracım 148.500 km de almıştım 17 ay önce ancak şimdi 176.000 km de. Normal 10.000 km bakımları dışında triger değiştirdim. Başkaca bir bakım ihtiyacım olmadı. Arızası da yok şimdilik.

aynı para ve yakın km ise kesinlikle mercedes motoru tercih edin.

WK ile KK arasında klasman farkı var. WK daha büyük ve daha SUV hissettiren bir araç. Bütçe 100 bin TL ve biraz üstünde ise WK tercih ederdim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri