DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Jeep Gezi Grubu (i̇stanbul - Standart Araçlar Ile)

'JEEP' forumunda Babadağlı tarafından 15 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu 195 kişi tarafından okunmuş, 1 cevap yazılmıştır

 1. Babadağlı

  Babadağlı Yeni Üye

  Mesaj:
  17
  Alınan Beğeni:
  15
  Herkese merhaba,

  forumda benzer konular yer almakla birlikte hem Jeep hem de İstanbul özelinde bir grup sayfası göremedim. Facebooktaki gruplar da oldukça birbirine girmiş durumda. Sayfalar daha çok, araç ve parça alım satım sayfalarına dönmüş.

  Off-road kelimesi geçince hemen akla yükseltme, lastikler, kit, vinç gibi kelimeler geliyor. Bu işin raconu böyle. Bunu yapacaksan bunları satın alacaksın, taktıracaksın ve sonrasında bu şekilde kullanacaksın. Yapılı olmayan araçlar ne yazık ki oyuncak araba muamelesi görüyor piyasada.

  Evet, ağır off-road parkurları ve yarışlar için bunlar tabii ki gerekli ve her biri ayrı birer hobi, lakin firmalar bu araçları standart donanımlarla araziye çıkması için üretiyorlar. Takılan bu her bir parça da belli bir tecrübe ile oluşan ihtiyaçlardan dolayı üretiliyorlar. Fakat araçlarımız çok ağır olmasa da, normal arazi şartlarında ihtiyaçlarımızı görebilecek düzeydeler.

  Peki nedir bu ihtiyaçlar?
  Oto ustaları ve parça satıcıların "piknikçi" olarak tabir ettiği durumlar. Yani arabamın arkasına keyfime göre çadırımı, masamı sandalyemi mangalımı atayım, dağ tepe efendi efendi "Doblo'nun gidemeyeceği" yerlere gidip doğanın tadını çıkarayım. Kısacası off-road değil, 4x4 Gezisi.

  Bunun için neler gerekiyor derseniz. Standart bir 4x4, biraz cesaret, fazlaca merak ve olmazsa olmaz DOĞA SEVGİSİ.

  Bu amaçla, İstanbulda ikamet eden öncelikle Jeep sahibi standart donanıma sahip araç sahiplerini bir araya getirecek bir grup oluşturalım istiyorum. İnsanların aileleri ve hatta çocukları ile birlikte gelebileceği, tamamen gezi, keşif ve ileriki zamanda kamp amaçlı bir grup.

  Whatsapp üzerinden bir liste oluşturabilirsek, katılmak isteyen arkadaşlar planlanan programlardan daha rahat haberdar olabilirler. Herhangi bir problem veya ihtiyaç halinde de hızlıca iletişime geçebiliriz.

  Buradan isim ve araç bilgisi sonrası bana özelden telefon numaralarını gönderen arkadaşlarla başlayalım derim. Umarım güzel bir gezi grubu oluşturabiliriz.

  Araçlarımızın sınırları dahilinde yeni yerler keşfetmek isteyen arkadaşları bekleriz...
   
  Etiketler:

 2. Babadağlı

  Babadağlı Yeni Üye

  Mesaj:
  17
  Alınan Beğeni:
  15
  Madem konuyu açtık, ilk ben başlayayım.

  Eren Akgündüz - 1996 Grand Cherokee 5.2


  [​IMG]
   
  Sami Demirpaz bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
BENZER KONULAR - Jeep Gezi Grubu
 1. meliheris
  Yanıt:
  110
  Okunma:
  25.206
 2. meliheris
  Yanıt:
  9
  Okunma:
  4.892
 3. meliheris
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  1.637
 4. meliheris
  Yanıt:
  0
  Okunma:
  1.993
 5. jose andrio silva
  Yanıt:
  11
  Okunma:
  2.137
 6. EM5
  Yanıt:
  144
  Okunma:
  18.893
 7. ormanci1907
  Yanıt:
  71
  Okunma:
  9.450
 8. AŞAN
  Yanıt:
  3
  Okunma:
  1.249
 9. unal
  Yanıt:
  96
  Okunma:
  11.612
 10. unal
  Yanıt:
  47
  Okunma:
  9.137
Etiketler: