Jeep Liberty Kapı Hoparlör Boyutları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gurcanbulut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,130

gurcanbulut

Kamp I
Arkadaşlar merhaba,
2005 kj için kapı hoparlörlerini değiştirmek istiyorum. Boyutu hakkında bilgisi olan varmıdır. Daha önce değiştirenlerden bilgi almak isterim.

Aracıma pioneer teyp taktım ve ses kalitesini arttırmak istiyorum. Önerilere açığım...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Teşekkür ederim cevap için.
Sony XS-N1640 16 cm 4-yollu 300W Hoparlör takımı aldım. Bi mid takımı gibi olmasada feci ses vermiyor. 16.5 cm boyuttaki hoparlörler uygunmuş. Ön tarafta o kapı aparatları vardı ancak arkada yoktu. Belki arkya alırken linkini gönderdiğiniz mid takımını alabilirim. Daha verimli ses alabilmek için...

Sony XS-N1640

bu bahsettiğim hoparlörler her tür sony den katbekat iyidirler. alınacaksa bunlar ön kapılara takılmalı. aldığınız sony ler 4 ohm. o nedenle 2 ohm olan hoparlöre göre zaten daha az ses veririler en başta.

orijinal hoparlörleri de limited modelinde infinity çıkar.

Ben aldığım hoparlörler ço iyi demedim zaten. Mid takımlarının çok daha iyi olduğunu biliyorum...
Ben sadece aldığım hoparlörleri yazdım. Hatta arkalara alırken yazdığınız hoparlör takımınıda alabilirim dedim...

bende, sony yi kötülemek için yazmadım. eğer alırsanız mutlaka önlere takmalısınız çünkü 4 ohm sony yada diğer tüm 4 hoparlörlerin sesi az çıkacaktır diyorum. herşeyden öte, iyi ve kaliteli hoparlörler zaten öne uygulanmalı.

bende, sony yi kötülemek için yazmadım. eğer alırsanız mutlaka önlere takmalısınız çünkü 4 ohm sony yada diğer tüm 4 hoparlörlerin sesi az çıkacaktır diyorum. herşeyden öte, iyi ve kaliteli hoparlörler zaten öne uygulanmalı.
şimdi soru şu :smilingimp:
öne bir mid takım
arkayada bir mid takım takarsak ne olur ? o_O

arkaya takılan mid takımın tweeterlerini takacak yer bulmanız gerekir. bence arkaya gerek yok. 2 ohm coaksial hoparlör yeterli. aracın orijinal kapı koparlörleri bile yeterli aslında arkada. önden çıkanları arkaya takarsınız.

Merhaba arkadaşlar.

2004 liberty var bende limited.

kapı hoparlörleri facia durumda bitik. araca uyan bir link varmı verebileceğiniz.

birde bu arabaya uygun taktığınız bir android teyp veya kendi teybine aux giriişi takan vs varmı ?

Kapiylara sadece ref serisinden infinity ler uyuyor o da kendi orijinal adaptorleri ile. Zaten 2 ohm hoparlorler orijinalde. . 4 ohm takarsaniz orijinal teybin gucu yetmez. Elimde grand cherokee den cikan arka hoparlorler var. Tamamen problemsiz. Satabilirim. Referans serisi 6500cx taktim. Adaptorsuz takilir bunlar. Onlere ise primus serisinden alip takarsiniz coax onlar. Tweeter uzerinde bazi modellerde. Anca korijinal kapi amplifikatorlerini mutlaka cama takilip onu kirmayacak sekilde kapi dibine sabitlemeniz laxim.

şimdi soru şu :smilingimp:
öne bir mid takım
arkayada bir mid takım takarsak ne olur ? o_O
yeni cevap. Orijinal teyp in bagli oldugu kapi amfisinin gucu conponentleri surmeye yetmiyor ve orijinalinden de kotu oluyor. Libertinin arka kapilarina aldigim referans serisini WK ya taktim mecburen. Super oldu o ayri.

bu iş karışık biraz yahu. amerikan kafası kablo demeti yapmış heryeri.

hocam grandın ki direk uyuyormu ki ? hangi kasanınkinden elinizdekiler hani benimkiler artık yıldan ötürü eskidiler yeni olsun ki ses bozulmasın istiyorum

karışık olacak bir şey yok. hoparlörler yenileneceği zaman iki problem var. gidip sony Pioneer vs gibi market işi hoparlör alırsanız, bunlar 4 ohm oldukları için ses az çıkar. liberty cherokee de her kapıda ön ve arkayı besleyen küçük amfiler var. yani ana ünitede hoparlörlere giden amfi çıkışı yok, sinyal çıkışı var. iki adette ayrı amfi var. bu durumda o amfiler zaten 2-3 ohm hoparlör ü anca besleyebiliyor. öyle ki benim gibi gidip ön kapılara önceden taktığım referans serisinden güçlü infinity lerin aynısını arkaya takarsanız, neredeyse hiç ses çıkmıyor çünkü amplifikatörlerin gücü yetmiyor. Orijinal kağıt hoparlörler çok zayıf güçte olduğunda iyi kötü ses çıkıyor arkada.

benim yaptığım ise diğer 2009 grand cherokee arabamızın arka kapısındaki 2 ohm hoparlörleri sökmek ve oralara referansları takmak oldu. elimde de iki adet daha yeni nesil aynı montaj şekilli tamamen sağlam hoparlörler kaldı. bunları alırsanız, arka kapılarınızdan doğru düzgün ses çıkar. önler için ise PR serisinden primus infinity hoparlör alırsınız. bunları takabilmek için içinden aparat çıkmaz ise ben size 3d printerden çıkartıp veririm. primuslar red serisinden daha ucuz ama ideal şekilde 2 ohm, sisteme uyar önlerde.

genel çözüm ise, markalı bir teyp alırsınız, üzerinde kapılara ayrı ayrı hat çekersiniz, mesela 4 adet 16.5 cm Pioneer alırsanız bir şekilde kapı deliklerinin montaj adaptörünü pioneere göre uydurup sistemden ses alırsınız. ancak direksiyon kumandalarınan vaz geçmiş olursunuz. amazon.com da adaptörlerini satıyorlardı bulunursa Pioneer kenwood sony vs ile kullanılabiliyormuş.

ekran rengi değişebilen Pioneerler 350 tl filan. buna görede hoparlör alınacaksa 4 hoparlör herhalde 600 tl filan tutar.

eğer ilk çözüme gidip arka hoparlörlere benim hoparlörleri takacaksanız, önlerede mesela:

Infinity Pr6500cs 16cm Mid Takımı ( Ücretsiz Kargo ) - n11.com

bundan takacaksınız. olay bitecek. cd changer magazini yoksa, bende onlardan da var. her durumda sorunuz varsa sorun bildiğim kadarı ile cevaplarım.

Abi bu paylaştığın link aracın orjinal hoparlörümü ?

teybi android yapma fikri daha sıcak gelmeye başladı. şimdi bu hoparlörleri sendekileride alıp değişsem ilerde teybi değişince ses ne düzeyde olur acaba yada anrdoid teybe uyarmı bunlar

orijinal spesifikasyonuna yakın olan olan hoparlör. önler için. orijinal teybi için. içinden adaptör çıkmıyordur o nedenle adaptör imal etmek gerekli. sadece referans serisi infinity lerden çıkıyor kapı adaptörleri. elimdeki hoparlörler doğrudan arkaya takılıyor onu yazmıştım zaten.

android teyp vs gibi ucuz çin mallarının çıkışı 2 ohm hoparlörü desteklemez. kendisi yanar.

yukarıda detaylı ve mümkün olan iki çözümü yazdım. 2 din, daha kalın medya çalarlar KJ nin konsoluna, konsol panelini değiştirmeden sığmıyor.

başka çıkış yok. yeni ana ünite yeni kablo hatları, kapı adaptörleri ve 4 ohm Pioneer vs hoparlörler, yada orijinal ünite ile birlikte kullnılacak yeni 2 ohm hoparlörler. ( benim yaptığım bu ikincisiydi)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri