JEEP Patriot 2.0 CRD Hakkında Düşünceleriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan genco1973 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 165,820
Ynt: JEEP Patriot 2.0 CRD Hakkında Düşünceleriniz?

bence en buyuk eksıklıgı yüksekliği.... arazi için bukadar ii sistemler koyulmusken yüksekliğinin bukadar düşük olması büyük bir eksi

Etiketler

tşk. kısmetse önümüzdeki ay 2.0 crd almayı dusunuyorum.

yukseklık harıcı cok basarılı bı araç yükseklıkte çözulmıcek bı problem degıl... yurtdısından lift kit getırtılıp yukseltılebılır aslında ama JEEP e yakısan orjınalının daha yüksek olması gerektıgı tabıkı

hafif arazi şartlarında problem olacagını dusunmuyorum.

Bi arkadasm somus cevap da almıs ama cevap veren arkadasımın hesapladığı maliyet beni korkuttu =) O yüzden bir daha sormak istiyorum..

Aracımı bu hale getirme maliyeti bana kaca patlar ?

patriot6.JPG

Aşagıdaki linkte lift kit + compass 371 $ diyor bunlar nedir

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Jeep-Patriot-lift-kit-Compass-/250269870424

merhaba , jeep patriot ile alakali arastirma yaparken buldum siteyi, aranizda yeniyim.
bu sorun cikmazsa 2009 jeep patriot aliyorum bu cumartesi, yorumlari da okuyunca acayip heyecan yaptim :smiley:.
araba ile alakali kafama bir soru takildi, neden bu aracin 2010 ve 2011 modelleri yok, ara segment oldugu icin mi , yoksa tutulmadigi icin mi ?

simdiden tesekkurler

Merhaba, 2010 ve 2011 modellerini internetten araştırısan görebilirsin,
2010 modelinde araca makyaj yapılmış iç torpido değiştirlmiş,
2011 modelinde ise yine araca makyaj yapılmış ön ve arka tampon değiştirlmiş,
2011 modelini henüz türkiyede görmedim,

ang' Alıntı:
Merhaba, 2010 ve 2011 modellerini internetten araştırısan görebilirsin,
2010 modelinde araca makyaj yapılmış iç torpido değiştirlmiş,
2011 modelinde ise yine araca makyaj yapılmış ön ve arka tampon değiştirlmiş,
2011 modelini henüz türkiyede görmedim,

siz sanirim kullaniyorsunuz, daha oncede yazmisiniz ama, hafif arazi kosullarinda ve sehir icinde kullanimi nasil ? simdiye kadar herhangi bir sikinti oldumu aracla alakali

3 yıldır kullanıyorum, şehir içi ve şehir dışında, bir sorunla karşılaşmadım. Üzerinde asfalt lastiği olmasına rağmen kartepeye otele kadar zincirsiz çıkıp indim, şehir içinde karda kullandım, hiç sorun yaşamadım. Yol dışında orman yolunda kamyonla dökülmüş ama bastırılmamış toprak ıslak olmasına rağmen çok başarılı şekilde yol aldı. Aracın torku çok iyi, kötü diyebileceğim tek yanı araç yüksekliği burnunu biraz uzun olması sebebiyle ağır offroad şartlarında ön tampon sürtme yapabilir.
şehir içi ortalama 100 km de 8 litre motorin yakıyor, şehir dışında ise bu tüketim miktarının 6,4 lt kadar düştüğünü gördüm. yıllık periyoik bakım yaptırıyorum yaklaşık 500 tl civarı tutuyor.

ustad verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

3.5 yıldır patrıot kullanıyorum memnunum.Vergi avantajı ve motoruna göre yakıt ekonomisi çoğu jipcikte olmayan manuel 4x4 özelliği üstünlülleri.Rav 4 ,Crv vs lerin Uludağa zincir takarak çıktıkları tipilerde ciddi bir sorun yaşamadan tırmandı.Yalnız Türkiye'de ki satılan Patriot jeepler drıve I olduğundan ağır offroad olarak uygun değil.Yeterli konfora sahip zaten çok rahat bir araç düşünüyorsanız bu sınıf araçlar yerine sedan düşünmelisiniz.diğer suvların pek çoğu jepcikden öteye gitmiyor.Kasa klasik jeep özelliklerine sahip olduğundan dolayı kasa değişikliği bence değerini düşürmez.Yenileri Türkiye'de satışa sunulmadı ama (tamponlarda ufak değişiklik var Usa web sayfasına bakın) dizellerde 2.2 mercedes motora geçtiler birde yerden taban yüksekliği 21 cm den 25 cme çıkarttılar(ben hafif arazide yerden yükseklikde bir sıkıntı yaşamadım)Kabin içi ses düzeyi ailem ile uzun seyahatlerde (Bende 2.0 dizel var) rahatsız etmedi.Süratten bağımsız 4x4 özelliği 2.0 motorlarda sadece patrıot ve subaru foresterda var.Subarunun kasasının klasik olmaması kasa değişiminde tadınızı kaçıra bilir.Ödenen araç bedeli ile elde edilen özellikler orantılandığında rantabıl buluyorum.

xtrail de düşünülebilir. kaabiliyet olarak çok daha üstün araçlardır. ancak bakımı zordur.

X-trail ağır arazi şartları için lowa sahip ama 40km nin üstünde ki hızlarda sürekli 4x4 özelliğine sahip değil ve fiatıda yüksek...rakamı biraz daha yükseltip adam giibi 4x4 cheroke(2.8 vergi durumu istina) alınabilir.Zaten 2.0 motorlarda ki suvlar gündelik yaşantıda kar kış çamur vshafif arazi şartlarında sıkıntı yaşanmaması için tercih sebebi. sürekli dört çekerle 100km yapamadık dan sonra x-trail bana cazip gelmiyor.

yılmam' Alıntı:
X-trail ağır arazi şartları için lowa sahip ama 40km nin üstünde ki hızlarda sürekli 4x4 özelliğine sahip değil ve fiatıda yüksek...rakamı biraz daha yükseltip adam giibi 4x4 cheroke(2.8 vergi durumu istina) alınabilir.Zaten 2.0 motorlarda ki suvlar gündelik yaşantıda kar kış çamur vshafif arazi şartlarında sıkıntı yaşanmaması için tercih sebebi. sürekli dört çekerle 100km yapamadık dan sonra x-trail bana cazip gelmiyor.

X-Trail de low range yani gerçek arazi vitesi yok hocam yanılıyorsunuz. Ayrıca bir ara Patriot almayı düşünüp uzunca araştırmıştım. Arazi yetenekleri konusunda saygın bir derginin karşılaştırmalı testi vardı sanırım 2008 de. Akşam o sayfayı tarayıcıdan geçirip buraya eklerim. İyi günler dilerim...

xtrail de low yok. iki çeker dört çeker ve orta kilit ayarı var sadece. otomatik 4 çeker ayarında kayma olduğunda güç dağıtılıyor tekerleklere.

Kusura bakmayın...kontrol ettim haklısınız teşekkürler.X-trail sahibi bir arkadaşımın yanlış bilgilendirmesinin kurbanı oldum:(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.