Jeep Wrangler Rubicon 2.8 CRD Asfalt ve Arazide Nasıldır ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FatihKc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,103

FatihKc

Yeni Üye
Merhabalar ben ikinci el 2008 JEEP WRANGLER RUBICON 2,8CRD almayı planlıyorum.
Bu araç hakkında bilgi verebilirmisiniz. Asfaltta ve arazide nasıl? 2,8CRD motorun performansı ve ömürü ne seviyede.
Almayı planladığım araç alttaki linktedir.

http://www.sahibinden.com/jeep_wrangler_rubicon_crd_2008_askinjeep_den_full_-71WQQaXQQ13675138WQQpXQQdisplayitem

Etiketler
Ynt: Jeep Wrangler Rubicon 2.8 CRD Asfalt ve Arazide Nasıldır ?..

Yardımlarınız için teşekkür ederim....

Bu sorunuza cevap verebilmek için, daha önce arazi aracı sahibi olup olmadığınızı bilmemiz lazım. Ancak bu şekilde neye göre iyi, neye göre kötü olduğunun izahatı verilebilir.

Örneğin bu jeep'in asfalt yol tutuşu TÜM OTOMOBİLLERDEN kötüdür denilebilir. Siz eğer zaten önceden 4x4 sahibi olmuşsanız bunu bilirsiniz. Yani uzun uyadıya yazıp bildiklerinizi tekrar etmeme adına sorunuzda eksiklikler vardı.

Bu arada arazidede üzerine yoktur ;)

selamlar,
bir arkadaşımızda 2008 modeli var.Yaptığımız gezilerde standart haliyle inanılmaz bir arazi performansı gösterdiğine şahit olduk...
ekte birkaç kare görebilirsiniz

IMG 4753

IMG 4834

Yol dışında gayet iyidir. Hele 35" AT veya MTR ile.
Resimdeki lastikelr sanırım 32" yol lastikleri.

Aşağıdaki resim azcık fikir verebilir.

Img 7748 std

Bir arkadaşımda var 2009 yeni aldı fakat 5000 km sonra sattı veya satıyor.söylediğine göre motor ve hp yeterli değilmiş.arazide iyi fakat yolda memnun kalmadı. bu işlerden de iyi anlar. uğur abininde dediği gibi daha önce ne kullandığınızada bağlı.. fakat rubicon gerçekten genel anlamda çok başarılı bir araçtır.

daha fazla tork ve hp için wrangler rescue yi öneririm size.. Veya commander.

Ayrıca rubiconla hemen hemen aynı kasada jeep wrangler ultimate rescue modeli var. buda çok hoş bir araç.

Jeep Wrangler Ultimate Rescue modeli Wrangler'in
her yere gidebilme, her şeyi yapabilme kabiliyetini zorlu
bölgelerde benzersiz kurtarma özellikleriyle
birleştirmektedir.

Jeep'in bu imaj aracı, 1998 model
seri üretim Jeep Wrangler Sport temelinde geliştirilmiştir
ve beş ileri otomatik şanzımanla donatılmış standart
4.0L Power Tech I-6 motorun Mopar Performance
parçalarıyla modifiye edilmiş bir prototipine sahiptir.
İlk kez gün ışığına çıkan Mopar Power Tech Performance
parçalarıyla modifiye edilmiş prototip motor gücünü ve
torkunu %20 oranında artırarak 2,800 d/d'da 206 beygir
gücü ve 247 lb-ft tork üretmektedir.( yaklaşık 350 nm tork)
Power Tech Performance parçaları, yüksek performanslı
eksantrik milinden, paslanmaz çelik headers tipi egzoz
manifoldundan, serbest akışlı egzoz sisteminden ve
bilgisayar kontrollü motor yönetim sistemi üzerinde yapılan modifikasyonlardan oluşmaktadır. [attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Index

IndexCA8Y1XLR

IndexCA138FAS

IndexCAUTIWEG

J

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

Commander snow

IMG 2335

AEV Commander Arctic

Commander jacked2

Vehicles show iceland xk comp

bilgiler için teşekkür ederim :smiley:....

2004 subaru forester turbo dan sonra 2009 subaru forester'a geçtim (fakat turbo almadığım için çok pişman oldum performansı yetersiz kaldı),
ikinci araç olarak WRANGLER RUBICON 2,8CRD yi düşünmekteyim arazi performansı nedeniyle (ve tabiki gerçekten çok güzel araç) asfaltta çok şey beklemiyorum tabiki sadece sollamalarda yeterli güveni vermesi benim için yeterli, fakat kafama takılan şey 2,8 crd motor bu isteklerimi karşılar mı? problemli bir motor mu? merak ettiğim konular bunlar....

ilginize teşekkür ederim...

Umarım karşılar.Kazasız belasız günler dilerim. Güç çok önemli unutmayın...
kalın sağlıcakla..

Ben 2006 da sıfır aldığım G.Cherokee WK kullanıyorum. Ve hep merak ettiğim sorunun cevabınıda kendim buldum :smiley:

Benim Jeep'im inanılmaz sessiz, yol tutuşu mükemmel, hızlanması inanılmaz iyi (8.8 sn) ve hiç rüzgar sesi almayan 3.lt CRD dir.

Peki, aynı senelerde ve aynı dönemin TEKNOLOJİSİ ile üretilmiş Rubicon neden asfaltta çok seri değil, neden araçta rüzgar sesi var, neden araçta benim diğer aracım CJ deki gibi tıkırtılar oluyor.

Nedeni bence çok basit. O da dedeleri Willys ve CJ gibi off-road aracı. Gerçek bir off-road aracından beklenen kriterler zaten bellidir. Tabiiki rüzgar sesi alacak. Tabiiki sesli olacak. Asfalt kovboyları gibi sessiz ve RUHSUZ olsaydı, onlardan ve Grand'tan ne farkı olurdu. Amerikalı isteseydi 55.000 € luk aracı, otomobil gibi kuzu yapmazmıydı ?

163 Bg. gücü ile sollamalarda sıkıntı yaşatacağını sanmam.

ben de hem 2006 grand cherokee WK hem de 2009 rubicon unlimited sahibi biri olarak; bu karşılaştırmayı yapabilecek durumda hissediyorum kendimi. ugur bey'in grand yorumlarına katılıyorum.
ancak konfor beklentisiyle rubicon satın alanlarin düş kırıklığı yaşayacaklarını söyleyebilirim. bir heves satın alanlar, bir süre sonra vazgeçiyorlar. (çoğu rubicon mahsun mahsun galerilerde bekliyorlar.)

olası sahiplerinin: - o kadar para ödüyorum, hani nerede karşılığı? sorusunu asla sormamalarını öneririm. çevreden gelen elestirilere kulak tıkayıp, kendinizi kötü hissetmeden, zaten bilerek satın aldığınız aracın keyfini çıkarın derim naçizane. zaten tam bir hobby aracı. yüzlerce aksesuar seçeneği ile bir haftasonu oyuncağı. gürültü yok mu? var! sert mi? ama bu jeep! asfaltta yoruyor mu? arada eski günleri hatırlamak iyidir:smiley:)
elestirmek istersen yüzlerce neden bulabilirsin, sevmek istersen eğer sadece yoldan çık yeter. kendimi mi ikna etmeye çalışıyorum? hayır! hala 90 model niva'sını da özleyebilen biri olarak hayır!:smiley:)

p.s. 60-80 km arası biraz geç akselere olduğu doğru ama 80-120 km'ler arasında son derece iyi. yani sollarken risk alabiliyor rahatça.
bir de küçük bir ek: 2.8 grandlerden farklı olarak 163 değil 177 HP ve tork 460nm

selamlar
Timuçin Bey şiir gibi yazmışsınız gerçekten 2 günlük rubicon sahibi olark size katılıyorum ki 2004 dodge ram ı satarak aldım bu aracı gerçekten harika bir araç beklentileri bu konsepte araç olanlar için ben bu araçların tek sorunu doğru kişilerin elinde olmamaları umarın her rubicon gerçek sahibini bulur ve ıvır zıvır şikayetlerden kurtulur.
Ben çok arazi şartlerında kullanma fırsatım olmasada önümüzdeki aylarda iki araç ile aranızda olacağım (1987 GMC ve 2008 Rubicon)

Bende bir rubicon kullancısı olarak çok mutlu olduğumu söyleyebilirim ayrıca aswaltta gitsin biraz diyosanız sprint boester artı chip uygulaması yapın o zman aracınızı tanıyamassınız hem arazide hem yolda çok keyifli kullanım sağlar:smiley:

Dönem dönem gördüğüm ve alanlara anlam veremediğim bir araç olan wrangler bir kaç gün sonra kapımda olacak. :smiley:

Herkese Merhaba Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim

Kısaca benim durumum bu şekildeydi...

Benden sonra almayı düşünen arkadaşlara not:

2.8 motor yetersiz güçsüz sorunlu gibi cümlelere kulak asmamanızı önermekteyim.
200HP sorunsuz olarak 265HP'e sadece bir yazılım ile çıkartılabilmekte ve dilenirse bu güc makul bir oranda artmaya devam edebilir.
2.8 dizel motor avrupa ve usa da her ne kadar olumsuz yorumlar alsada 2015 sonu ile avrupa da satılan 0 araçların %90'lık kısmı 2.8 dizel motor versiyonu olmuştur vs vs... 2016 da 2.8 dizel tüm avrupa tarafından kabul edilmiş ve kendini kanıtlamıştır. Benzinli versiyonu insanların ilk başta istemesi'nin nedeni dizel motorun eski ruhu tam olarak yansıtmaması deniliyor. (Ben o kadar eski değilim. ) Kısacası motor arızalı veya güç yetersiz ibareleri kurafe !

Lakin...
4.0d x6 dan inip marjinal olmak için wrangler'e bineceğim diyorsanız araç sizi mutlu etmeyecek ve güçsüz gelecektir aynı zaman da bir s kasa mercedes konforuda haliyle yok, wrangler daha çok gideceği yol yol olmayanların aracıdır yollu kişiler bu araçla mutlu olamaz. :smiley:

Aksesuar için de yurt dışı sitelerine yönelmek daha doğru olacaktır hatta ufak bir garajınız varsa sökme takma işlemini kendiniz yaparsanız hem aracınız ile aranızdaki bağ kuvetlenir hemde yaklaşık olarak %40'lik bir kâr elde edersiniz.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri