Jeepler Geri Çağrılıyormuş!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEDİCUS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,735

MEDİCUS

Selim Bilgin
Yer
ANKARA
Bu gün internette okuduğum haberi paylaşmak istiyorum.
''Chrysler 1993-2004 arası GC JEEP leri servise geri çağırmış.Sebebi de arkadan çarpmalarda yakıt depolarının patlama ve alev alma riski imiş''.Benimde 2000 model WJ kasa bir aracım var,üstelik lpgli ,yani tedirgin oldum.
Durum denildiği gibi ise,yetkili servise gidip mi işlem yaptıracağız? Bizden herhalde bir bedel talep edilmeyecektir diye düşünüyorum.Ayrıca bu işlemler için sınırlamalar olacak mı?
Bu ve benzeri konularda bilgisi olan, yetkili servislerle diyaloğu olan arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum.Eminim bu haber , buradaki bir çok kişiyi ilgilendiriyordur..

Etiketler

Ynt: Jeepler Geri Çağrılıyormuş!

Başka konuda konuşulduğu için yazılmamış sanırım buraya. Böyle geri çağırmalarda değişecek parçalar ücretsiz değiştirilir. Ama Türkiye'deki yetkili servislerin sağı solu belli olmuyor, bazen hemen değiştirirler bazen yok öyle bir şey derler..

Acaba hangi konuda konuşulmuştur? Biliyorsanız oraya bakalım,bilgileniriz belki..

ben aradım motor şase numarasını istediler verdim size dönüş yapaçaz dediler aradılar benim araç da sorun olmadığını söylediler

Ben de 2002 2.7 crd grand cherokee var jeep Türkiye yi aradım haftalar önce bu modelerde air bag ile ilgili bir modül ve/veya bir sensör mutlaka değişmeliymiş Jeep in kendi sayfasından Re-Call sekmesinden şasi no ile baktım beni mutlaka arayacaklarını söylediler ama ne arayan var ne soran .

Chrysler o araçları geri çağırmadan önce bazı araç sahipleri şöyle araçlarına arkadan bir bakıp durumu anlamıştı zaten. Görünen köy klavuz istemezmiş Chrysler nasıl oldu da yeni fark etmiş durumu?

Sacma sapan bir is benim arkasin basina benzer bisey gelmisti kj kasa araci vardi on takimda sorunlu olan bir parcayi serviste ucretsiz degistirmistik...

Grand cherokee 2001 WJ 4.7 sahibiyim.Acıkcası bende yakıt deposunun yeriyle ilgili sorun hakkında kaygılıyım,bu araçların depoları plastik mi?Hangi malzemeden yapılmıs bilen var mı?Bende yerinin hatalı olduguna inanıyorum.Arkadaşlar bu konuda ne gibi tedbirler alabiliriz?Büyük bir risk söz konusu olabilir.
Arkaya celik koruma yaptırsak bu soruna az da olsa bi cözüm olur mu?Celik korumalar muayeneden gecer mi?Aslında yakıt deposu sorununu bilerek aracımı 4 ay önce aldım.WJ sevdası.

KJ içinde aynı recall var. deponun gerisine mopar bar takılıyor. ayrıca KJ de arka süspansiyon kolları da değiştiriliyor başka bir recall ile.

Benim 2003 wj de geri çağırılmış.Bursa mengerleri aradım.Servis bölümünü bağladılar telefonu açan yok .Tekrar aradığımda numara mı alıp bana döneceklerini söylediler.Pazartesiden beri ne arayan var nede soran

aracı 5 sene önce aldığımda yaptırmıştım. aracı sattım geçen ay.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR