Kalk Gidelim Küheylan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 760
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,037

Etiketler
Ynt: Kalk Gidelim Küheylan

Pazar günü kaçamağı, Anadolu Kavağı ve Poyrazköy gezisi.
[attachment=1]
Bu pazar havayı da güzel görünce bir şeyler yapalım dedik. Şiddetli yağmur sonrası Yedigöller'e gidemedik cumartesi de çalışmak zorunda kaldık. Pazar sabahı yola çıktık.
Yola çıktığımızda kesin bir kara yoktu. Riva mı, Şile mi yoksa ikisinin arası mı derken kendimizi Beykoz'da bulduk. Haydi dedik Yaros Kalesi güzel manzaraya sahip. Anadolu kavağı öncesi kısa bir sahil yürüyüşü de yapıp doğruca Yaros kalesine çıktık.
[attachment=2]
[attachment=3]
Ne yazık ki bu aralar Yaros kalesi Arkeolojik kazı nedeniyle ziyarete kapalıymış. :'(
[attachment=4]
[attachment=5]
Yaros Kalesiyle ilgili aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=52816.0

Poyrazkoy

IMG 5040

IMG 5049

IMG 5053

Pan02

Bizde çevresini dolaştık.
[attachment=1]
Ek biraz da keyif yaptık tabii. Elimdeki arı neyse ki sokmadı. ;D
[attachment=2]
Karşımızda kılavuz kaptan değişimleri de yapılıyordu.
[attachment=3]
Sonrası Poyrazköy'e doğru yollandık. Eh her zaman Poyrazlara gidecek değiliz ya. ;)
[attachment=4]
[attachment=5]

IMG 5061

IMG 5078

IMG 5083

IMG 5098

IMG 5100

Poyrazköy normalde insanların yazın denize girmek için geldiği bir yer.
[attachment=1]
Ama aslında bir balıkçı köyü. Balıkçılar av öncesi son hazırlıklarını yapıyorlar.
[attachment=2]
[attachment=3]
Sahil boştu. kıyıdaki balık lokantalarına epeyce gelen vardı.
[attachment=4]
Balıkçılar yeni bir av için karadeniz'e doğru açılıyorlar. Haydi Rastgele.
[attachment=5]

IMG 5113

IMG 5132

IMG 5150

IMG 5162

IMG 5193

Poyrazköy genel görüntüsü.
[attachment=1]
Fenerin yanında.
[attachment=2]
Dikkatimi çeken bir şey de kedileri köpekleri hepsi çok sevecendi.
[attachment=3]
[attachment=4]
Fazla da geç saate kalıp istanbul trafiğine yakalanmadan İstanbul içlerine doğru gittik.
Uzaktan 21.yy istanbul silüeti.!
[attachment=5]
Kısa bir İstanbul içi gezisi de böylece bitti.

Pan03

Pan05

IMG 5178

IMG 5212

IMG 5182

Helal olsun size Ferhat Bey. Biz de defalarca gittik o yerlere ama sizin gibi güzel bir anlatım ve resimlerle paylaşmak hiç aklımıza gelmedi. Geldi ise de makinamız olmadığından ve herhalde paylaşmayı bilmediğimizden (aslında ben de paylaşmayı severim ama...) Bilgi paylaşıldıkça değerleniyor diye boşuna dememişler.
Yeri gelimişken sorayım;
Poyraza giderken orman gözetleme kulesini dönünce solda yeni bir orman içi günübirlik piknik alanı açıldı. Gerçi deniz veya göl gibi güzel manzarası yok ama çam ağaçlarının altında hafta sonu kampı yapılabilir diye düşünürüm hep. Bildiğim kadarıyla tuvalet, elektrik ve su var. Şehre yakın olması da cabası. Etrafta güzel yürüyüş parkurları var orman içinde.
Bayramdan sonra bir hafta sonu kampı yapılabilirmi? Ne dersiniz?

Teşekkürler arkadaşlar,
Bugün Hayvanat bahçesi, arkeoloji müzesi ve etnografya müzesini gezdik. Yarın sabah Antepten ayrılıp Halfeti, Rumkale tarafına geçmeyi planlıyoruz.

"İmam Çağdaş"a uğramadan Antep görülmüş sayılmaz ona göre... :D

Cavid Sezen

Mutlu bayramlar, güzel geziler, Ferhat Bey....

Anadoluhisarı.. Poyrazköy derken, '' Gaziantep'e ulaştık '' sözü bir an, acaba yanlış mı okudum, tedirginliği yarattı. :eek:
Sonra da, 'gençlik ne güzel ' diye düşündük. Bizim 'Küheylan' yaşlı. Biz Gaziantep'e gitmeye kalksak, herhalde 20 günde falan ancak giderdik..

Sorunsuz, gönlünüzce geziler dileriz...

Ülker&Yavuz

egeli' Alıntı:

Anadoluhisarı.. Poyrazköy derken, '' Gaziantep'e ulaştık '' sözü bir an, acaba yanlış mı okudum, tedirginliği yarattı. :eek:
Sonra da, 'gençlik ne güzel ' diye düşündük. Bizim 'Küheylan' yaşlı. Biz Gaziantep'e gitmeye kalksak, herhalde 20 günde falan ancak giderdik..

Ülker&Yavuz
Ülker hanım biz de sizin tam tersinize gezilerimizi rahat rahat yapacak kadar yeterli zaman bulamamaktan şikayetçiyiz. Sizin acelenizin olmaması bence çok güzel. Karavanla yola koyulduğumda arkamda bıraktığım her kilometrenin neler gizlediğini merak ederdim...

gezmen' Alıntı:
"İmam Çağdaş"a uğramadan Antep görülmüş sayılmaz ona göre... :D
Cavid Sezen
Denedik ama ne yazık ki bayram nedeniyle kapalıydı. Beyran çorbasını bile deneyemedik. Sabahları çıkarmıiş ama bayram sabahı çorbacılar da kapalıydı. Sadece menengiç kahvesini tadabildik.
Bazı şeyleri de bir sonraki geziye bırakmak lazım değilmi ama. ;)
mayıstosböce' Alıntı:
Vayy çok güzel Ferhat,keyifli geziler. Günlük bildirimlerde bulunmayı unutma.
Son rapor; şu an Mardin'deyiz. Dün geceyi plan değişikliğimiz sonucu Urfa'da geçirdik. Bu arada Harran'ı da gezdik. Detaylar daha sonra.
Rota buradan sonra Midyat, Hasankeyf, Malabadi, Diyarbakır.
egeli' Alıntı:

Ülker&Yavuz
Teşekkürler... :smiley:
Biz de Gaziantep'e 2 günde ulaşabildik . Eskiden olsa bir günde gelirdim. ;) Şaka bir yana uzun tempolu gitmeyi aslında ben de hiç sevmiyorum vaktimiz olsa da şöyle her gün azar azar yol alıp gezebilsek, ne güzel detaylı bir gezi olur.

Yolda ufak tefek sorunlarımız da oldu. Ara sıra hava kaçıran sol ön lastiğimiz meğerse önrünün sonuna gelmiş. Lastikçi yedek lastiği takarken bir stepne taşıyıcısının cıvatasını kırdı. Neyse ki yanımda gerdirme halatım vardı da onunla sağlam bir şekilde bağladım.

Bir de bugün Küheylan Mardin'de soyulma tehlikesi atlattı. Yan camı açıp kapıyı açmişlar ama alarm devreye girince içinden hiçbirşey çalmadan kaçmışlar. ;D Kaçmasalardı büyük olasılıkla bu satırları yazamayacaktım. :mad:

Şirin'ler; Soygun girişimi için geçmiş olsun...Bayram sonrası, İçine notebokk'ların da sığabildiği şifreli kasaları yine gündeme getirsek fena olmayacak galiba...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri