Kamp Ocağı Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 224
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 190,635
Sn. Rüzgar,
Eğer çıkış memesi olmadığı halde hava ya da yakıt borudan geçemiyorsa korkarım o benzin bloke etmiş buharlaştırma borusunu.
iç yapısını bilmiyorum, ama sanırım memeyi tıkamaması için yakıtı süzen ince bir filtre malzemesi (örneğin ince kum) olabilir boruda, zamanla bu dolmuş olabilir diiye düşünüyorum.
İtalya daki yakıt ta son noktayı koymuştur.
Bu bir tahmin tabii, fiziken görmedim yapısını sizin ocağın.

Borunun yenisini bulamıyorsanız ters basınç uygulama, yüksek sıcaklıkla ısıtma gibi yöntemler işe yarayabilir, ama sağlıklı olmayabilir.

Son kullanma tarihi doldu diye düşünün bence :smiley:

Etiketler
forumu baştan sona okudum ve şuna karar verdim: asla tek bir ocakla bu iş olmıcak ve herkesin kendine göre bir doğrusu var. buna istinaden bende en kötü karar kararsızlıktan iyidir deyip jetboil aldım. forumu açan değerli dostlara teşekkür ederim...

Merhaba kon3442,
Gezenbilir ailesine hoşgeldiniz.

Kamp Ocakları konusunda en doğru cümleyi kurmuşsunuz.
Tek Ocak ile olmaz.

Doğaya Araba ile çıkıp arabasının yakınlarında ve alçak irtifa da etkin yapacak bir kişi için 2 Kg'lık piknik tüpler biçilmiş kaftandır.

Arabanın ulaşamayacağı bir bölgede (alçak irtifa - deniz sevieysi diyelim) etkinlik düzenleyecek kişi içinse 190-500 gr.lık kartuşlu ocaklar ile Alkol ocakları uygundur.

Yüksek irtifa dağcılık faaliyetleri içinse sizin satın aldığınız Jetboil ve diğer benzinli ocaklar en uygun seçimdir.

Doğa Sporlarına ve etkinliklerine gönül vermiş biri mutlak suretle 2 adet ocağa sahip olmalıdır bence.

İyi Paylaşımlar diliyorum.

Bu aralar benzinli bir ocak arayışında iken pekte dikkat çekmeyen bir model keşvettim.Şu an türkiyede yok ama bir ay içinde falan geleceği söyleniyor.

Aletin adı Kovea booster+1.Her tür yakıtı yakmasının dışında emzik değiştirmeden vidalı kartuşlarıda yakma özelliğine sahip.

http://www.youtube.com/watch?v=KiaODmVIUqM

Kesin olarak ankara daki dagdash mağazasına geleceğini biliyorum çünkü gelecek olanların bir adeti benim siparişim.Zamanla diğer mağazalarda da yerlerini alır diye düşünüyorum...

Sipariş vermiş olduğunuz bu ocağın fiyatı nedir. Bende böyle bir ocak almak istiyorum ama henüz karar vermedim araştırma aşamasındayım.Birde gaz veya benzinle çalışan ısıtıcı sobalar var onlar hakkında hiçbir bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz.

Ocağın fiyatı 300-350 lira arası olacakmış.Şu an net bir fiyat söyleyemiyorum.Şayet bu ocağı görmeden önce tercihim msr dragonfly veya msr xgk olacaktı.Gayet başarılı ürünlerdir.

Bahsettiğiniz ısıtıcı sobalardan hiç kullanmadım ve bilgi sahibi değilim sayın Marmariscj7...

Tam olarak model Numarası ne.?
1-2 sayfa önceki yuvarlak benzin deposu ile ocak bölümü birleşik olan model mi..?

6.cı sayfada forester Murat beyin sahip olduğu ocağa benziyor aynı zamanda gezenbilir ilanlarının outdoor bölümünde satılık bir tane var ben bu ocak hakkında bilgi istiyorum.

Coleman'ın multifuel ocağını ben Tayvan'dan almıştım sanırım 90 dolar vermiştim, gerçi Ebay'da daha ucuza bulmuştum, Amerika'dan Türkiye'ye nakliyesi dahil 60-65 dolar civarındaydı, sipariş etmiştim 3 ay gelmemişti, satıcı postada kaybolmuş olabileceğini söyledi ve paramı kuruşu kuruşuna (yada centi centine) iade etmişti. Ben çok kullanmadım ama çok iyi ısı üretiyor ve bir depo benzinle çok uzun süre yanıyor. Tavsiye ederim.
Saygılar

Ersan

Selamlar,
Ben de coleman multifuel'i araştırıyordum şu sıra.Kullananlar bayağı memnun benim gördüğüme göre.Ebay de fiyatı 45 dolar + 25 dolar kargo masrafı, ki yaklaşık 100 TL ye geliyor.

Bu ocak iki farklı meme ile geliyor.Benzin ve kerosen olarak.
Kerosen tam olarak gazyağı ile aynı değil; fakat keroseni yakan sistem gazyağını da yakar diye düşünüyorum.

Sayın Ersan ve Sayın Sinan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim şuana kadar yurtdışı hiçbir alışverişim olmadı ve nasıl yapılacağınıda bilmiyorum birkaç arkadaşa danışıp öyle karar vereceğim .Birde ısıtıcı almak istiyorum bu ısıtıcı ve ocak gümrükten takılmadan adresime kadar gelirmi bu konuda deneyiminiz varmı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.