Kar Sana Gelmiyorsa Sen Ona Git; Eskişehir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,824
Ynt: Kar Sana Gelmiyorsa Sen Ona Git; Eskişehir

sn.derindeniz,Cenk bey ve cavid bey,emekli oluşumun en güzel yanı ,bana geziler için bol zaman sağlaması.Herkesin gönlünce gezip dolaşabilmesi arzusu var içimde.Teşekkürler .

Etiketler

Güzel dileğiniz için çok teşekkürler, ben de sekiz yıldır emekliyim,ama şu anda İzmir'den uzun süre uzak kalmamı

engelleyen bir küçük neden var. O nedenle dostların gezilerine bakmakla yetiniyoruz. Sayılı günler çabuk geçer.

Selamlar, sevgiler.

Ya Enver dede hadi kar yok diye Adapazarı fotoğrafı koymamışsın,bari makinist in yanına gidip bir önden yol fotoğrafı çekemedin mi.Sanırım avare olmanın eyleme geçmiş hali ,Enver dede nin Eskişehir gezisi.

mayıstosböce' Alıntı:
Ya Enver dede hadi kar yok diye Adapazarı fotoğrafı koymamışsın,bari makinist in yanına gidip bir önden yol fotoğrafı çekemedin mi.Sanırım avare olmanın eyleme geçmiş hali ,Enver dede nin Eskişehir gezisi.

Bülent adabazarı deyince bi poyrazları birde ıslama köfte geliyor aklıma.Köfte canım çekince adapazarı ekspresi (yolda cayıp herekede balık yemek için indiğim vaki dir) Poyrazlar deyincede arabanın istiap haddi kadar insanla poyrazlar yapıyorum. bu seferki tren benim bildiğim adapazarına uğramadı o yüzden yok resmi .Çalışma hayatımda emekliliğimi hep böyle düşlemiştim şimdi uyguluyorum durum elverdiğince.Laf aramızda bende 4 gözle bekliyorum poyrazlarda ,karda bir mangal sefasını.zamanımın yarısı sahibinden com.da geçiyor içinde ayağını uzatıp yatabileceğim her türlü araca bakıyorum daha fazlasını yapabilmek için.Çekme karavanımı satmamaya karar verdim yazın nasılsa sıcaktan keyifle dolaşılmıyor , en fazla 2-3 kamp yerinde konaklayıp gezilerimi her türlü araçla istanbul çıkışlı yapmak var idealimde.izlediğim her gurme ,gezi programı beni ateşlemeye yeterli,hatta buradaki paylaşımlarda.Az önce Haldun beyin yılbaşı programının zarfını bile attım eşime :D

Gezenbiliri açmışken bir,iki fotoğraf daha [attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

CIMG2316

CIMG2321

CIMG2331

CIMG2341

artmaya başlayan kar yağışı ve soğuk kentparkın güzlliğini izlemekten alıkoyamıyor bizleri (hatta köprüden geçerken kayıp düşmem bile :D )gülmekten resimleyemedik.Hikayesini Karavan bölümünde sayın egeli Ülker hanımın paylaşımından okuduğumuz heykeller .bir evvelki resimde hoşgeldiniz demişlerdi çiçekle burada başımızın üstünde yeriniz var diyor[attachment=1][attachment=2][attachment=3] yeni yıl kutlamasına hazırlanan cafe ler[attachment=4]

CIMG2343

CIMG2336

CIMG2339

CIMG2347

Bu park öyle kısa zamanda gezilmez diyerek birkaç poz daha alıp yaklaşan tren saatine ayarlıyoruz kendimizi[attachment=1][attachment=2][attachment=3]tekrar tramvayla merkeze dönüyor çarşı durağında inip Adalarda sıcak birer salep içip yürüyerek gara varıyoruz[attachment=4] herzamanki olmazsa olmazlardan trenimizin rötarlı kalkacağını öğreniyoruz,bu arada fazlalaşan kar bize ertesi gün için daha fazla güzellik vaad etsede biz askere yeğenimizi yolcu edeceğiz dönmek mecburi.Ne yapalım camdan izleriz bizde[attachment=5]

CIMG2339

CIMG2342

CIMG2350

CIMG2354

CIMG2355

bir güne böyle bir programı sığdırmış olmanın mutluluğu,tren kompartımanının rahatlığı ile güzel bir yolculuk yapıyoruz evimize ,şimdi ise tahminimiz doğrultusunda artan kar yağışı ile eskişehirli gençlerin organize ettiği 500 katılımcılı kartopu savaşı haberini izliyorum.Haftasonunda binleri aşan sayıdaki katılımcıyla yeni bir kartopu eğlencesi tertip edilmiş.NAAPSAKKİ ? :D :D :D

Karsevenlere bir dip not:14/12/2010 kartepe yolunda kar durumunu vereyim[attachment=1]

CIMG2365

yok yok olmayacak böyle yılbaşından sonra gezi yapmak şart oldu :smiley:) yakında başlığı görürsünüz :smiley:

Sn. enverdede,

Eskişehir, gerçekten görülmeğe değer bir ilimiz.. Kısa zaman içinde bu kadarını gördünüz. Beğendiğinizi umarız. Bu arada iyi ki çibörek yemişsiniz; rüyalarınıza girmez artık.. Fakat tadı hep damağınızda kalacağı için, gelecekte Eskişehir'e mutlaka yolunuz düşecektir.

Paylaşımınız için teşekkürler..

Saygılar..

Ülker&Yavuz

egeli' Alıntı:
Sn. enverdede,

Eskişehir, gerçekten görülmeğe değer bir ilimiz.. Kısa zaman içinde bu kadarını gördünüz. Beğendiğinizi umarız. Bu arada iyi ki çibörek yemişsiniz; rüyalarınıza girmez artık.. Fakat tadı hep damağınızda kalacağı için, gelecekte Eskişehir'e mutlaka yolunuz düşecektir.

Paylaşımınız için teşekkürler..

Saygılar..

Ülker&Yavuz

aklımıza Eskişehirin ve çiğ böreğin düşmesi ,sizin 2010 paylaşımındaki güzel anlatımınızla ilgili.Dediğiniz gibi baharda aklımızda eksik kalanı tamamlamak var.

Güzel bir gezi olmuş. Paylaşım için teşekkürler. Benim de böyle bir gezi planım vardı, benden önce davranmışsınız :smiley:

aslanahmet' Alıntı:
Güzel bir gezi olmuş. Paylaşım için teşekkürler. Benim de böyle bir gezi planım vardı, benden önce davranmışsınız :smiley:

İlk kar yağacak raporuyla uygulamaya geçirin derim.Ben çok haz aldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR