Karavan'a Ilk Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tg1895 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 83
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,422

tg1895

Ana Kamp
Merhaba,

Yıllardır karavan için heves ediyordum. İlk adım olarak Kendime J9 14+1 koltuklu minibüs aldım.
Proje yapıp bu aracı karavana çevireceğim. Yaklaşık 1400-1500 TL masrafı olacakmış bu işin.

Aracın fotolarını ekledim. Öncelik olarak aracın koltuklarını söktüm sırayla şoför mahali arkasındaki her şeyi sökeceğim ve yalıtım yaparak işe başlamak istiyorum.

Bu konuda sizlerin deneyimlerinden faydalanmak bana olumlu katkılar sağlayacaktır.

Şuana kadar sadece koltukları söktüm şu aşamadan sonra hangi adımları izlemem nelere dikkat etmem gerekli yardımcı olursanız sevinirim. Hertürlü bilgiye açığım.

Teşekkürler

YQBQ7E

7akarl

Etiketler
öncelikle tse nin istediklerini okuyun acaip acaip durmadan kural değiştiriyorlar sonra 1 tüvtürke gidip onlarla konuşun geri kalanı olur gider

J9 çocukluğumun efsane servis aracı olması nedeniyle çok sıcak durduğum bir araçtı,
Ancak içine sığma problemi,
İçeriye ses alması gibi nedenlerle vazgeçtim şimdilik.
Projenizi izleyeceğim. Her karavan güzeldir....
Selamlar...

J9 çocukluğumun efsane servis aracı olması nedeniyle çok sıcak durduğum bir araçtı,
Ancak içine sığma problemi,
İçeriye ses alması gibi nedenlerle vazgeçtim şimdilik.
Projenizi izleyeceğim. Her karavan güzeldir....
Selamlar...

Selamlar Hocam
Motor sesi ve yokuşları kanı hızında çıkması hariç çok zevkli araba umarım güzel bir karavan yapabilirim.

Selamlar Hocam
Motor sesi ve yokuşları kanı hızında çıkması hariç çok zevkli araba umarım güzel bir karavan yapabilirim.

Motor için ses ve ısı izolasyonu yaptırabiliyorsanız iyi olur.Araçta bayağı motor sesi geliyor,uzun yolda bazen çekilmiyor.İzolasyonla en azından daha konforlu hale gelir.
site içinde kendi karavan dönüşümünü çok ustaca yapan arkadaşların yazılarından kullandıkları malzemeler,satına aldıkları yerler hakkında bilgi alabilirsiniz.
Kolay gelsin ve karavan dönüşüm işiniz rast gitsin.

Motor için ses ve ısı izolasyonu yaptırabiliyorsanız iyi olur.Araçta bayağı motor sesi geliyor,uzun yolda bazen çekilmiyor.İzolasyonla en azından daha konforlu hale gelir.
site içinde kendi karavan dönüşümünü çok ustaca yapan arkadaşların yazılarından kullandıkları malzemeler,satına aldıkları yerler hakkında bilgi alabilirsiniz.
Kolay gelsin ve karavan dönüşüm işiniz rast gitsin.

siteyi detaylı olarak inceliyorum teşekkür ederim.

Aracın iç ölçüleri nasıl? Yükseklik genişlik ve uzunluk. Birde proje çizdininiz mi acaba? Güzel bir proje olacağa benziyor.

Aracın iç ölçüleri nasıl? Yükseklik genişlik ve uzunluk. Birde proje çizdininiz mi acaba? Güzel bir proje olacağa benziyor.

aşağıdaki şekilde bir çizim yaptık ne kadar bu plana sadık kalabiliriz bilmiyorum sürekli yeni bir bilgi alınca değişiklik yapıyoruz :smiley:

en 1,75, boyu yanlış hatırlamıyorusam 3,80 civarında oluyor.

YQWLWE

J9

Alman karavan forumda (wohnmobilforum.de) resmini gördüğümüz J9` un karavana dönüşümünü yıllar önce okudum ama hiç unutmadım. Dönüşümü yapan Alman, Türkiye’yi iyi tanıyan ve wohnmobilforumda güzel Türkiye anıları olan bir karavancı. Resimlere bakınca sizin aracınızın çok daha iyi durumda olduğu görülüyor.

Aşağıdaki linkte dönüşümü görmek mümkün. Almancası yeterli olmayanlara aracın resimleri dönüşüm hakkında fikir verebilir. Yalnız resimleri görebilmek için foruma üye olmak lazım.
Selbstausbau eines Kastenwagens zum WOMO - Wohnmobil Forum Seite 1

Başarılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri