Karavan'a Ilk Adım

tg1895

Ana Kamp
Hocam hayırlısı olsun karavanınız. Bende j9 alip karavan a dönüştürmeyi planlıyorum. Marangoz ruhsat vb işlemler.icin toplamda ne kadar gideriniz oldu. Araciniz kac model ve sigorta için toplam ne kadar ödeme isteniyor.

Saygilarimla
Teşekkür ederim.
araç toplam 21 bine yakın rakama mal oldu. 2500TL sigorta, 1500 TL vize vb.
2002 model araç aracın tek artısı hidrolik direksiyonlu olması

kenanakin

Ana Kamp
Teşekkür ederim.
araç toplam 21 bine yakın rakama mal oldu. 2500TL sigorta, 1500 TL vize vb.
2002 model araç aracın tek artısı hidrolik direksiyonlu olması
Sigorta ve yıllık vize senelik olduğu düşürülürse ciddi maliyet oluyor.

Karavan sınıfı araçlar için sigortanın da yüksek olması enteresan geliyor sonuçta aynı araç. Cok teşekkür ederim yardımınız için.

tg1895

Ana Kamp
Aracı dolmuş görünümünden az da olsa kurtardık. Camlar için bir şey yapmak gerekiyor.

drtayfun

Kamp I
Sonradan elektrik eklemeyi düşünüyorsunuz anlaşılan, yeniden proje ve ruhsat demek değil mi?

Bulmacacı

Yeni Üye
Şekil olarak karavana uygun bir araç (Tabii bu işten çok da anlamam). Az bütçeyle çevrilebilecek bir araç bence. İnşallah bitmiş halini de görürüz. O aracın en çok sevdiğim tarafı gemi sallanması idi eskiden. Ama bu karavan için sıkıntı olur mu bilmiyorum. Güle güle kullanın, inşallah güzel bir sonuç alırsınız...

lucias

Gerçekçi ol, imkansızı iste...
Tekrardan hayırlı olsun. Bende düşük bütçe ile J9 alıp sizinkine benzer bir motokaravan yapmayı düşünüyorum kısmetse. Daha önce de sorulmuş ama güncel bir bilgi olması açısından, yapmış olduğunuz tüm harcamaları (araç maliyeti, tamirat maliyeti, iç mobilya ve tasarım maliyeti, proje, ruhsat bedeli, TSE ve muayene maliyetlerini) detayları ile yazabilirseniz sevinirim. Birde son olarak aracın motor izelasyonunu çözebildiniz mi? şayet çözdü iseniz nasıl yaptınız? Çok teşekkkürler, iyi eğlenceler şimdiden.

Kürşad-eym

Kamp I
Tekrardan hayırlı olsun. Bende düşük bütçe ile J9 alıp sizinkine benzer bir motokaravan yapmayı düşünüyorum kısmetse. Daha önce de sorulmuş ama güncel bir bilgi olması açısından, yapmış olduğunuz tüm harcamaları (araç maliyeti, tamirat maliyeti, iç mobilya ve tasarım maliyeti, proje, ruhsat bedeli, TSE ve muayene maliyetlerini) detayları ile yazabilirseniz sevinirim. Birde son olarak aracın motor izelasyonunu çözebildiniz mi? şayet çözdü iseniz nasıl yaptınız? Çok teşekkkürler, iyi eğlenceler şimdiden.
J9 larin sikintisi motor izalasyonu degil .bence vites orani.5 vites yetersiz kaliyor.

tg1895

Ana Kamp
İzolasyon işini ekteki gibi halletmeye çalıştım ve bir miktarda olsa başarılı oldum.

Maliyet konusunda detaylı bir listem yok proje yaklaşık 1500 vize tse yaklaşık 400 araç 5000 lira Total maliyet 23 binlere geldi
04db46403a76d3d80b8b2cd4886c43f6.jpg
c9e961a913d528ccd05137270369c799.jpg

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tg1895

Ana Kamp
uzun zamandır aktif değildim.
Aracın gelinen son hali budur.
daha yapılması gerekenler için Önerilerinize beklerim.

Forum istatistikleri

Konular
100,027
Kullanıcılar
167,892
Son üye
Kilgharah

SON KONULAR