Karavanda Olmassa Olmaz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafakby Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,756

mustafakby

Yeni Üye
Yer
KIRŞEHİR
SLM ARKADAŞLAR KARAVANIMIN YAPIMI BİTTİ MODA KARAVANDA YAPTIRDIM İLK OLARAK KARADENİZ TURU YAPMAK İSTİYORUM ARAC'TA OLMAZSA OLMAZLARIN LİSTESİNİ SİZ TECRÜBELİ DOSTLARIMDAN RİCA EDİYORUM MESAJ LARINIZI BEKLİYORUM AYRICA ANKARA'DAN ÇIKIŞ YAPACAĞIM 10 GÜNLÜK PROGRAM DA YAZARSANIZ ÇOK YARDIMCI OLURSUNUZ

Etiketler
Ynt: Karavanda Olmassa Olmaz

Hayirli olsun gule gule kullanin. Bu sorularinizin cevabi forumda 10 yerde geciyor. Biraz arastirsaniz bu soruyu sormaniza gerek kalmazdi. Arastirin bana hak verirsiniz.

Merhaba

Arabada mazot cebinizde uygun kredi kartı varsa durmayın
çıkın
Şimdi onu al bunu al derken araba tıra dönder :smiley:

Eksikler nasılsa ihtiyaç oldukça tamamlanır

Gönlünüzce gezip kullanmanız dileği ile karavanınız hayırlı olsun.
Yakup Karabudak

4x4 kamyon karavanın olmazsa olmazıdır, ötekiler motorlu turistik gezi aracı , denizin dibine kadar girip kamp yapamıyorsan, ırmaklara dalamıyorsan , kum tepelerini aşamıyorsan, taşın üstünden atlıyamıyorsan gider otelde yatarım daha iyi

Temmuz ayında bizde aynı geziyi yaptık aracımıza aklımıza gelen her şeyi aldık çoğunu kullanmadan getirdik boştan yere aracı yüklemeyin her yerde ihtiyaç duyacağınız her şeyi alabilme imkanınız var.
ılıca şelalesi, valla kanyonundan başlamıştık (ılıca şelalesi aman aman bir yer değil Karadeniz de bir çok yerde bu tür şelaleler var) Erfelek şelalelerini mutlaka görün , Sinop ceza evini görün. İnce burunu görün, Hamsilos koyunu duymuşsunuzdur gitmeseniz de bir şey kaybetmiş olmazsınız, Çal mağaralarını mutlaka görün, Bandırma vapurunu görün, Kızıl ırmağın denize döküldüğü yeri çocuklar için gördük , Sumela manastırını mutlaka görün, Uzun göle gittiğime pişmanın (doğal bir güzelliği arapların konaklama yeri haline getirmişler yazık abantı gördüyseniz boşa gitmeyin), Ayder yaylası da bizde hayal kırıklığı yaratmıştı yayla mayla kalmamış her yer otel Karadenizin her yeri ayrı bir ayder özellikle aydere gidip otel seyretmeye değmez), Birçok yayla var mutlaka birini görün ama aydere zahmet etmeyin.Otoyoldan sahil yolunun ayrıldıgı yerlerde sahil yolunu kullanın. Oraya kadar gitmişken sarp sınır kapısını görün Bunlar bizim düşünce ve tavsiyelerimiz
Her nereye giderseniz gidin güzel bir yerle karşılaşacaksınız iyi yolculuklar.

smlhyk' Alıntı:
Temmuz ayında bizde aynı geziyi yaptık aracımıza aklımıza gelen her şeyi aldık çoğunu kullanmadan getirdik boştan yere aracı yüklemeyin her yerde ihtiyaç duyacağınız her şeyi alabilme imkanınız var.
ılıca şelalesi, valla kanyonundan başlamıştık (ılıca şelalesi aman aman bir yer değil Karadeniz de bir çok yerde bu tür şelaleler var) Erfelek şelalelerini mutlaka görün , Sinop ceza evini görün. İnce burunu görün, Hamsilos koyunu duymuşsunuzdur gitmeseniz de bir şey kaybetmiş olmazsınız, Çal mağaralarını mutlaka görün, Bandırma vapurunu görün, Kızıl ırmağın denize döküldüğü yeri çocuklar için gördük , Sumela manastırını mutlaka görün, Uzun göle gittiğime pişmanın (doğal bir güzelliği arapların konaklama yeri haline getirmişler yazık abantı gördüyseniz boşa gitmeyin), Ayder yaylası da bizde hayal kırıklığı yaratmıştı yayla mayla kalmamış her yer otel Karadenizin her yeri ayrı bir ayder özellikle aydere gidip otel seyretmeye değmez), Birçok yayla var mutlaka birini görün ama aydere zahmet etmeyin.Otoyoldan sahil yolunun ayrıldıgı yerlerde sahil yolunu kullanın. Oraya kadar gitmişken sarp sınır kapısını görün Bunlar bizim düşünce ve tavsiyelerimiz
Her nereye giderseniz gidin güzel bir yerle karşılaşacaksınız iyi yolculuklar.

Bunlardan bir tek Hamsilos koyu ile ilgili olanına katılmıyorum. Benim ilave önerilerim:

Bafra'da kuş cenneti
Ordu'da Yason Burnu ve Boztepe (ama araçla değil teleferikle çıkıp bir çay için)
Trabzon'da Cephanelik denen bina
Artvin, özellikle Şavşat ve Karagöl'ü (ama Artvin'in şehir için yolları çok dar ve dik, uyarmadı demeyin) ve Maçahel.

Batı Karadeniz'de:
Amasra'da balık
Bartın İnkumu'nda deniz sefası (ters akıntılara dikkat)
Acarlar Longoz'u.

Bkir Hocam nerelerdesiniz?Sizinle yüz yüze,cancana görüşmek ne zaman nasip olacak? Selamlar.

Mizahın tanımına ilgi duyanlar bilirler; komik de tuhaflık vardır.
Hatta almancada tuhaf ve komik ayni kelimedir.
Bizim "Gezenbilir" bildiğim kadarıyla, karavancılar ile off road'cuları birleştiren tuhaf ve tek forum. ;)

Herneyse, bence karavanda tek olmazsa olmaz, herhangi bir eşya değil bir tavır.
Karavancının çevresine, karavanına ve hatta kendisine gösterdiği hoşgörü.

Adil05' Alıntı:
Bkir Hocam nerelerdesiniz?Sizinle yüz yüze,cancana görüşmek ne zaman nasip olacak? Selamlar.

Hala Giresun'dayım. Karavanın işlerini ilerletmek için ustaların keyfini bekliyorum :smiley:

Şu işler bir gün biterse görüşmek de kısmet olur inşallah.

Konu alakasız bir alana gitmiş, 4x4 le karavanda olmazsa olmazın ne alakası var. ona kalırsa tank daha iyi, tank alalım o zaman. üstelik ateşte ediyor.

Bana göre olmazsa olmazlar şu şekilde.
- en az 5 litre yedek yakıt.
- ayak daldırma kovası.
- çamaşır mandalı ve ipi.
- 10 metre kadar su dolum hortumu.
- Açık havada kullanmak üzere bir küçük tüp ve başlığı, ( balık vs gibi araç dışında pişirmek için.)
- Led li bir sağlam fener.
- Bagaj gergi lastikleri ( 5 adet gibi )
- su dolum ağzına uygun büyükçe bir huni ( bir çok yerde çeşme bulunuyor fakat ağzında hortum bağlayacak musluk olmuyor)
- Tamir bandı.
- Araç denge takozları.
- Yedek kapı anahtarı ( yüzer anahtarlık )şurada anlatmıştım. http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=104307.0
- Sivrisinekler için çözüm.
- Lastikler için hava kontrol saati. ve pompa. ( elektrikli olabilir)
- Elzem takımlardan oluşma küçük bir takım kutusu.
- Eğer küçük LPG tüpü kullanılıyorsa mutlaka bir yedek,
- Olta takımı.

şu anda ilk aklıma gelenler bunlar illaki eksikler vardır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri