Karvan Yapımı 3m 2.proje

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hasan Göçmen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,922

Hasan Göçmen

Ana Kamp
Yer
İstanbul(Şimdilik)
Web
www.sahibinden.com
3,7 m lik ilk yapmış olduğum karavanda görmüş olduğum hatalarım ve eksikliklerim den dolayı şimdi 3 m lik 2 kişilik karavan yapmaya başladım.Şase ve iki yan cepheler bitti.Karkas 30x30x1,5 kutu profil olarak yaptım.Dış kaplama malzemesi olarak Ekopanel (Geridönüşümden preslenmiş 6mm kalılıkta 1250 x 2500 )kullanacağım.Tedarik ettim. 1 Tabaka 17 kg geliyor.İç kaplama için 9mm osb aldım.Uzun süredir siteyi takip ediyorum şimdi bir çok kişi profil için çok çabuk çürür dağılır diyecekler.Ben onları duymayacağım.Yapacağım karavan benimle yaşamıyacak.Ağırlık konusunda ise 750kg sınırlarına ulaşırım.Tam hesap yapmadım ama birinci karavanımdam dolayı 750kg nin altında kalacak.İleriki zamanlarda tam kilo hesabı yapıp sizler ile paylaşırım.Karavanı 3m yapmamın amacı ağırlık , eşim ve benim kalabileceğim kadar olması.Misafir kabul etmiyoruz.Karavanın hatlarını keskin yapmam ise radüslü kenarların birleşim yerleri ile uğraşmamak ve cam ile uğraşmamaktır.Çünkü bir tasarım yarışmasına girmiyorum.Yapılacak olan karavan benim ihtiyacımı görsün yeter.Zaten 12 ay gezemeyiz.

1

2

3

4

5

Etiketler

Ynt: Karvan Yapımı 3m 2.proje

kolay gelsin takipteyiz...
bu ölçülerde ruhsata nasıl işleniyor bu.
Saygılarımla.

eger vaktiniz varsa ekopanel malzemenin ozelliklerinden biraz bahsedebilirmisiniz ozellikle su ve nem dayanikliligi nedir ve olculerini verdiginiz tabakanin fiyati ne kadar ve nereden temin edilebilir biraz uzun oldu kusura bakmayin bende kamyonetimin arkasina yukleyecegim ve istedigim zaman indirebilecegim 2,40x2,20 olculerinde bir karavan kabin yapmayi planliyorum her turlu malzeme konusunda bilgi ve tavsiyeye ihtiyacim var tesekkurler

Sayın Kağan bey ruhsat değil de tip onay belgesine ihtiyacım olacak.Onuda tedarik edeceğimi düşünüyorum.Daha önce alış veriş yaptığım yer römork ve römorka benzer değişik imalatları var.O firma ile çok samimi arkadaşım vasıtası ile alacağımı düşünüyorum.Arkadaşım tip onay belgesi için alacağını söyledi.İleriki günlerde göreceğiz.Yok eğer alamazsam tip onay belgesiz gezerim zaten daha önce gezdim.

meka2' Alıntı:
Sayın Kağan bey ruhsat değil de tip onay belgesine ihtiyacım olacak.Onuda tedarik edeceğimi düşünüyorum.Daha önce alış veriş yaptığım yer römork ve römorka benzer değişik imalatları var.O firma ile çok samimi arkadaşım vasıtası ile alacağımı düşünüyorum.Arkadaşım tip onay belgesi için alacağını söyledi.İleriki günlerde göreceğiz.Yok eğer alamazsam tip onay belgesiz gezerim zaten daha önce gezdim.

Çok teşekkürler...
Takipteyiz Kolay gelsin..

meka2' Alıntı:
Şase ayarlandı ve yan karkasları şase üzerine montajı yapıldı.Kısmetse salı günü ara profillerini bağladıktan sonra zemin ve iç kaplamasına başlayacağım.
Sizin yerinizde olsam,son hali ile kantara ceker son durumu tesbit ederdim,devaminda her kullandigim malzemeyi net olarak tartar arti olarak kaydederdim.
Osb yerine kavak kullanirdim,
Badi"k uretilirken t
Ctp ve kavak,huş kontra kullanildi,son agirligi ise 580kg vede tip onay belgelidir.
Karavavan malzeme ve ekipman icin adresimiz: http://karavanekipmanlari.sahibinden.com

Sayın airboat 4 işlemi bilmeden bu işe başladığımımı düşündünüz yoksa ? :smiley:25 m² de maksimum 40 kg farkediyor.Ben zaten dış kaplama olarak ekopanel ve ctp kullanacağım.Ayrıca sahibinden.com sitenizdeki ürünlere baktım bana bayağı pahalı geldiler vardır bir hikmeti diyorum.Hayırlı işler teşekkürler.

Şimdi bitirmek üzere işlere başladım.İlk önce yarım kalan boya işleri bitti.Tabanı kompozit panel ile kapladım.Kompozit üzerine Ekopanel ile kaplayacağım.Çamurluk davlunbazları bitti.Kısmetse yarın Eko paneli zemini kaplayacağım ve iç duvarları osb ile kaplayacağım.

Fotoraf

Fotoraf2

Fotoraf3

Fotoraf5

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR