Kendı Karavanımı Yapmaya Calısıyorum/11.5 M3 Ducato Camper

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan IOZGUL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,264

IOZGUL

Ana Kamp
Herkese merhaba,

Ailece uzun suredir bir karavana sahip olmayi hayal ediyoruz. Planlarimizi hep emeklilikte bir karavan sahibi olmak üzerine yaparken bu sitede okuyup öğrendiklerimizinde etkisiyle emekliliği beklememin gerekli olmadigina karar verdik. Amacimiz uzun sureli tatiller yapmaktan cok hafta sonlarini sehir disinda geçirebileceğimiz, kısa tatillerimizi değerlendirebileceğimiz, ayni zamandada gerektiğinde sehir icindede kullanabileceğimiz bir araç edinmekti. Uzun sure yüksek tavan Transporter arastirmasindan sonra temiz bir araç bulmanin imkansiz olduğuna kanaat getirip diğer alternatiflere yöneldik. Danistigimiz kişilerin en az 13m3 almamiz yönündeki tavsiyeleriyle araç arastiriken satin aldigimiz 11.5 m3 ducatoya denk geldik.
Arac 72000 km de. Orijinal klimali, Yari camli 5+1 ruhsatli. Ticari olarak kullanilmamis. Sponsor olarak Fiat tarafından bir diziye ambulans rolü oynamak uzere tahsis edilmiş. Isi bitincede Fiyat ana bayisi tarafından satisa cikarilmis. Servis kayitlarinida goz onunde bulundurarak güvenebileceğimiz bir araç olduğuna karar verip satin aldik.

Aracimizin fotogaflari

IMG 20150707 184749

IMG 20150707 184803

IMG 20150707 184835

IMG 20150707 184845

IMG 20150707 184845

Etiketler
Ynt: Kendı Karavanımı Yapmaya Calısıyorum/11.5 M3 Ducato Camper

Arac genel olarak iyi durumda olsada biraz kirli kullanilmis. Biraz temizlik ve bakim gerekiyor. 5+1 ruhsatli olmasina rağmen arkada koltuk yok. Maddi olarak hemen imalata başlama imkanim yok. Aracin bakimlarini yapip, eksiklerini giderdikten sonra arkaya bir üçlü koltuk ve portatif esyalarla bir sure bu şekilde kullanmayi planlıyorum. Gerekli malzemelerin alimi ve imkanlarin denkleştirilmesinden sonra donuşum islerine başlayabileceğim.
Bu arada bugun araci kullanirken aracin yokuş kalkis destegide bulunduğunu farkettim. Buda sürprizi oldu.
Aracin tadilat tamirat ve donuşum asamalarinda her tulu fikir ve desteğinize ihtiyacim olacak. Yardimlarinizi esirgemeyeceğinizi biliyorum.
Iyi aksamlar

Hayırlı olsun. şimdiden koy gelsin aceleye gerek yok. Her adımı fotoğraflayın ileride çok ihtiyacınız olacak. Nereden katıldığınızı bilmiyorum. Düşünürseniz bende orjinal dörtlü koltuk var. Benim araçtan çıkma.

Merhaba
İyi dilekleriniz ve cevabiniz icin tesekkurler. İstanbuldayim. Ruhsattaki sayiyi tutturabilmek ve az yer kaplamasi acisindan uclu koltuk ayarlamaya calisacagim. Teklifiniz icin tesekkur ederim. İyi aksamlar.

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah hayırlı etsin ve kolaylık versin başlamak zaten bitirmektir bu işde ben burdaki montaj ekibimize çok güveniyorum :D :D size her adımda yardımcı olacaklarına inanıyorum. kazasız sürüşler...

Tesekkur ederim

IOZGUL' Alıntı:
Tesekkur ederim

Hayırlı olsun kolay gelsin. Geçenlerde bir Turk firmasının salyangoz gibi yarım daire bir karavan modeli vardı dünyaca ünlü de biseymis TV lerde çıkmıştı. Sizin düşündüğünüz araç benim dediğimden daha hesaplı mı olacak. Hayırlı iftarlar.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar merhaba,

2 cocuk 2 buyuk icin bir plan olusturmaya calistim. 11.5 m3 e sıgmak gercekten zor. Yapabildigim kadari ile bir cizim olusturmaya calistim. Zaten cok fazla alternatif yok. Cogunlugun yaptigi yerlesime yakin bir yerlesim olacak. Olculer yaklasik olculerdir. Imalat asamasinda duruma gore biraz oynayabilir. Yorum, elestrileri ve onerilerinizi esirgemezseniz sevinirim.

PLAN

Sayin Destan06
Net olculer o civarda cikacak gibi gozukuyor. Yapabilirsem kanepeyi biraz daha genis tutmaya calisacagim

Hayirli olsun. Zevkle izliyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar merhaba

Yavas yavaş malzeme toplamaya basladim. Bir cok konuda tavsiyelerinize ihtiyacim olacak.
Arac dar olduğu için tum esyalari mumkun olduğunca kucuk boyutlarda tutmam lazim. Buzdolabi içinde derinliği en az olani seçmeye calisiyorum. Seçenek olarak 2 model belirledim.

1- Simfer 2510 . Derinligi 45 cm. A enerji sınıfı. Bildigim kadari ile daha once kullananlar memnun.
Bulmak biraz zor olabilir birçok yerde stokta kalmamis. Fakat stokta mevcut olduğu gözüken yerlerde var. Sansimi deneyebilirim.
Ozellikleri
• A Enerji sınıfı (0,41 kWh/gün)
• **2 yıldızlı dondurucu bölmesi
• 80 litre iç hacim
• 70 litre soğutucu bölme hacmi
• 10 litre dondurucu bölme hacmi
• Değiştirilebilir kapak yönü
• Ayarlanabilir ayaklar
• Sebzelik
• Yumurtalık
• Buz kabı
• Cam raf
• ST iklim sınıfı
• Gizli kulp
• Ürün ölçüleri: 480x831x450 mm

2- Esco/Bexel 95 RW A++ Beyaz Büro Tipi Buzdolabı
Olculeri ayni. Cazip tarafi A++ oluşu. Fakat kullanan ve yorum yapan birini bulamadım. Kullanan bilen varsa bilgisini paylasirsa sevinirim.
Ozellikleri
Esco/Bexel 95 RW A++ Beyaz Büro Tipi Buzdolabı
Elektirik Girişi : 220 240 V 50 Hz
Toplam Güç : 75 W
Enerji : A++
Yıllık enerji tüketimi : ( kWh/yıl ) 130
Toplam iç Hacim : 95 lt.
Soğutucu Bölge Hacmi : 83 lt.
Dondurulmuş Gıda Bölgesi Hacmi : 12 lt.
Soğutma Gazı : R600a/24 g
İklim sınıfı : T
Gürültü seviyesi : 39 dB (A)
Net ölçüler : 470x450x850 mm.
Ambalaj Ölçüleri : 520x465x875 mm.

Hangisini tercih etmeliyim.
Veya alternatif olarak onerebileceginiz bir urun varmidir. Soyledigim gibi oncelikli kriterlerden biri olculeri.
Yorumlariniz için simdiden cok teşekkür ederim.

Iyi aksamlar

Aracınız ve projeniz hayırlı olsun. Ben de şimdilik uzaklardan bir izleyici ve araştırmacı olarak karavan meraklılarındanım. Sizin düşündüğünüz gibi küçük bir araç (büyük şehirlerde park probleminden sıkıldığım için) meraklısıyım, bu yüzden de canım sıkıldıkça karavan projesi karalıyorum. Fikir vermesi açısından (tamamen teorik/uygulamada aksamalar olabilir) çizdiğim bir projesi paylaşıyorum. Sizin sayenizde bu işin erbabı arkadaşlarımız da fikirlerini beyan etmiş olurlar.
Kolaylıklar diliyorum...

Proje

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.