Kendi Karavanını Yapanlar;2006 Pop-up Ducato Camper(atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 286
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 127,453

atiladi

Zirve
Yer
İstanbul
Daha önce imalatını bitirdiğim, makaslı pop-up I'i tavanına montajlanacağım camper adayını nihayet bu gün teslim aldım..
Makaslı pop-up I'i taşıyacak araç,artık belli.. 2006 Eylül çıkışlı 2800 cc JTD motorlu 12m3 Fiat-Ducato 2.8 maxi..Bugün devir işlemleri tamamlandı, aracı teslim aldım...
Araç resimlerden de anlabileceğiniz gibi, kupa olarak özel bir temizlikte, şöför mahalli pırıl pırıl, eksiksiz defosuz...Kayar kapı ve arka kapılar pırıl pırıl, tabiki PSA hastalığı yine kapı üst kilitleri bozuk..Dönünce hemen çalıştığım servise gidip, önce rot-balascıda ön takım kontrolleri yapıldı, bir salıncak bucu, bir rot başı ve sol dış aks kafası değişecek...Ön lastikler sıfır kar tipi, arka lastikler %80 değerinde sorunsuz...Gerekli bakımlar yapılınca, 7 gün sonra Tüv muayenesi biteceği için delme işlemlerine başlamadan önce Tüv'e muyeneye gideceğim..Cam siparişleri hemen verildi, camların gelmesi 10 günü bulur, bende muayane sonrası pop-up'ın tavana montajına başlarsam, kısa sürede imalat sistemi yerine oturur..

20140203 145417

20140203 145444

20140203 145430

20140203 161129

20131221 152356 aa

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Kendi Yapanlar;2006 Pop-up Ducato Camper(atiladi)

Atilla ağabey hayırlı olsun. Allah bir an önce bitmesini nasip etsin. :smiley: ;)

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar;2006 Pop-up Ducato Camper(atiladi)

Atilla Abi kolay gelsin.Artık açılır tavan ile başlangıç yaptın ileride kilo sorunu olmayan bir kamyon veya otobüsü yanlara doğru genişleyecek şekilde dizayn etmeni hayal ediyorum Avrupadakiler gibi:smiley: tekrar kolay gelsin.İzmir den selamlar

hayırlı olsun en ksa zamanda tamamlamanız dileğiyle.....Sanırım taraklı festivaline kadar yetişir....
Kalın sağlıcakla

İyi dilek temennileriniz için teşekkür ederim....

**Karavan konusunda ilginç veya yeni akımları yansıtan tasarımlar veya arge çalışmaları yapmak, karavan ve insan ilişkilerini çözmüş tasarım ve mekanik bilgilere sahip olmak herşeyi yapabilmek anlamına gelmiyor, bazı çalışmalar ortam uygunluğu ve alet işler el övünüp düşüncesi doğrultusunda yatırımlar ve ucu açık arge harcamaları gerektirdiği için neleri yapabilmek yerine neleri yapmak istemek çizgisinde kalmanın daha akılcı olduğuna inanıyorum, bu düşünce yapılabilecek şeyleri doğal olarak şekillendiriyor zaten...

**ttr Bike pop-up ducato'nun imalatında gerekli malzemelerin temini ve programı netleştiği için ara tasarımlar için vakit kaybı olmayacağı düşüncesi ile hızlı bir çalışma olacağı hedefi ile kısmet olursa nisan ayı sonuna doğru, tek başıma çalışmanın tüm handikaplarına rağmen, finişi yakalamayı umuyorum..

Kolay gelsin Atilla ;D

Hayırlı olsun, kolay gelsin :smiley:

Herkese teşekkür ederim....

Bu gün sabah doğruca tamircime gittim, dün rot-balanscının yazdırdığı sağ salıncak burcu, rot başı, sol dış aks kafası değişti, extra olarak sol amartisör kule takoz ve eksenel rulmanının da arızalı olduğuna karar verdiler, çünkü direksiyon toplarken yavaş kalıyordu, tahmin doğru çıktı, onlarıda değiştirdik, tamircimin asıl tereddütü debriyaj baskı-balatası idi, sökmek istedi, bende battı balık yan gider atasözüne uyup tamam dedim, sonuçda iyiki sökmüşüz, baskı balata ve prizdirek bilyasınıda değiştirip, öntakım ve debriyajı uzun yıllar kullanılabilecek duruma getirdik, meraklılar için bilgi olsun herşey dahil 965 TL....

20140204 113342

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri