Kendi Karavanını Yapanlar; Ducota Camper 13 M3 (egean.tr)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egean.tr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 122,748

egean.tr

Kamp I
Yer
Balıkesir
Merhaba Gezenbilir Dostları,

2011 yılından beri karavan sevenler, "Gezenbilir" 'i izliyorum... Sonunda da, eşimle birlikte karar vererek (kime sorduysam eşiniz hanfendiye danışmadan sakın karar vermeyin dediler) 2009 Model 13 M3 Fiat Ducota panelvan alarak aranıza katılmaya karar verdik... Kendimi kısaca tanıtayım. 64 yaşında, emekli olmasına rağmen hala çalışan mimarım.. İş icabı Balıkesir'e yeni taşındık enaz 3 sene burdayız. Uzun zamandır eşimle birlikte motokaravan edinme hayali ile araştırdık, kısmet bugüne imiş... Bakalım ne yapacağız... Buradaki deneyimli arkadaşlardan özellikle varsa, 13 M3 sahibi arkadaşların fikirlerinden faydalanmak isterim. Birkaç gün, sizlerden gelen önerileri değerlendirip kısaca düşünmek istiyorum. Özet olarak fikrim;
1) Malzemeleri kendim temin edip, deneyimli ustalara parça parça yaptırmak,
2) Tümünü "karavan yapımcılarına" yaptırmak.

Bakalım nasıl olacak, tabiiki herşey hesap işi... Kıymetli dostlar.. Gezenbilir harika bir topluluk, süper dayanışma, mükemmel fikirler... Uzun zamandır izliyorum, burada çözümsüzlük diye birşey yok. Yoktan var eden çok değerli arkadaşlar var..Bursa ve İzmir'den arkadaşlar varsa yakın oldukları için, kendilerinin bir çayını içer yüzyüze görüşebiliriz.

Şimdilik hoşçakalın, ama mutlaka sevgiyle kalın....

Ducota Camper 01 egeantr

Ducota Camper 02 egeantr

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducota Camper 13 M3 (egean.tr)

Öncelikle Dostlar sofrasına hoşgeldiniz.
Dileğimiz herşeyin gönlünüzce gelişip bir motokaravan sahibi olmanız,
Karavan yapımında her işini yarım bırakan,Acemi bir karavancı olarak dicem tek şey malzemenizi gayet kalitelisinden almak ve oldukcada ehli bir arkadaşa yaptırmak tekrar Hoşgeldiniz dostlar sofrasına

Sevgi ve Saygılarımızla
Tunay & Tugay

Tşk. ederim Tugay58...Umarım düşünceleriniz en kısa zamanda gerçekleşir....

Merhaba aramıza hoş geldiniz umuarız herşey gönlünüzce olur, eğer hayalinizi gerçekleştirmenizde yardımcı olabilirsek ne mutlu bize kalın sağlıcakla.
DOLLY KARAVAN
BÜLENT SOYDAŞ

Erdal bey tekrar merhaba Balıkesirde bizim yapmış olduğumuz ALİ YILMAZ beyin karavanına bakabilirsiniz en azından size fikir açısından yardımcı olur diye düşünüyorum isterseniz telefon numarasınıda verebilirim.

Firmaya yaptırmıcaksanız eğer ''atiladi'' diye bir abi var cok begeniyorum tasarımlarını.Onun yapımlarına bakıp fikirler edinebilirsin abi.Simdiden kolay gelsin

Bülent Usta,

İlginiz için çok teşekkür ederim. Ayrıca, Ali Yılmaz beyin tel.verirseniz çok memnun olurum bu vesile ile, Balıkesir'de karavancı dostumuz olur. ;) özelime tel. Notunuzu bekkiyorum. :smiley:

Richmond' Alıntı:
Firmaya yaptırmıcaksanız eğer ''atiladi'' diye bir abi var cok begeniyorum tasarımlarını.Onun yapımlarına bakıp fikirler edinebilirsin abi.Simdiden kolay gelsin

Kardeşim Richmond,
Atilla Dinçer (atiladi) beyi, çok uzun zamandır izliyorum, bu konuda ne kadar bilgili oldugunu yakinen takip ediyorum. Tasarıma gelince; 13 M3 klasik olacak. Yani, atiladi-tatanka modeli. Yalnız, biriki ölçü ve nüas farkı ile. Atilla beyin değerli katkılarını bekliyoruz... :smiley:))

klasik deyim ile yolun yarısını katetmiş siniz, araç alınmış,
diğer yarısı için kolay gelsin :smiley:
selamlar

Erdal bey aramıza hoş geldiniz, aracınızı alarak yolun yarısını geçmişsiniz, daha önce Turan Yücel arkadaşımız 13 m3 "paşa" adını verdiği karavanını yapmıştı, incelemenizi öneririm
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=93883.0
Bir de Nihat abimizin (Zaloğlu) 10 m3 karavan imalatı mevcut, Değişik ve ergonomik bir tasarım uygulamıştı;
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51526.0
Hayırlı olmasını dilerim :smiley:

Umarım her şey gönlünüzden geçtiği gibi olur. Kolaylıklar dilerim. Yeni yapılan karavanları aşama aşama elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Şu sıralar olmasa bile bir kaç yıla kadar bir motokaravan düşüncem var. Saygılar.

buralpdi' Alıntı:
klasik deyim ile yolun yarısını katetmiş siniz, araç alınmış,
diğer yarısı için kolay gelsin :smiley:
selamlar
Levent Bey,
İyi dileklerinize çok tşk. ederim. Herkese verdiginiz moral ve desteğinizi çok iyi biliyorum, bu nedenle bu birlik ve güzellikler için sizlere biz acemiler müteşekkiriz. Sizlerden cesaret alarak bu işe giristim, buna inanın. Herşey gönlünüzce olsun.

bayar28' Alıntı:
Erdal bey hos geldınız .... tez zamanda bıtırırsınız ınsallah....
Salih Bey,
İyi dileklerinize tşk.ederim. Aynı yörede olduğumuz için ilk firsatta görüşmek ve tecrübelerinizden istifade etmek isterim.İyi günlere dileklerimle...

drares' Alıntı:
Erdal bey aramıza hoş geldiniz, aracınızı alarak yolun yarısını geçmişsiniz, daha önce Turan Yücel arkadaşımız 13 m3 "paşa" adını verdiği karavanını yapmıştı, incelemenizi öneririm
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=93883.0
Bir de Nihat abimizin (Zaloğlu) 10 m3 karavan imalatı mevcut, Değişik ve ergonomik bir tasarım uygulamıştı;
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51526.0
Hayırlı olmasını dilerim :smiley:

Haşmet Bey,
Aydın/Ortaklar doğumluyum. Acaba hemşehrimiyiz ? İyi dileklerinize ve temennilerinize, yardım amaçlı yönlendirmenize çok tşk ederim. Sizlerden aldığım destekle bu işi hayırlısıyla en kısa zamanda sonlandıracağım..Esen kalın.

Etkaize' Alıntı:
Umarım her şey gönlünüzden geçtiği gibi olur. Kolaylıklar dilerim. Yeni yapılan karavanları aşama aşama elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Şu sıralar olmasa bile bir kaç yıla kadar bir motokaravan düşüncem var. Saygılar.
Tolgahan Bey,
İyi dileklerinize tşk ederim herşey gònlünüzce olsun...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri