DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Kj 2.5 Crd

'LIBERTY' forumunda birsel tarafından 12 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu 302 kişi tarafından okunmuş, 5 cevap yazılmıştır

1. birsel

birsel Kamp I

Alınan Beğeni:
    21
    Geçenlerde, 2002 model gümrük girişli 2.5 crd manuel bir kj cherokee gördüm. Bunlarda kullanılan makina hakkında bilgisi olan varmı. Nedir ne değildir.

Etiketler:

2. KLL

KLL Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.

Alınan Beğeni:
    362
    bu sanırım voyager daki motor.

3. birsel

birsel Kamp I

Alınan Beğeni:
    21
    Voyager da 2.5 TD kullanılmış, bu motor 2.5 CRD . Satılık bir KJ var, o bakımdan sordum. Benim garajdaki
    ustalara sordum sıkıntı olur yaklaşma dediler ısrarla.

4. KLL

Alınan Beğeni:
    362
    dizel araçların hepsi eskiyince sıkıntılı. bence önemli olan kaç paraya alındığı.

dizel alınacak olsaydı 2005 sonrası makyajlı dizelden başkasına bakmazdım. bulamadım o nedenle bende alamadım geçen aylarda.

5. birsel

birsel Kamp I

Alınan Beğeni:
    21
    Haklısınız da, 2.5 CRD olan araç manuel vites, ben av amaçlı olarak orta şekerli offroad kullanımı da yapıyorum. Manuel vites daha uygun bana göre. 2.5 CRD VM motoru 2002 de manuel olarak KJ de kullanmışlar. O da gümrük girişli bir araç. Başka da görmedim.
    Bir ara düşünmüştüm acaba alınırmı diye, o bakımdan motorun menşeini araştırdım. Grand Voyager da kullandıkları motormuş.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2019

6. KLL

Alınan Beğeni:
    362
    kullanacak olan sizsiniz, her motor bozulur. önemli olan eski sahibinin nasıl baktığı bence.
    yine de diyorum ki, eğer tam dolu araç şeklinde gezmeyecekseniz 3.7 daha kolay onarılabilecek bir araç olacaktır orta vade de. ama bagaj lazımsa 2005 ve sonrası makyajlı 2.8 tek seçenek bence.

Forumdaki Benzer Konular