KLE 500 (Kawasaki) ile ilgili görüş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rockerzeus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,126

rockerzeus

Yeni Üye
Yer
İstanbul - Antalya
Arkadaşlar Merhaba. 1 yıldır Suzuki GS500E kullanıyorum. Bu sezon Kawasaki KLE500 almayı düşünüyorum. Bir tane buldum 2004 model 20.000 Km'de.
Kullananlar var ise fikir verebilirler mi makina hakkında.
Teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: KLE 500 (Kawasaki) ile ilgili görüş

merhaba
bende 2004 42000 km kle500 var bir yıldır kullanıyorum.Kullandıkça daha çok sevilen makinadır KLE 500.
Periyodik bakımlarını kendiniz çok rahat yapabilirsiniz.Mekanik problem ile şimdilik karşılaşmadım,ama kuvvetli yan rüzgarlardan etkileniyor ayrıca selesi biraz dar olduğu için rahatsız.bunun dışında mükemmel makinadır.yakıt tüketimi 80-90 km/h hızlarında 3.8L 90-100km/h 4-4.5L 100-110 km/h 5L olarak ölçtüm.Vibrasyon neredeyse yok diyebilirim ivmelenmesi ve son hızları gayet makul seviyelerde.Bakımla ilgili sorularınızı cevaplayabilirim.

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Açıkçası F650GS ile arasında çok gidip geliyorum. F650 GS'i 1 yıl boyunca kullandım ve oldukça memnundum. Kawasaki ile ilgili özellikle yedek parça konusunda sıkıntı olduğunu da söylüyorlar. Sizin böyle bir sıkıntınız var mı??

F650GS kullanmadım yorum yapamam diğer sitelerde karşılaştırmışlar bende almadan önçe baya araştırdım ve KLE 500 aldım.Parça konusunda ben sıkıntı yaşamadım zmoto bir telefonla ihtiyaçlarımı kargoya aynı günde verdi.Parça sıkıntısının diğer markalardan daha fazla olduğunu düşünmüyorum.

Ben kesinlikle F650GS tercih ederdim.
Elektromekanik hocam; sizin makine gerçekten az yakıyormuş.Genelde arkalarında tankerle beraber geziyor KLE500 kullanıcıları :D

KLE500 e fazla yakıt yaktırmak gerçekten kolay sonuçta karbüratörlü araç, ayarlarının bozuk olması yeterli.F650GS enjeksiyonlu yakıt tüketimi kararlı olması normal.

Tabiki kullanımı da bağlı yakıt ekonomisi.Ama şöyle bir örnek verebilirim; şehirlerarası yolda 80-90 km/saat ile arkadaşlarla beraber gidiyoruz.Benim NX250 3 litre yakıyor 100 kiometrede; F650 GS 3.5 litre ;KLE ise 4.5-5 litre ;D
Yakıt ekonomisi haricinde dayanıklılık olarakta BMW daha üstün; nihayetinde Rotax motor var üstünde ;)

KLE500 80-90 km/h hızlarda max yakacağı 4l olur.BMW nin kalitesinden şüphem yok,ama eski yıpranmış bir F650gs ocağına incir ağacı diker

Arkadaşlar. Asıl derdim yedek parça. Özellikle bu konu da çeşitli söylemler var. Parça bulma sıkıntısı çekiliyor mu?

Ben iki motorun mekaniğini de bildiğimden görüşümü belirttim; yıpranmış bir motor ne marka olursa olsun kullanıcısına zarar zaten.

Her iki motorun da yedek parça stoğu tedarikçilerinde mevcut.Önemli olan distirübütörün o parçayı ne kadar sürede bulup getirebileceği.BMW nin yedek parça fiyatları daha fazladır ama gördüğüm kadarıyla tedarik süresi genelde daha kısa.
Gerçi temiz bir motor alırsanız uzun süre sarf mazlemeleri hariç yedek parça ihtiyacınız olmaz allah korusun herhangi bir kaza durumu olmadıkça.
İllaki yedek parçaya kolay ulaşayım isterseniz Honda harici hiçbir markanın yanına yanaşmayın :smiley:

rockerzeus' Alıntı:
Arkadaşlar. Asıl derdim yedek parça. Özellikle bu konu da çeşitli söylemler var. Parça bulma sıkıntısı çekiliyor mu?
[/quote

selamlar aktif kle 500 kullanicisiyim yakiti soylendigi gibi fazla degil.sehir ici 20 tl 97 oktanla(shell) tam olarak 75-80km yol gidiyorum motorum 2005 model. parca sorunuda bence yok,cikma temiz parcalar cok uygun fiyatli internette var. ve eger kle 500'e parca sikintisi var diyen birisi olursa kismen yalan soylemis olur cunku bu motorlarda kullnilan makine ayni zamanda gpz500 ve zamaninin er5 lerde kullanilmisti.... motor torklu degil fakat devirli 4000-5000 kmden sonra canavarlasiyor adeta sorunuz olursa yanitlamaktan keyif alirim umarim bilgiler aklinizdaki sorulari giderir

2 sene kullandım.Bakımlarını aksattım hor kullandım yağına suyuna itina göstermedim.Bir kere bile yolda bırakmadı.Parça konusundada sıkıntı çekmedim.Temizi bulunursa asla kaçırılmayacak makineler.F 650 nin kronik sorunları mevcut nette araştırılınca ortaya çıkıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR