Köprülü kanyon Rafting

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan NORT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,883

NORT

Ana Kamp
Yer
ISPARTA
Merahaba arkadaşlar Köprülü kanyonda ,manavgatta rafting organizasyonu yapanlar veya bu bölgelerde rafting yapmak için biligisi olan arkadaşların paylaşımlarını yönlendirmelerini bekliyoruz.Teşekkürederiz.

Etiketler
Ynt: Köprülü kanyon Rafting

Merhabalar,daha önce 3 kere köprülü kanyonda rafting yaptım. Yardımcı olmaya çalışayım. 3 seferde de temmuz ve ağustos aylarında yaptım. dağlarda ki karların erimesi dolayısıyla ve bahar yağmurlarından dolayı bahar aylarında yapmanın en keyifli olduğunu söylüyorlar ama benim fırsatım olmadı ne yazık ki.
ben antalyada ikamet etmeme rağmen kendi aracımla değilde şirketle gittim. çünkü parkur 13 km ve birinin sizi yukarıya bıraktıktan sonra dönüşte ordan alması gerekiyor. Şirketler belli noktalardan sizi alıyor antalya içinden,oraya götürüyor köprülü kanyonun olduğu yere götürüyorlar ve orda anlaştıkları rehberlerle etkinliğe başlıyorsunuz. gayet eğlenceli geçiyor. parkurun yarısını tamamladığınızda kıyı tarafında bir yerde duruyorsunuz ve yemek yiyorsunuz. yemek fiyatıda turun içinde oluyor. sonra devam ediyorsunuz. bir ara tekrar duruyorsunuz ve yüksekten atlamanıza falan olanak sağlıyorlar isterseniz tabi. sonrasında da bitiş noktasından sizi alıyorlar ve antalya içine tekrar bırakıyorlar. denemenizi tavsiye ederim. başka yardımcı olabileceğim bir şey var mı?

Yardımınıziçin teşekküredertim.Bulabildiğim şirketlerle iletişime geçtim hepsi Nisan sonu için tarih veriyorlar.Bende YAZ ayları için akarsu debisi yüzünden endişelenip aceleci davranmıştım ama anlattıklarınızdan sonra yaz aylarında da keyif alınabileceğini anladım.Eğer hatırınızdaysa hangi turla gittiğinizi öğrenebilirmiyim?Gelişi güzel yapıllan oganizasyonlara çok para ödedim artık araştırarak katılım yapmayı düşünüyorum.Teşekkürederim.

Ben rastgele kaleiçinde ki bir şirketten ayarlamıştım yani araştırarak değilde önünden geçerken rastlantısal olarak,adını hatırlamıyorum ama kartı hala duruyorsa ben de bakacağım. Bulabilirsem yazarım size. Yazında keyifli oluyor evet ama baharda çok daha keyifli olduğunu söylüyorlar. Bu arada nereden geleceksiniz rafting için? Geldiğinizde de yardımcı olurum eğer ihtiyacınız olursa. elifsoydan07@hotmail.com e-mail adresimden de ulaşabilirsiniz. Baharda su biraz daha soğuk olabilir,bazen hiç beklemediğiniz anlarda rehberler sizi düşürtecek şekilde botun yönünü çevirebiliyorlar şok olmayın:smiley:) Kayalık olmayan yerlerde yaptıkları için bir sakıncası olmuyor. Şirket ismine bakıcam. Hoşcakalın

rafting super eglenceli birsey. biz de gecen hafta koprulu kanyondaydik. su buz gibi. sansimiza !? hava da yagisli ve serindi ama yine de cok eglendik. bir kere herseyden once doga ve dag manzaralari cok guzel. elif hanimin dedigi gibi baharda su yuksek oluyor bu bir avantaj ama havanin serin olmasida bir dezavantaj. biz turumuzu antalya merkezden aldik ama ismini sorsaniz simdi hatirlamam. saat kulesinden asagida bir yerde. rafting gidecek arkadaslara tavsiyem yanlarinda mutlaka islanabilir bir ayakkabi gotursunler.faydasını gorecekler.en hosuma giden sey tur bitiminde cekilen videonun gosterilmesi ve satilmasi oldu. bence cok guzel bir hizmet. almak zorunda degilsiniz. turistlere 25 euroydu ama bana turk kontenjanından 30 TL yapacak oldular.maalesef o kadar param yoktu yanımda :( bu arada yemekler fiyata dahil ama icecekleri oduyorsunuz. sabah tur aracı tarafından epey bir geç alınmamızın yarattıgı oldukca can sıkıcı durum dışında pek bir sorun yoktu diyebilirim bir de bizim yanımızdan geçen bazı firmalar vardı botlarında isimleri yazan bunları not ettim : aktivraft, novaraft, medraft bu gruplarda herkesin uzerinde ozel standart bir giysi vardı. belli ki firma tarafından tedarik edilmis. biz titrerken onlar gayet rahat grorunuyorlardı gıcık olduk :smiley: bir daha serin havalarda rafting yaparsam bu firmalara danısmayı dusunuyorum. ne olursa olsun rafting mutlaka yapılması gereken bir aktivite. havalar ısınsın bir de o zaman gidecegiz. cok daha keyifli olacagına eminim.

Manavgat bize 2 saatten az bir mesafede ama bu organizasyonlar antalyadan yapılıyor.Ispartadan bir türlü ulaşamıyorum.Bazı şirketlere telefon açtım ama ilgilenmiyorlar bu duruma anlam veremedim.Yazık yani ne denir şimdi ??? 7 günlük turlar var biraz onlarla ilgileniyorum.raftin ,tırmanış kano,şu anda aklıma gelmeyen bir sürü şey.Gidenlerin izlenimi gayet iyi. Günübirlik olanlar da çok zevkli olur sizin katıldığınız rafting gibi .Ah birde biz yapabilsek. Eğer memnun ayrıldıysanız ki üşemenizin dışında pek bir sorun yok sanırım :smiley: .Bizede yardımcı olursanız sevinirim paylaşımınız için çok teşekkürederiz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.