Kuzu Dolma Tarifi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melisturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,107

melisturan

Ana Kamp
arkadaşlar herkese merhabalar. malum yılbaşına çok az kaldı. :smiley: ve yılbaşı menüsü için tarifler bakıyoruz. ben kuzu dolma tarifi buldum ve sizinlede paylaşmak istiyorum...

" Kaburganızı kuzu kaburga yapacağınızı belirterek seçerseniz kasabınız sizin için uygun şekilde hazırlayarak teslim edecektir. Öncelikle kaburgamızı tuz ve karabiberle iyice ovarak terbiyeleyelim. İç pilav için soğanımızı sıvı yağda kavuralım.
Pembeleşince dolmalık fıstıklarımızı ilave edip pembeleşinceye kadar kavuralım. Bir çay kaşığı domates salçasını ilave edip kavurmaya devam edelim. Sonra 1 buçuk çay bardağı su ve kuş üzümlerimizi, yenibahar ve tuz ile karabiberi ekleyelim.
Kapağını kapatarak demlenmeye bırakalım. Çok pişirmeyeceğiz. Pilavımız orta karar piştikten sonra kenara alıp soğutalım. Sonra Kuzu kaburgamızın kesesine pilavı dolduralım ve irice bir iğneyle açık ağzını dikelim. Ardından içindeki pilavı dökmemeye dikkat ederek genişçe bir tavada az yağda kaburgayı iyice mühürleyelim. Tencerenin yarısına kadar suyunu ekleyip pişirmeye başlayalım. Yaklaşık 2 saat piştikten sonra fırın kabının içine oturtup yoğurtlu-salçalı sosu üzerine sürelim ve 250 derece ısıtılmış fırında nar gibi kızarana kadar pişirelim."

kaynak: bizim tarifler

tarifi okurken bile canım feci halde çekti :smiley: yılbaşı sofrası için harika bir tarif olduğunu düşünüyorum şahsen...

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri