Liberty Renegade yada sadece Liberty

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cicibebeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,271

cicibebeci

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar,
İlanlara baktığımda iki farklı ifade görüyorum.
1. Liberty Renegade
2. Liberty

Gerçekten böyle bir ayrım var mı ? varsa bunların arasındaki fark nedir bilen var mı acaba ?

Etiketler
Ynt: Liberty Renegade yada sadece Liberty

Genel bilgi vermek isterim
Cherokee(avrupa versiyonu adıdır) = Liberty (USA versiyonu adıdır)
2002-2007 model aralığı KJ diye adrandırılır.

2005-2207 modeller makyajlıdır. Ön tampon,panjur ve çamurluklar farklıdır. Bunun yanında teknik bazı ekipman artıları vardı. İçinde de ufak tefek değişiklikler vardır.

Sport
Limited
Renegade olarak paketleri vardır.

Sport ekipman olarak en düşük modeldir. Dodikler gövde rengi değildir. İlk bakışta bu şekilde ayırabilirsiniz. Döşemeleri kumaştır. Limited paketi konfor olarak en üst pakettir. Full deri döşeme,ısıtmalı, elektirikli koltuklar,sunrooff vs vs.

Renegade ise tepe lambalar(USA versiyonu 4 lambalı, EUR versiyonu 2 lambalıdır), civatalı dodikleri, alt(motor-şanzıman) depo koruması, marşpiyel koruma demirleri olan jeep'in trail rated olarak tabir ettiği biraz daha ourdoor kullanıma uygun olan modelidir.

motor seçeneği olarak 4x4 modeller 3.7 benzinli ve 2.8 dizel olarak satışa sunulmuştur.

2.4 benzinli olan modeller ise 4x2 modellerdir.
Ugur

diğer bir deyişle renagade standart hali ile araziyye girecek aracdır.

luckblackbird' Alıntı:

2005-2207 modeller makyajlıdır. Ön tampon,panjur ve çamurluklar farklıdır. Bunun yanında teknik bazı ekipman artıları vardı. İçinde de ufak tefek değişiklikler vardır.

Sport
Limited

Sport ekipman olarak en düşük modeldir. Dodikler gövde rengi değildir. İlk bakışta bu şekilde ayırabilirsiniz. Döşemeleri kumaştır. Limited paketi konfor olarak en üst pakettir. Full deri döşeme,ısıtmalı, elektirikli koltuklar,sunrooff vs vs.

Renegade ise tepe lambalar(USA versiyonu 4 lambalı, EUR versiyonu 2 lambalıdır), civatalı dodikleri, alt(motor-şanzıman) depo koruması, marşpiyel koruma demirleri olan jeep'in trail rated olarak tabir ettiği biraz daha ourdoor kullanıma uygun olan modelidir.

motor seçeneği olarak 4x4 modeller 3.7 benzinli ve 2.8 dizel olarak satışa sunulmuştur.

Ugur

2.4 cherokee sportların 4x2 olarak satışa sunulduğunu yazmışsınız.Bundan kastınız isteğe bağlı 4x4 mü yoksa 4 teker 2 çekermi ? ???

aslında sadece 4x2

ve

4x4 var(sizinde belirttiğiniz gibi istege bağlı 4X4 demek doğru olacak)

Piyasada 4x4 yanında sadece 4x2(yurt dışından ithal) araçlarda var(bu arada 4x4 2.4 sayısıda gayet az) ve insanları ilk aklına gelen bu araçların hep 4x4 olduğu.
aslında bunun için yazmıştım. Biraz eksik olmuş. Umarım şimdi daha iyi oldu

Belki bende yanılıyor olabilirim.Ama Türkiye de bulunan 2.4 sportları sınırlı sayıda olduğundan dolayı az çok biliyorum.Ve bunların içinde 4x4 olmayanına hiç rastlamadım.Gördüklerimin hepside 4x4 ve sınırlı kaydırmalı difransiyel kilidi mevcut.Yani %70 difransiyel kilitli.2.4 jeep markalara göre çok düşük bir motor seçeneği.Sanırım bu motorun güçsüz olmasından kaynaklı değil,tamamen şanzuman ve difransiyelle ilgili bir olay.Japonların ürettiği 4x4 lere bakar isek düşük motorlarda yüksek güçler elde ettiklerini görürüz.Benim anladığım kadarı ile 2.4 cherokee sport üretimin gerekçesi her açıdan ekonomik olması yani yakıtın düşük olması,Türkiye gibi bir ülkede vergi avantajı,parça fiyatlarının düşüklüğü,arıza yapma olasılığının çok düşük olması diye değerlendiriyorum.Amerikan teknolojisinin Japon teknolojisinden geri olduğunu düşünerek bu aracın bu şekilde 2400 motorla gücü ve hızı az olan bir araç olarak ortaya çıktığını düşünüyorum.Diğer taraftan her hafta sonu araziye çıkmakla beraber arazide her koşulda başarılı olduğunu söyleyebilirim.Gönül isterdiki 3.7 alıp gürül gürül gitmeli ama yakıtın ve verginin çok yüksek olduğu ülkemizde kesemizi düşünmek bize düşüyor.En azından benim için böyle.:smiley:

2.4 ler 2h 4h ve 4l seçenekli arazi şanzımanına sahipler bende bi ara ekonomik oldukları düşüncesiyle almak istemiştim ancak birkaç servisle görüştüm hepsi direk tavsiye etmem dedi motor güçsüz kalıyormuş ve baskı balata sorunu çok çıkarıyormuş

luckblackbird' Alıntı:

Sport
Limited

Ugur

Merhaba
Verdiğiniz bilgilerden bu araçlar hakkında oldukça bilgili olduğunuz belli oluyor. Ben sizden öğrenmek isteğim şey
yakıt tüketimleri hakkında bilginiz varmıdır. DİZEL 2.8-BENZİNLİ 3.7 şehir içi ve uzun yolda kaç lt yakmakta.

Ynt: Liberty Renegade Yada Sadece Liberty

3.7 LPG ile uzun yolda sabit 100 km ile 11.5 13 litre arası yakıyor. 2.8 CRD de aşağı yukarı o kadar dizel yakıyor. 11 litre civarı. en büyük avantaj dizelin vergisi ve ölmeyen bagajı.

renegade farklılıkları;
alt takım koruma,
tepe lambası,
yan marşbiyeller,
vidalı dodikler,
iki renk jant,
tepe havuzu,
elektronik difarensiyel(düğmesiz, otomatik devreye giriyor),
olmayanlar;
far, yağmur sensörü yok,
parcalı deri koltuk var.
kısaca limited versiyonuna göre araziye adapte edilmiş halidir.

KJ liberty cherokee de, arkada zaten sınırlı kaydırmalı defransiyel var. Elektronik bir şey yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR