Macro Lens Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sakirhoca61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,846

sakirhoca61

doğayı seviyorum...
Yer
Antalya
Arkadaşlar Selam;
Macro lensler hakkında bilgiye ihtiyacım var...
Ekipmanlarım:
Nikon D40 makine 18-55mm ve 55-200mm Nikkor lens...Bunlara ilave olarak uygun fiyatllı bir macro lens almak istiyorum...Portre,çiçek,böcek,manzara içekimleri ilgi alanım...
Sigma 70mm 2.8 macro lens hakkında bilgisi olan varmı..?Yada 500 TL ile 750 TlL arası başka önerileriniz varmı...?
Teşekkürler...

Etiketler

Ynt: Macro Lens Önerileriniz

Şakir hocam,
Gerçek makro lensler 1:1 oranında büyütme yapan lenslerdir. Yani nesneler algılayıcının üzerine gerçek boyutları ile düşerler. Minimum odaklama uzaklıkları ise genelde kısadır. Konunun dibine girersiniz. Ve konuyu bire bir ölçüleriyle çekebilirsiniz. 1 cm’lik konu 1 cm olarak düşer algılayıcıya.
Bunun için de 3 seçeneginiz-seçenegimiz var.

-Nikon AF-S Micro NIKKOR 105mm f/2.8G VR.
-Sigma 105mm F2.8 EX DG Macro lens..
-TAMRON SP AF 90mm F/2.8 Di Makro
benim tavsiyem sigma 105 mm veya tamron 90 mm dir.
2.elde 500-550 tl ye malum sitede veya fotokritik sitesinde bulunur.
kolay gelsin.

İsmail bey Teşekkürler,benimde fovorilerim bunlar ama uygun fiyatlı bulamadım...Bunlara yakın 70mm 2.8 macro var fiyatı 700 TL ama bu lensle ilgili kullanıcı yorumu bulamadım...

70 mm makroda kısa kalır..

gerektigi yerde böcek-kelebek fazla yaklaşmaya fırsat vermezse en az 90-100 mm iyi gelir.

bende 105 mm sigma var.gerek AF hızından gerekse kullanımından memnunum..

1 tane de satılık ilanına bir bakıver..tabii pazarlık etmek şartıyla.

http://77.92.157.51/forum/146546

Tamron 90mm f2.8 macro lensi tavsiye ederim,fiyatına göre kaliteli lensdir.Spot olarak 700-750 arasına bulabilirsiniz.Ama alırken dikkat edin kendinden motorlu olan bir versiyonu var.,onu alın.(şu tabirin olması lazım lensin model isminde Nikon(built-in AF motor).Çünkü sizin makinenin gövdesinde af motoru yok,bu nedenle lenslerin gövdesinde af moturu yoksa makine auto fokus yapamaz.

mdr' Alıntı:
1 tane de satılık ilanına bir bakıver..tabii pazarlık etmek şartıyla.

http://77.92.157.51/forum/146546
İsmail bey,o ilandaki lensin sahibiyle görüştüm ama benim makinama uygun değilmiş...Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR