Maden Koyu Gece Offroad & kamp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kndrc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,457

kndrc

yolun sonu, yeni başlayandır...
Yer
Antalya
Web
www.ahmetkunduraci.com
Cumartesi günü kız arkadaşımla natgeo Wild izlerken, bir anlık gaz ve hefes ile aksam 20'de Lara'dan Maden Koyuna yola çıktık. tekirovaya kadar hersey çok güzeldi :smiley:
olayımız tekirova'dan maden koyuna giden o stabilize yolda başladı. Gece 22 gibi girebildik o yola. Orman yoluna girince, karanlıkta denizin ne tarafta kaldığını anlayamadık, ve bir kayboluş hikayesi burada başladı.
20 KM lik bir yolda 6 saat hiç durmadan yol aradık :smiley: Orman o kadar karışıkki, bi ara ağaçların arasına girelim dedik, bu sefer stabilize yolu da kaybettik :smiley:
aslında maden koyunu bulmuşuz biz, terkedilmiş betonarme bir ev ve terkedilmiş bir kamyon bulduk gece; biraz bakındık. romalılardan kalma duvarlar felan vardı. ama bizim aradığımız koy T.T. koyuydu. ordanda yola çıktık tekrar. Ortam o kadar değişik şekiller aldıki, fena korkmaya başladık esasen :smiley: Ortamda bir domuz sürüsü gördük, biraz mermi saydırdım ama nafile :smiley:
Ormanın derinliklerinde gece 3 gibi uyumaya karar verdik :smiley: sabah uyandığımda Mehmet Bükü tabelasının 100 metre ilerisinde olduğumuzu anladık :smiley: ama hala yolda değildik, bir dere yatağının yamacında, ağaçlarla kamufle olmuş şekilde aracın içine yerleşmiştik.
sabah 6 da uyandım, kız arkadaşımı da arabanın içine kilitleyip keişf gezisine çıktım. Gündüz ile gece farkını çok güzel anladım o an :smiley: denizi görebiliyordum. Tepeye çıkıp varmak istediğimiz Teke Taş.ğı koyunun yolunu inceledim. yolu öğrendikten sonra araca dönüp uykuya devam ettim :smiley: sabah 11 gibi de T.T. koyuna gidip çayımızı demledik.

Sabah çayından sonra tekrar yatalım felan derken, tam gözlerim kapanıcak uzaktan siren sesi geldi; ardından motor sesi felan derken; bi baktıkki OFFROAD07 :D
Bizi ziyarete gelen Perçin, Ufuk, Mustafa ve İsmini öğrenemediğim diğer iki arkadaşa çok teşekkür ederim :smiley: Keşke bir çay içebilseydik...

Yolculuk parametreleri:
Lara- Tekirova T.T. Koyu; toplam 210 KM yol (kayboluşlar dahil)
Fotoğraflar:
Karanlıkta görüş açımız anca bu kadardı
1(1).jpg

arada inip deniz kokusu çekmeye felan çalıştık ama nafile :smiley:
1(2).jpg

yer yer yamaçlar aşağı el feneri ile inip, acaba deniz yakında mı diye arandık
1(3).jpg

dere yatakları arandık bol bol
1(4).jpg

1(5).jpg

1(6).jpg

1(7).jpg

1(8).jpg

Ama bu manzara ve keyif için herşeye değerdi :smiley: yarın işim olmasa, bu gece gene gitmek isterim doğrusu :smiley:
1(9).jpg

1(10).jpg

1(12).jpg

1(13).jpg

1(14).jpg

1(15).jpg

1(16).jpg

1(17).jpg

1(19).jpg

1(20).jpg

Etiketler
Ynt: Maden Koyu Gece Offroad & kamp

Bu da kayboluşumuzun videosu,

[ youtube videosu koymaya çalıştım ama daily makbulmuş, oraya aktarıp mesajı kısa sürede düzenleyeceğim ]

Ee biz komsuymusuz :smiley: bizde onumuzdeki haftasonu Korsankar Koyu nda kamp planliyoruz ama bu pazar kismetse Maden e gidecegiz. Bir dahakine haberleselim.

En buyuk hobim gecenin bir koru kaybolmaktir ;D

2001 yılında 3 alman samurai ile aynı parkurda kaybolmuştu onları bulmak yürüyerek 2 günümüzü almıştı şimdiki gibi popüler olmayan bir rotada bayağı sıkıntı yaşamışlardı.O zamanlarda şimdi varolan su kaynaklarıda yoktu sonradan taşıdılar onları başka yerlerden sıkı bir parkur yapmışsınız kutluyorum.Aşağıdaki foto sizin rotadan gelinmiş olup 5 ay önce çekilmiştir.Oraların keyfini çıkarın.

IMG 2246

aynı yere geçen hafta da gittik, ama bu kayboluş zevkliydi :smiley:
kndrc' Alıntı:
Bu da kayboluşumuzun videosu,

[ youtube videosu koymaya çalıştım ama daily makbulmuş, oraya aktarıp mesajı kısa sürede düzenleyeceğim ]
irtibatda kalalım .)

dora' Alıntı:
2001 yılında 3 alman samurai ile aynı parkurda kaybolmuştu onları bulmak yürüyerek 2 günümüzü almıştı şimdiki gibi popüler olmayan bir rotada bayağı sıkıntı yaşamışlardı.O zamanlarda şimdi varolan su kaynaklarıda yoktu sonradan taşıdılar onları başka yerlerden sıkı bir parkur yapmışsınız kutluyorum.Aşağıdaki foto sizin rotadan gelinmiş olup 5 ay önce çekilmiştir.Oraların keyfini çıkarın.

Ee ustad sen gelmissin gezmissin donmussun hani haberlecektik :D

Bu haftasonu dusunulurse katilmak isterim ha yok kimse gelmeyecekse biz gidiyoruz haberiniz olsun :smiley:

mrdnmz' Alıntı:
Ee ustad sen gelmissin gezmissin donmussun hani haberlecektik :D

Bu haftasonu dusunulurse katilmak isterim ha yok kimse gelmeyecekse biz gidiyoruz haberiniz olsun :smiley:

Dostum ben Rize Ardeşendeyim katılmam biraz zor sizlere iyi eğlenceler diliyorum.

Bazen kaybolmak çok farklı heycanlara götürüyor hele gece daha heycanlı yeterki vakit benzin yiyecek icecek olsun cok keyifli bence :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR