Malzeme Listem

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yavuzal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,775

yavuzal

Yeni Üye
Çadır : The north face mountain 25 500$

Uyku tulumu :pajak 16h (expedisyon için) , Husky enjoy (normal şartlar için)

Mat : Therm-a rest sol z lite

Çanta : Deuter aircontact pro 70 + 15

Ocak : Msr reactor

Çeket : The north face Crimtastic hbrit

Pantolon : Haglofs rugged mountain (strech hybrid all mountain pant)- The north face m corona climbing pant

İçlik:Columbia omni - heat termal içilik (alt-üst)

Freksın:La sportiva solution vibram xs grip2

Saat:Suunto core alu pure white (ambit 2shr)

Krampon:Grivel g14

Kazma : Grivel jorasses 2.0

Çakı: Viktornox Swisstoll 3.0338l - Swisschamp(31) 1,6794,t7

Yastık:Term-a-rest Compressible pillow 40

Su arıtma:Msr miniworks ex mikrofiber

Araştırmış oldugum ve bi çok tavsiyeyi düşünerek karar verdigim bu listeyi sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

Saygılar

Etiketler
Ynt: Malzeme Listem

Merhaba Yavuz bey ,
Üyeliğiniz hayırlı olsun, daha önceden dağcılık tecrübeniz varmı listeyi ne tür aktiviteler için hazırladınız bunlardan bahsederseniz size daha kolay yardımcı oluruz.

Teşşekkürler,2 buçuk ay oldu kaya tırmanışı olarak başlayalı ancak kaldıgım yurtta 14 metrelik bi yapay duvarda haftanın en az 3 günü boulder ve tırmanış yapıyorum.Malzemelere çok önem veriyorum çünki forumda okumuş oldugum yorumlara ve tavsiyeler sayesinde bu mazleme listesini çıkardım.Çanta , uyku tulumu , mat ve bi kaç teknik malzeme aldım.

Şu anda trabzonda yaşıyorum ama 1 ay sonra muğlaya yerleşeceğim.Umarım ordada böyle devamlı tırmanış yapabilecegm bi yer bulurum.

Evet bi çogunu yurt dışından alacagım.Çünki TNF mountain 25 türkiyede 1700 tl amerikada 1048 tl aradaki fark ile nerdeyse yarı malzemeyi alabiliyorum.Ayrıca genel de pahalı malzemeler gibi geliyor ama değiller.Türkiyede çok pahalı . 2 sene sonra interrail planıda yapıyorum onun için bi çok malzememi sadece tırmanış değil dünya turuna görede almam gerekiyor.5 ülkeye gitme istiyorum.Yaklaşık 2 aydır dünyada gezilmesi gereken yerleri araştırıyorum ve gerçekten nelerden haberim yokmuş onları gördüm :-\

yavuzal' Alıntı:
Evet bi çogunu yurt dışından alacagım.Çünki TNF mountain 25 türkiyede 1700 tl amerikada 1048 tl aradaki fark ile nerdeyse yarı malzemeyi alabiliyorum.Ayrıca genel de pahalı malzemeler gibi geliyor ama değiller.Türkiyede çok pahalı . 2 sene sonra interrail planıda yapıyorum onun için bi çok malzememi sadece tırmanış değil dünya turuna görede almam gerekiyor.5 ülkeye gitme istiyorum.Yaklaşık 2 aydır dünyada gezilmesi gereken yerleri araştırıyorum ve gerçekten nelerden haberim yokmuş onları gördüm :-\
yurtdışından getirticeğin mal için gümrükte vergi ödemen gerekebiyor, onu iyi araştır derim,fiyatı Türkiye'den aldığınla aynı yere gelebilir.

amerika vatandaşı getirecegi için bi problem olmaz diye düşünüyorum.Ama Öneri için teşşükler

AMERİKADA HEMEN HEMEN HERSEY UCUZZ bende amerikadan mountain hardwear Drifter ™ 2 DP ve EV ™ 2 cadr getirttim ve şimdide tnf inferno-29 ,Jetboil Sol Titanium ocak, (msr reactorde olabilir) Therm-a-Rest NeoAir XTherm Sleeping Pad getirtmeyi düşünüyorum

Ocak konusunda bende çok ikilem deyim çünki reactor iyi güzel ama jetboil daha kullanışlı gibime geliyor . şeklinden dolayı biraz bardaga benzediği için çorba vb bişeylerde sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.Ama reactorda kesn bi tabaga koymak gerekecek 2 veya 3 kişi oldumu oda ek bi bulaşık ek bi vakit kaybı

Toplam türkiyede almaya kalksam 7000 tl civarı tutar ama yurt dışından alacagım için 3,4 malzeme bedava gelicek zamanla sıkıntı çıkmazsa on numara bi malzemem olucak.İlk başlarda bana abartıyosun uçma diyen çok oldu ama şimdi :D hepsi helal diyo.Bu sporu en çok sevdigim şeylerden birisi yanına katabilecek çok şey var . O yüzden malzemelerim gelsin hepsinin degerini nasıl tedarik edilir ve videolarını hep paylaşıp benim gbi arkadaşlara yardımcı olurum inş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.