Manuel Vinç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endüstri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 204
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,546
Ynt: Manuel Vinç

Gerçekten çok faydalı bir konu olmuş. 100 TL'ye kadar bulursam ben de bir tane alacağım calaskar.

Etiketler

Elektrikli vinci olmayan araçlar için manuel bir yapı olması şart bence.

3-4 ay önce bu aletten aldım. 3 ton kapasiteli.

[attachment=1]

60tl gibi bir rakama aldım Ankara'da. Birkez kullandım, deneme amaçlı. 2 adet strapt almıştım, arasına bağlayarak 20-25 derecelik eğimde aracı 1 m kadar çektim. Aracım 5 kapı virata, 1300-1400kg kadardır sanırım. Uzun sürüyor ama iş görüyor. Hiç yoktan iyidir. Hafif bir alet, çokta yer kaplamıyor. Hendi halatı 2m kadar açılıyor, çok yeterli değil, 2 strapt edinmenizde fayda var.Herdaim araçta bulunduruyorum.

Jk00132

Bende bir adet sentetik halat bulunuyor. o kadar uyguna bulursam bir tane de ben alacağım. Hırdavatçıdan mı aldınız?

msmt' Alıntı:
Elektrikli vinci olmayan araçlar için manuel bir yapı olması şart bence.

3-4 ay önce bu aletten aldım. 3 ton kapasiteli.

[attachment=1]

60tl gibi bir rakama aldım Ankara'da. Birkez kullandım, deneme amaçlı. 2 adet strapt almıştım, arasına bağlayarak 20-25 derecelik eğimde aracı 1 m kadar çektim. Aracım 5 kapı virata, 1300-1400kg kadardır sanırım. Uzun sürüyor ama iş görüyor. Hiç yoktan iyidir. Hafif bir alet, çokta yer kaplamıyor. Hendi halatı 2m kadar açılıyor, çok yeterli değil, 2 strapt edinmenizde fayda var.Herdaim araçta bulunduruyorum.

Marka model verirseniz ?nerden aldınız merak ettim bende almak isterim jımny bayaa çeker o alet 3 tonsa iki tanede halat aldıkmı 100-120 tl ye işlem tamam olur,,

Merhabalar,

Konu dağılmasın istiyorum , diğer arkadaşlardanda özür dilerim.

Çin malı, markasını hatırlamıyorum. Daha önce dediğim gibi 1 kez kullandım ama iş görür bir alet. Zor anda iş görsün yeter zaten.

Özden Yapı, Ostimde bankalara yakın Alınteri cadde üstünde. Sahibi Kemal Bey , ofroad severlerden. Şimdi kendisini aradım, fiyatı daha uygunmuş. Strapt ve mapada var elinde bütün ihtiyaçlarımı ordan görmüştüm.

Ankara'da olsam hemen alırdım, bildik ve referanslı yerden almak daha iyi oluyor çünkü.

Ankarada olsak iyi olcak aynı sıkıntıyı tavan bagajındada yaşamıştım neyse ,Bakcaz izmirde de vardır belki,

serkan35' Alıntı:
Ankarada olsak iyi olcak aynı sıkıntıyı tavan bagajındada yaşamıştım neyse ,Bakcaz izmirde de vardır belki,
Hırdavatçılarda bulabilirsiniz Ankaralı olmaya gerek yok İzmit sanayisinde aynısından buldum ama bana çok zayıf göründüğünden almadım malum defender 2050kg :smiley:

yunus bager' Alıntı:
Hırdavatçılarda bulabilirsiniz Ankaralı olmaya gerek yok İzmit sanayisinde aynısından buldum ama bana çok zayıf göründüğünden almadım malum defender 2050kg :smiley:

Bi bakalım o zaman sanayilere defff çekmez olabilir ama jımny ye yeter sanki...

ozcour' Alıntı:
Bu aletin yatayda çalışması bir tehlike yaratmaz di mi?

Yaratır gibi görünüyor Özgür.

Aman Mustafa bey kullanırken çok dikkatli olun fotoğrafta çok sağlam gibi gözükmüyor 1-2 ton yük bindiğinde bir tarafından koparsa aleti kullananın eline yüzüne zarar verebilir.

Bu çektirmenin 4 tonluk olanından bende de var. aracım 2 ton ağırlığında ve çamura battığımda benim aracı kurtaracağı yere öteki aracı benim araca yaklaştırdı:smiley:))) Üstelik öteki araçta benim aracınn aynısı ve 90 derece dik pozisyondaydı..
Çok zahmetli ve yavaş çalışıyor. Araçta buluması hiç yoktan iyidir.

Hemen her hırdavatçıda bulabilirsiniz

lokosit' Alıntı:
Bu çektirmenin 4 tonluk olanından bende de var. aracım 2 ton ağırlığında ve çamura battığımda benim aracı kurtaracağı yere öteki aracı benim araca yaklaştırdı:smiley:))) Üstelik öteki araçta benim aracınn aynısı ve 90 derece dik pozisyondaydı..
Çok zahmetli ve yavaş çalışıyor. Araçta buluması hiç yoktan iyidir.

Hemen her hırdavatçıda bulabilirsiniz

abi bence sizin o an yaşadığınız durumda bu calaskar yerine vinç olsaydı yine aracı size yaklaştırırdı :smiley: Sonuçta kuvvet aynı, diğer araba taşla vs desteklenseydi bence sizinkini çıkarırdı :smiley:

ozcour' Alıntı:
abi bence sizin o an yaşadığınız durumda bu calaskar yerine vinç olsaydı yine aracı size yaklaştırırdı :smiley: Sonuçta kuvvet aynı, diğer araba taşla vs desteklenseydi bence sizinkini çıkarırdı :smiley:
Aletin bir günahı yok :smiley: ortam berbattı, taş vs çare olamadı. Vallahi biz traktör çağırmayı tercih ettik,
Bu aletin (bendeki caraskal değil)zahmetli olduğunu söylemek istiyorum :smiley: ama olmadık bir yerde çok işe yarayabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri