Manuel Vinç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endüstri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 204
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,652
Ynt: Manuel Vinç

Ummadık taş baş, yara derler ya....
Hiç umulmadık yerde en ufak alet edevat korkuç lazım olabilir.Bulunmalı bence araçta.

Etiketler

yavuz-çelikel' Alıntı:
Ummadık taş baş, yara derler ya....
Hiç umulmadık yerde en ufak alet edevat korkuç lazım olabilir.Bulunmalı bence araçta.

Peki Yavuz bunlarda çelik yerine ipek halat strap vs. gib bir şey kullanılması mümkünmü emniyet açısından

olur abi niye olmasın. Ancak tercih edilmesinin nedeni ucuz olması sentetik halat baya pahalı kaçar aletin yanında:smiley:)

yavuz-çelikel' Alıntı:
olur abi niye olmasın. Ancak tercih edilmesinin nedeni ucuz olması sentetik halat baya pahalı kaçar aletin yanında:smiley:)

Araçta çekmek için zaten mevcut bir halatı buna uyarlamak mümkün olabilirmi diye düşünmüştüm. İyi kötü her araçta bir halat var ekstra masraf yapmadan adapta olabilirse mesele yok onu da alet kutusuna atmakta fayda var.

Gerçekten güzel düşünülmüş bir çözüm. Bilgileriniz için teşekkürler. kalın sağlıcakla

Merhaba
Manuel ırgat konusunda bir fikrim var burası Trabzon hurdacısında mekanik vinç bulma ihitmali çok düşük olduğu için aklıma kayığımı çekmek için İstanbuldan getirttiğim ırgat geldi . Resmini yayınladığım bu ırgatı Defenderin ön tamponuna takmayı düşünüyorum. Tabi bu yapılırken ırgatta "vinçte" ve tamponda bir takım değişiklikler yapmak gerekecek. Resmi görünce hayal kırıklığına kapıldığınızı görür gibi oluyorum , doğru bu haliyle takılırsa defenderin ön görünümünü bitirir ,karizmayı çizer ancak yaratıcı düşünceyle bir takım değişikliklerle bu alet araca bir Warn vinç görüntüsüyle de takılabilir aklınızda canlandırmaya çalışın.

Manuel rgat

Daha küçük ve estestik olursa, tamponda yapılacak değişikliklerle takılabilir. Ancak ırgatta bulunan çarklar, arazideki çamurdan etkilenecek ve kullanılması gerektiğinde sorun oluşturabilir diye düşünüyorum. Bir de ırgatı çevirmek için normal şartlarda aracın dibinde (önünde) olmak gerekir ki bu da bir dezavantaj.

önce hayal etmek lazım dimi bunun iyi bir tornacıda çalışması yapılırsa daha ufak ve güzel bir şekle gelmesi hiçde zor değil

Bir de böyle bişey var , ben kullanımını bilmiyorum tanıtımında şöyle yazıyor : KALDIRAÇ EMNİYETLİ REDİKTÖR

14075090 px5

ndogru' Alıntı:
Merhaba
Manuel ırgat konusunda bir fikrim var burası Trabzon hurdacısında mekanik vinç bulma ihitmali çok düşük olduğu için aklıma kayığımı çekmek için İstanbuldan getirttiğim ırgat geldi . Resmini yayınladığım bu ırgatı Defenderin ön tamponuna takmayı düşünüyorum. Tabi bu yapılırken ırgatta "vinçte" ve tamponda bir takım değişiklikler yapmak gerekecek. Resmi görünce hayal kırıklığına kapıldığınızı görür gibi oluyorum , doğru bu haliyle takılırsa defenderin ön görünümünü bitirir ,karizmayı çizer ancak yaratıcı düşünceyle bir takım değişikliklerle bu alet araca bir Warn vinç görüntüsüyle de takılabilir aklınızda canlandırmaya çalışın.

Nevzat bey bu irgatların çokdaha kibar olanları var gerçekten niyeniniz varsa fazla tadilata gerek kalmadan tampona bağlayabilir ve çift makara kullanıp gücü yarıya indirebilirsiniz aksi halde çamura saplanmış 2050kg defenderi çekmek zor olabilir

Yunus Bey burası mahrumiyet bölgesi maalesef aranılan bir şey bulunmaz , nette epeyce araştırdım daha güzel bişey bulabilirmiyim diye ancak bulamadım.İlk gönderdiğim resimde olanlardan almıştım zaten kayıkhanemde var ancak küçüğü 500 kg kayığı çekerken zorlanıyor onun büyüğünü istemeyi düşünüyordum . Bahsettiğiniz daha güzeline nasıl ulaşabilirim ? Nette web adresi resmi vs var mı ?Ben bunun elektriklisini aracıma takmamaya kararlıyım .Bahsettiğiniz ırgatlar umarım aşağıdaki resimde eklediklerimden değildir , bunlar çok zayıf kalır da ...

Nlw065062

ndogru' Alıntı:
Yunus Bey burası mahrumiyet bölgesi maalesef aranılan bir şey bulunmaz , nette epeyce araştırdım daha güzel bişey bulabilirmiyim diye ancak bulamadım.İlk gönderdiğim resimde olanlardan almıştım zaten kayıkhanemde var ancak küçüğü 500 kg kayığı çekerken zorlanıyor onun büyüğünü istemeyi düşünüyordum . Bahsettiğiniz daha güzeline nasıl ulaşabilirim ? Nette web adresi resmi vs var mı ?Ben bunun elektriklisini aracıma takmamaya kararlıyım .
Nevzat bey Trabzon okadarda mahrumiyet bölgesi değildir :smiley:
Bi ara patronun teknesi gözterdiğiniz irgattan almıştık patron beğenmedi sonra daha kibar ve daha sağlamını bulduk fiyatıda 100 tl cirarı idi ben bi araştırayım size haber veririm

Yunus Bey
Teşekkür ederim size zahmet olacak ... Evet Trabzon uzak olununca çok özlenen içinde olununca da bıkılan bir yer :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR