Manuel Vinç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endüstri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 204
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,637

Etiketler
Ynt: Manuel Vinç

Başta Yunus bey olmak üzere konuyu bilen arkadaşlara bir sorum var . Elektrikli vinçlerin mekaniği nasıldır ? arızalı bir elektrikli vinci kollu manuel çalışacak şekilde ayarlayabilirmiyiz ?

msmt' Alıntı:
Merhabalar,

Konu dağılmasın istiyorum , diğer arkadaşlardanda özür dilerim.

Çin malı, markasını hatırlamıyorum. Daha önce dediğim gibi 1 kez kullandım ama iş görür bir alet. Zor anda iş görsün yeter zaten.

Özden Yapı, Ostimde bankalara yakın Alınteri cadde üstünde. Sahibi Kemal Bey , ofroad severlerden. Şimdi kendisini aradım, fiyatı daha uygunmuş. Strapt ve mapada var elinde bütün ihtiyaçlarımı ordan görmüştüm.

Mustafa, aldığın yerin telefonunu yazabiilir misin, biz de bakalım.

Tşk.

yavuz-çelikel' Alıntı:
Ummadık taş baş, yara derler ya....
Hiç umulmadık yerde en ufak alet edevat korkuç lazım olabilir.Bulunmalı bence araçta.

Kesinlikle!!!!

Bunu bu pazar yaşadık. Lopez'in sonuna doğru fena bir şekilde difler üzerine oturdum.
O ana kadar güzel çalışan Warn vinç iflas etti ve en gerekli olduğu yerde çalışmadı.
Hoş çalışsa bile kullanamayacaktım çünkü aküm de boşaldı, aracın starteri bozulduğu için marş almıyordu.

Aküsü boş, çalışmayan ve elektrikli vinci de arızlanmış bir Defender en önde, geriden gelenlerin önünü de tıkadı. Yolun 2 tarafı 2 metreden yüksek duvar gibi setlerle çevrili, yol ancak bir aracın geçeceği genişlikte. Geriye doğru çekilemedi. Yol müsait olsa belki öbür arçlardan biri öne geçip çekebilirdi.

İşte o anda en çok ihtiyacımız olacak şey elle çaışan manuel bir vinçti. Makaram vardı, yavaş yavaş da olsa böyle bir el vinci bizi oradan kurtarırdı. Sırf bu yüzden fazladan 8-9 saat ormanda kaldık, diğer araçlar da battı, hasarlandı.

Dediğin gibi Yavuz, "Hiç umulmadık yerde en ufak alet edevat korkuç lazım olabilir.Bulunmalı bence araçta".
Biz bu korkunç ihtiyacı yaşadık.
Kesinlikle, elektrikli olmayan, bir el vinci temin edeceğim.

Kesinlikle her araca bir trifor lazım

Tractel tirfor500

Kendi tecrübemi aktarmam gerekirse, 2 tonluk bir dodge PowerWagon sahibi olarak her ihtimale karşı arkaya bir manuel vinç, çektirme vs atmak istedim... ilk seçimim HUBZUG adı verilen ve yatay da çalışabilen bir çektirme oldu: http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=24422 Trifor yerine bunu tercih etmemin sebebi 3 Tonluk bir çektirmenin 200 TL civarında olması idi.. 3 tonluk bir trifor 1000 TL civarında.. dolayısı ile içim rahat bir seçim yaptım.. ancak sonraları bu aletin çok ağır olması sebebi ile kullanım zorlukları yaşadım... daha sonra 4 ton kapasiteli halatlı bir çektirme alarak HUBZUG ı sattım.. http://www.hilalcelikhalat.com/kaldirma-cektirme-ekipman/halatli-cektirme.html bu alet hafif ve halatı HUBZUG dan daha uzun. yine de sağlam ve uzun bir ip veya çelik halat bulundurmak şart ki belli bir mesafedeki sabit noktaya bağlanabilelim. Benim ucuz bir kurtarma ekipmanı için hikayem bu şekildedir, umarım birilerinin işine yarar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.