Marmot Shadow Veya Marmot Fordham Kullanan Var Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Face Of Melinda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,103

Etiketler
Kullanan varsa yorumlarınızı alabilirim arkadaşlar, diğer merak ettiğim husus ise bu iki mont arasında fark var mı ?
Herşeyden önce stil farkı var. Fordham, Marmot'un daha çok şehir kullanımına yönelik bir montu. İkisi de 700 fill kaz tüyü. Fakat shadow'un şöyle ekstra bir farkı var; koltukaltında fermuarları var. Bu soğuk hava aktivitelerinde (trekking, tırmanış vb) ceketin içinin hava almasını sağlar (çünkü aşırı sıcak tutuyor). Kısacası Fordham daha çok şehir ve durağan haller için efsane bir mont. Shadow ise daha çok aktiviteye yönelik efsane bir mont.

Cevap için teşekkürler hocam.Ben hem dağda hem şehir içinde vakit geçiriyorum.Ama genellikle şehir içinde vakit geçiriyorum.Shadow bunun için uygun mudur ? Ya da önerebileceğiniz farklı bir mont önerisi olabilir mi ?

Cevap için teşekkürler hocam.Ben hem dağda hem şehir içinde vakit geçiriyorum.Ama genellikle şehir içinde vakit geçiriyorum.Shadow bunun için uygun mudur ? Ya da önerebileceğiniz farklı bir mont önerisi olabilir mi ?
Eğer İstanbul gibi kışı ve aşırı soğukları kısa bir dönem gören şehirde yaşıyorsan iki montu da önermem zira kullanacağın süre çok kısıtlı olacaktır, iki mont da fazla gelecektir. Dağda da kullanacağım dediğin için kesinlikle Shadow öneririm.

Şu da bir seçenek:

Yine Marmot'un Quasar ya da Featherless ceketlerinden birini edinip üstüne bir de dış kabuk alabilirsin. Böylece çok daha uzun dönemli ve fonksiyonel bir kullanım alanına sahip olursun. Kaz tüyünü yağışsız ve soğuk havalarda hem şehirde hem de dağda doğru katmanlama ile (termal içlik, polar vb) kullanabilirsin. Yağışlı havalarda ise kaz tüyü ceketin üzerine gore tex katmanlı su geçirmez dış kabuk giyebilirsin. Rakam biraz daha artar ama kullanım süresi ve fonksiyon da artar.

Marmot Featherless Component Su Geçirmez Erkek Ceket Özelliklerini ve Fiyatlarını Hemen İncele bu ceket kendiliğinden yukarıda bahsettiğim kombinasyonu oluşturuyor.

Marmot Quasar Nova Kaz Tüyü Erkek Mont Özelliklerini ve Fiyatlarını Hemen İncele
Marmot Minimalist Gore Tex Erkek Ceket Özelliklerini ve Fiyatlarını Hemen İncele

Bir de yine Shadow ve Fordham'a alternatif olarak Rab'da öneririm : Rab Valiance Kaz Tüyü Su Geçirmez Erkek Mont Gri - M Özelliklerini ve Fiyatlarını Hemen İncele

Kolay gelsin.

Hocam Eskişehir’de yaşıyorum açıkcası.Burada kar duruma göre çok yağar, soğuğu da enfes olur.:smiley:

Quasarı da çok düşündüm hatta sipariş verip iptal ettim dış katman ceketi ile de uğraşacağım için.
Şu an da kullandığım mont 2 katmanlı, 2 fermuarı olduğu için sıkıldım açıkcası ama en iyi seçenek te bunlar sanırım.Featherless te iyi seçenek.
Kararsız kaldım şu an :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR