Maxi Scooter için kask ve koruma ekipmanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dincer59 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,630

dincer59

Ana Kamp
Yer
istanbul
Arkadaslar merhaba artık bir maxi scooter alma niyetindeyim. Tecrübeli arkadaslardan hangi motor sorusundan ziyade ne çeşit bir kask ve koruma ekipmanı kullanmalıyım sorusuna cevaplar almayı istemekteyim. Malum bu motorların son hızları 130 - 140 km civarında. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Maxi Scooter için kask ve koruma ekipmanı

Hangi tarz motor kullanırsanız kullanın bence kaskınız herzaman tam korumalı olmalı öyle yarım kask nazi kaskı falan kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem çünki 30km gibi düşük bir hızla düşseniz dahi bu hız çenenizin yada yüzünüzün zarar görmesine yeterlidir.
Kafa kısmında en sert bölge kafanın üst kısmı dır en zayıf ksıım ise birçok eklem noktası olan çene kısmı şimdi yarım bir kask alarak kafanın en sert yerini koruyup en zayıf bölge olan çene kısmını korumasız bırakıyorsunuz Allah korusun herhangi bir kaza anında pek hoş olmayan durumlar ile karşılaşabilirsiniz.
Ben yaklaşık 4 senedir Lazer Vertigo kullanıyorum öyle çok çok iyi bir kask değil ama kötüde değil yani fiyata performans açısından değerlendirirseniz aslında iyi bir kask.
Selamlar

Tevfik bey verdiğiniz bilgiler için teşeşkkürler. Dediğiniz kask marka ve modelini biraz araştırdım genel kanı olumlu yönde sadece biraz buğudan şikayet var herhalde başkada bi sorun var diyene pek rastlamadım. Kask dışında bi mont garanti alınacak onuda zevkime uygun bişey bulabileceğimi düşünüyorum peki bunlardan başka ne gibi ekipmana ihtiyacım olur maxi scooter kullanırken. Teşekkürler.

Dinçer bey valla eger 2 tekere biniyosanız motorunuzun cc, markası tipi tarzı pek önemli değil eger bütçe müsayit ise mont pantolon ve bot yada motoriklet ayakkabısı ve tabi eldiven eger bütçe müsayit değil ise pantolonu erteleye bilrisiniz tabi pantolon almıcaksanız dizlik alınmutlaka yakında motorsiklet fuarı var orda birçok marka modelleri aynı anda görme şansınız olur fiyatkonusundada daha ucuza alabilirsiniz.
Aman ekipmanları ihmal etmeyin.
NOT: 2007 senesinde bir kaza geçirdim sadece botum yoktuve kırılan tekyerim sol ayak topuğum oldu.

Merhaba,

konu açılalı uzun zaman olmuş ama ben de birşeyler karalamak istedim nacizane 3 senelik maxi scooter tecrübeme dayanarak.

2005 yılında piaggio x8-200 maxi scooter aldım kendime. daha motoru almadan Nolan kaskım ve yazlık montum hazırdı. kaskımı Nolan'ın flip-up diye tabir edilen çenesi açılan modellerinden tercih etmiştim. tam kapalı kasklara göre daha az güvenli olduğunu maalesef sonradan öğrenmiştim ama iş işten geçmişti. montum yazlıktı ama içinde naylon çıkarılabilen bir kısım var. motoru alırken aynı yerden dizliklerimi de almıştım. scooter'dır dizler zaten içerde dememek gerekiyor, herhangi bir düşme anında refleks olarak ayaklar yana gidiyor ayrıca dizleri rüzgardan koruması da cabası.

yaklaşık 1 yıl motoru bu şekilde kullandıktan sonra o zaman beşiktaş'ta mağazası olan Hein Gericke'den kendime bir tane enduro montu aldım. içi müflonlu olduğu ve çıkabildiği için soğuk rahatsız etmiyordu hem de korumaları çok daha güvenliydi. o kadar beğendim ki gidip pantolonunuda aldım yaklaşık 1 ay sonra. scooter kullanıyordum ama gören 1200'lük enduro kullanıcısı zannederdi beni :smiley:

demem odur ki korumaya verilen para boş bir para değildir. hele ki dış dünyadan sizi koruyanın sadece o olduğunu düşünürsek çok daha önem kazanıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.