Mercedes W163 Ml 320- Made In Usa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan semavibuğra Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,800

semavibuğra

Ana Kamp
Merhaba Arkadaslar

Aracim ile yapacaklarimi, soru ve sorunlarimi bu konuda paylasmak istedim...

Simdilik ilk aldigim gunku fotolari koyma imkanim oldu. Arac 5 aydir yatiyordu bu nedenle baya bir kirli :smiley:

On tarafi temizledim gecen gun ama kalanina imkan olmadi...

Onumuizdeki hafta eskikleri ile ugrasacagim sanirim...

Liste su sekilde:
Yaw Rate sesnsoru degisimi
Low Range transfer case degisimi
Peroyodik bakim+Klima bakimi
Iceride ki bazi trim ve kozmetik sorunlarin giderilmesi
Farlarin Parlatilmasi

Diger konulara yazmistim ama bu konuda butunluk olsun diye tekrar yaziyorum

1-) Aracta BAS ABS ve ETS isiklari yaniyor C1120 n64 Turn Yaw rate sensor hatasi veriyor. Tam olarak 20 km yi gectiginiz anda yaniyor lambalar, ilk calistirma da ve o hiza gelene kadar herhangi bir sorun gorunmuyor. Arac bilgisayarina gore sorun Yaw rate sensor gorunuyor... Acceleration sesnsordende suphelenmiyor degilim hani...

2-) Arac ilk calistiginda 5-6 kere sesli ve yanip soner sekilde Low Range isigi yanip sonuyor ve arac bu moda istesenizde gecmiyor. Bastiginizda lamba yanip sonuyor ama devamli yanik kalmiyor.

3-) Bir kac defa arac vites atmadi ve D modundan manuel moduna da gecmedi. Yolda giderken olmuyor. Araci yeni calistirdiginizda oluyor sadece, kapatip actiginizda da duzeliyor. Mekanik anlamda aracin vites gecisleri kusursuz diyebilirim.

Burada araclar zaten para degil... Ilk 2 sorunun cozumu cok basit gibi duruyor. 3. sorun ise arada bir yapiyor. Zaten biraz kurcalamak icin aldim araci... Bunlari hallettikten sonra ufak offroad denemelerim icin neler yapabilirim, o konuda yardimlariniza basvuracagim...

0BGYjV
DG7Y6Q
5QGWAA
Aky9QQ
4MGE2Y

Etiketler

Burada o tip uygulamalar icin her sey var diyebilirim. Marketlerde far parlatma, Klima gazi dolumu, araba flitreleri, periyodiuk bakim kitleri, ampuller ivir zivir ne ararsan var...

Ben parlatma kiti almistim, onunla parlattim sonuc mukemmeldi... 800-1200 ve 1500luk zimparalar ve ciladan olusuyordu ve matkapa uygundu... 3m e ait youtube da direk ml 320de uygulanmis bir cila var, 40 dolar. onu alirim, kullanirim sanirim.

Burasi adana gibi sayilir. Arabalarin farlari sarariyor ve devamli ihtiyac diyebilirim....

Arka kelebek camların vida yuvaları zamanla aşınıyor çok fazla açıp kapattığınızda ve bir gün bırakıyor, dikkat edin.
Şanzuman için resetleme işlemini bir deneyin belki fark eder. Prosedür şöyle:

722.6x transmissions are "Driver Adaptive" and can be reset by the following procedure:
1. Turn the "key" to position "2" (with door closed).
2. Press the accelerator completely to the floor, and hold there for 5 Seconds, then let go.
3. Turn the key to "Off", but DON'T REMOVE THE KEY.
4. Wait FOR AT LEAST 2 MINUTES, WITHOUT OPENING THE DOORS. (It lets the Tranny computer completely "reset" itself)
5. Start the car/truck, and use the driving style you would like the computer to remember. Apparently, around "40" shifting cycles are needed to get the "hang of it" for your driving style.

Hmmm Serin bir zaman bulayim iceride beklemek icin :smiley:

Tesekkurler, bu bilgi iyi oldu. Bunu deneyeyim...

Sizin aracin bir konusu var mi yada resimleri falan? Siz neler yaptiniz?

Farklı bir forumda bir konu açmış ve yaptıklarımı yayınlamaya başlamıştım tamir/yenileme anlamında, ancak o forum kapandı ve yazdıklarım kayboldu. Bundan sonra herhangi bir çabam olmadı şunu da paylaşayım anlamında :smiley: Sadece bildiğim konularda yorum yapamay devam ediyorum şu an.

Sunu sorayim o zaman...

Bazi arabalar ilk gaza dokunusta ucacak gibi tepki verir bazilari ise o tepkiyi vermez.

Bu araba ilk gaza bastiginda yani ilk kalkis anindan bahsediyorum, cok hantal, sonrasinda ise sorun yok... Sizinkinde de durum ayni mi? Yani karakteristigi bu mudur?

Muhtemelen eski sahibinin ayarlari ile devam ediyor o zaman...

Hafta sonuna kadar yaw rate sensor yetisirse takacagim. Resim cekip konuya koymaya calisirim.

TRansfer case motor ile alakali biraz bakinayim diyorum. Nettekilerin hepsi remanufactured yani tamir edilmis modeller. Hatta sizden 35 dolar fazla aliyorlar; eskisini geri gonderdiginizde 35 dolari geri veriyorlar... ortalama net fiyatlari 95-105 arasina geliyor...

Ya degisim ya da kendin yap olayi :smiley:

100 dolar 100tl gibi dusunmek lazim... Alim gucu yuksek... Ama arabanin ederine oranladiginda karar veriyorsun yapmaya gerek var mi yoksa yok mu diye...

Benim ki ise tamamen keyif... Maksat is olsun.

Araçlar sağlam, uğraşmaya değer ama harcayacağınız parayla daha iyisini alırım diyorsanız o düşündürücü tabi.
Ben de dün aracı yıkattığımda sağ yolcu tarafı paspasının ıslandığını gördüm. Sunroof kanalı tıkandı sanırım, bu da kroniklerden aklınızda olsun.

BUrda asiri yagmur yagiyor bazen... Turkiye'de gormedigim sekilde... Ama her yer agac ve yesillik. Toz olmuyor arabalar. Uyarini dikkate alacagim, bir kontrol edeyim orayi. Belki tikalidir.

Ben arabayi gercekten uygun bir fiyata aldim... Motor yada sanziman revizyonu gerektiren islemler olmadigi surece, oynayip kurcalayabilirim :smiley: Bu ikisi olur ise acip tamir etmeye yerimde yok, yeterli tecrubemde, alet edavatimda...

320 parcalik bir tamir seti aldim kaliteli olanlardan. Baya bir isimi gorecek gibi duruyor...

Keske ulkemizde de arabalarimiza yatirimlik mal mulk degeri vermeyebilsek... Hakki olan fiyata alip satip, en iyilerine binebilse herkes...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR