Merhaba

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdemhakki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,179
Adam defender dusmani heryere defender almayin yaziyor :smiley: binmistir begenmemistir ben onu anliyorum da o burdakileri hic anlamiyor :smiley:

(Latife yapiyorum alinmayalim)

Etiketler
Arkadaslar artvin iline tayinim cikti geldim yerlestim burda heryer defender dolu ama hepsi pick up...
Ben arayislara devam ediyorum.
Burasi istanbuldaki is yukume gore daha sakin ve araca ayiracak vaktim daha fazla olacak.
Defenderi alacagim burda yeni bir konu acacagim ve o baslik altinda siz degerli dostlarimin da yardimiyla guzel bir defender yapacagiz.
Off roadci degilim defenderciyim.

Bizim ozel harekattakilerin hepsi orjinaldi hic birinde ne bir yukseltme ne bir dif lock ne de camur lastigi vardi ama heryere girip cikardik.

Benim planim hevesim hatlari dugun gaza basinca giden frene basinca duran bir defenderi alip ;

Yukseltme
Buyuk tekerlekler
On tarafa vinc ve koruma bari
Kaput ve camurluklara sonradan takilan siyah fiberler
Kapilara siyah koruma demiri camlara siyah demir kafes
Siyah Snorkel
Camurluklara siyah buyuk dodik
Arkaya siyah merdiven tavana siyah sepet
On tarafina tipine yakisir bir panjur modeli

2017 ekim ayi piyasa hesaplarima gore yaklasik 15 bin lira civari yukaridakiler.

Kenardaki param 30 35 lira civari.
Su an aktindaki arac 2004 ford c max 1.6 tdi chia satmayi dusunmuyorum defendere hobi olarak binecem.
Binek olarak fordu kullanacagim.
Araci alip soyup komple bastan toplama konusunda acele yapmayacam yuruyen bir defendere yukaridakilerin hepsini ilk basta yukleyecem önden bi transformers gibi defenderim olsun ş

oyle hevesim gecmeden sogumadan istedigim defendere bi sahip olayim.
Sonra zaten evin onunde nesi gerekiyosa yapabilecek bilgi tecrube hirdavat ve zamanim var.kaporta hariç. Bu yuzden acele yapmiyor ve boya moya isine girmek zorunda kalmayacagim (en azindan ilk zamanlar)bir defender arayisindayim.

Merhabalar kardeşim kafanıza karıştırmak istemem ama bence kesinlikle bulaşmayın cok zarar edersiniz tam bir sene ugraştım şunu unutmayın defendere bir alırken birde satarken sevinirsiniz 12 bin zarar ettim 2 ay binebildim işini görmeyen paran varsa alın bende def hastasıydım cekiciye yakıta tamirciye verdigim paranın hatti hesabı yok sabaha kadar yazsam bitmez iyi akşamlar...

Merhabalar kardeşim kafanıza karıştırmak istemem ama bence kesinlikle bulaşmayın cok zarar edersiniz tam bir sene ugraştım şunu unutmayın defendere bir alırken birde satarken sevinirsiniz 12 bin zarar ettim 2 ay binebildim işini görmeyen paran varsa alın bende def hastasıydım cekiciye yakıta tamirciye verdigim paranın hatti hesabı yok sabaha kadar yazsam bitmez iyi akşamlar...
Tavsiyeniz icin tesekkur ederim
Ben zarar etmem demek yanlis olur ama soyle soyleyeyim.
Ticaretini yapacaksam harcadigim parayi zarardan sayarim yalniz benimki hobi... harcayacagim para tattigim zefkin bedeli olacak.
Bunun disinda ilk sayfada da bahsettigim gibi ben tamirci degilim ama tamirci kadar alet edevat ve bilgi tecrubem mevcut.
Ben defender hayali kurmuyorum ben bir planlama yapiyorum gerekli fizibilitemi yaptim yapmaya da devam ediyorum.
Araci alip sanayiye goturup hadi ustalar sunu yalin parasi neyse veririm diyecek adam degilim ben segman atma dahil simdiye kadar kendim yaptim sanayiye gitmedim.kaporta boya disinda sanayiye gitmeyecegimden de eminim.
Zaten alirken de onemseyecegim tek sey kaporta boya olacak.
Tekrar uyariniz icin tesekkur ediyorum.

Defender askin maddi halidir.
Icinde bu aski tasimayanlar, hasbel kader sahip olduklari aractan sonra dert yanip dururlar.
Sizden farkli olarak, teknik bilgi sahibi olmadan, satin alacagi araci incelemeden, muhtemel arizalarini tespit etmeden, onune cikabilecek muhtemel harcamalarin hesabini yapmadan, koru korune arac alirsaniz, yolda da kalirsiniz, saniyeden de cikmazsiniz.

Dogru yoldasiniz. Planlamanizi iyi yapin, ve alacaginiz araci iyi kontrol edin.

Kendi aracim 87 110 kasa 300tdi. Tek ve gunluk olarak kullandigim aracim.
Yillarca arayistan sonra aracimi ince eleyerek satin aldim.

Cok sukur birakin sanayiye gitmeyi, gram yag eksiltmedim.
10gunluk tatil seyahatimde 3500 km yol yaptim.

Ve bende sizin kadar olmasada, aracimdaki butun iyilestirmeleri kendim yapiyorum.
Tavsiyem facebook daki defender gruplarini takip edin.
Gercekten duzgun durumdaki defenderlar, piyasada ilana dusmeden, dostlar arasinda el degistirir.
Malum siteyi de fiyat olarak referans almayin.

Dogru söyluyosunuz birazda şans galiba önce üst kapak contasını yaktım 800 tl para verdim sonrada icine su alma olayı cıktı onu cözemedik sonra debraj bedalın oradan hidrolik damlamaya başladı aracım güzeldi 93 lpg li günluk kullanıyordum önceki aracım km20 kr falan yakıyordu ama def 55 kr falan yakınca aylık 1500 km falan yol yapıyordum fazla geldi hoş araba heybetli hala hoşuma gitmiyo desem yalan olur olmadı işte cok zarar ettim

Kolay gelsin o zaman arkadaşım ne almaya düşünüyonuz benzinli lpg tdi düz dizel
Benzinli dizel farketmez ben sadece kaportasi duzgun(kime gore neye gore duzgun tartisilir)
ve her insan gibi alabilecegim en ucuz fiyata bulacagim defenderi alacam. İlk olarak yukaridaki yuklemeleri yapip sonrasinda mekanik veya elektrik ne eksigi varsa kendi kendime yavas yavas giderecem.

Dogru söyluyosunuz birazda şans galiba önce üst kapak contasını yaktım 800 tl para verdim sonrada icine su alma olayı cıktı onu cözemedik sonra debraj bedalın oradan hidrolik damlamaya başladı aracım güzeldi 93 lpg li günluk kullanıyordum önceki aracım km20 kr falan yakıyordu ama def 55 kr falan yakınca aylık 1500 km falan yol yapıyordum fazla geldi hoş araba heybetli hala hoşuma gitmiyo desem yalan olur olmadı işte cok zarar ettim
Sanayide cok usta var hararet yapan aracin blok catlatip catlatmadigina bakmadan altini taslarlar yeni contayla takarlar...sahibi de oh be motor sifir gibi oldu sanar...
Ah o ustaciklar var ya o ustaciklarrrr...
Ahhh ahhh

Sanayide cok usta var hararet yapan aracin blok catlatip catlatmadigina bakmadan altini taslarlar yeni contayla takarlar...sahibi de oh be motor sifir gibi oldu sanar...
Ahhh ahhh
Defender askin maddi halidir.
Icinde bu aski tasimayanlar, hasbel kader sahip olduklari aractan sonra dert yanip dururlar.
Sizden farkli olarak, teknik bilgi sahibi olmadan, satin alacagi araci incelemeden, muhtemel arizalarini tespit etmeden, onune cikabilecek muhtemel harcamalarin hesabini yapmadan, koru korune arac alirsaniz, yolda da kalirsiniz, saniyeden de cikmazsiniz.

Dogru yoldasiniz. Planlamanizi iyi yapin, ve alacaginiz araci iyi kontrol edin.

Kendi aracim 87 110 kasa 300tdi. Tek ve gunluk olarak kullandigim aracim.
Yillarca arayistan sonra aracimi ince eleyerek satin aldim.

Cok sukur birakin sanayiye gitmeyi, gram yag eksiltmedim.
10gunluk tatil seyahatimde 3500 km yol yaptim.

Ve bende sizin kadar olmasada, aracimdaki butun iyilestirmeleri kendim yapiyorum.
Tavsiyem facebook daki defender gruplarini takip edin.
Gercekten duzgun durumdaki defenderlar, piyasada ilana dusmeden, dostlar arasinda el degistirir.
Malum siteyi de fiyat olarak referans almayin.
Tesekkur ederim.
Facebook kullanmadigim icin oralardan bakinamiyorum malesef.
Dedigim gibi acelem yok sheste aheste araniyorum.
Aslinda ambulans kasalara da hevesim var ama her ikisini de inceledik eşim kumasinin 110 olmasindan yana :smiley:

Ahhh ahhh

Tesekkur ederim.
Facebook kullanmadigim icin oralardan bakinamiyorum malesef.
Dedigim gibi acelem yok sheste aheste araniyorum.
Aslinda ambulans kasalara da hevesim var ama her ikisini de inceledik eşim kumasinin 110 olmasindan yana :smiley:
Son noktayi onlar koyuyor =)
Benim gonlum 130 dan yanaydi ama 155 boyu ile ona biraz buyuk geldi, 110 da karar kildik.
Simdi bulabilirsem, ona bir 90lik alip, ben 110umu 130 ile degistirmeyi planliyorum

Arkadaslar merhaba adim erdem istanbul pendikte yasiyorum polis memuruyum meslegimin ilk 6 yilini oxel harekat biriminde yaptim ve bu 6 yil boyunca defenderin her cesidine bindim.
Hic bir zaman kendime ait bir defenderim olmadi ama meslegim geregi kensine ait bir defenderi olan insandan fazla defender kullanmisimdir bundan eminim.
Hobi olarak arac motor mekanik elektrik ne olursa olsun asiri ilgi alaka sahibiyim. Sanayilere gitmem kendi evimin altinda kendi kendime patlak ampul degisiminden tutun segman gomlek degisimine kadar herseyi kendim yapabiliyor ve bundan asiri zefk aliyorum kisaca tamir hastasiyim.
Artik ozel harekatta degilim gonullu olarak bransimi degistirdim son bir yildir defendere binemiyor hatta dokunamiyorum ;)
Defender almaya niyetlendim dizel benzinli farketmez motoru bitik mitik farketmez mekanigi onemsiz herseyini evin altinda kendim yapabilecek kadar cesaret ve hirdavata sahibim sadece kaporta hatlarini ve fiyatini onemsiycem.
Uc dort aydir malum sitelerde butceme uygun defenderleri takip ediyorum acelem de yok pusudayim.
Burdan tanismak ortaminiza girmek istedim.
Hepinize selamlar.

Özlem gidermek isterseniz yerim Esenler Tekstilkentte a-20 blok no:31 ist 1997 0544 331 93 45 bitlis özel harekattan çıkma 300tdi defender im var çayda mevcut beklerim

babadan kalma land hastalığı bana kanserli bir miras gibi kalmıştır land dan başka bir arazı aracı düşünmem en azından arazıide bir işte ne kadar uğraşırsanız o kadar ustalaşırsınız ama o kulvardan çıkarsanız aklınız karışır birden fazla cephe açarsınız o yüzden defender üzerinden yürüdüm çoğu zaman ama land ailesinden hiç ayrılmadım çünkü bildiğin yoğrut bilmediğin ayrandan iyidir şu zamana kadar yaklaşık telafuz edemiyeceğim kadar toplamda bu işe gömmüşüm (milleti kendime güldürmemek için açıklamıyorum) yani istenirse en kral arazı aracını alırım ama öğle olmuyor bu aracın bir kültürü var bir mazisi ve tarihi var bunu göz ardı edemeyiz bu yüzden kült olmuş ve kendini kanıtlamış bir araç bir ingiliz sömürgesi filimlere dikkat edin gişe yapan bütün filimlerde caddde bile olsa görünür kendisi eski ama imajı sürekli taze bir fenomen lafı daha fazla uzatmak istemiyorum kısacası bela bir araç gönül bağı olmayan bulaşmasın üzülür ben şu an klasik 127 inç cab dizel topluyorum 86 model ağır ağır gidiyorum ancak depresyona sokuyor bazen en zoruda paypalın kapanması ve 3 dünya ülkesi muamelesi görmek oldu bir kapak halatını getirmek için denemediğim yol kalmadı ben atlayıp ingiltereye gitsem daha iyi olacak sanırım :smiley: sağlıcakla kalın sevgiler saygılar

Evet arkadaşlar hayalimdeki aracı almış bulunmaktayım, bir defender değil ama defenderin babası :smiley:
gezenbilire merhaba ben de defender alacağım diyeli iki yıl olmuş yani bu işlerin ha deyince olmadığının kanıtıdır diyelim.
Darısı tüm arayanların başına.
Araç ile alakalı paylaşımlarım series 2a alıyorum isimli başlıktan devam edecek.
Sevgilerimle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.