Merhaba

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yasar1299 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,127

Yasar1299

Ana Kamp
Askerliğim den beri aklımda olan ve hayalini kurduğum 110sw modeline cuma günü kavuşuyorum.Aklımda bir kaç soru var askerde kullanırken şehir içindeydik o yüzden fazla mekaniğine girmedim ama şimdi aracı aldığımda araziye girmek istiyorum.Araç standart ufaktan bişeyler yapmak istiyorum 4-5 bin tl bütçem kaldı lastikler dışında önerilerinizi rica edeceğim

Etiketler

Merhabalar. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Araziye girecekseniz bütçeniz içinde bir vinç almanızı tavsiye ederim. Yükseltme kiti almak da yerinde olacaktır.
Eyvallah sağolun bu gün satışı aldım çok şükür aklımda zaten ilk vinç ve tampon var ama araziye girdiğimde mekanik olarka değiştirmem gereken birşey varmı aks viraj denge cubukları vs

Getirdik koca oğlanı :smiley:

VpDAEp

LWDPrl

AGA8Dd

Aracı kaportaya sokmaya karar verdik yapacak usta iyi ama daha önce land yapmamış yaparken neye dikkat etmesi gerekiyor taban sacında çürüme var ben tabanı komple aliminyum olsun istiyorum ama bağlantıyı perçinle mi yapması gerekir

ben Deff konusunda tecrübeli değilim aracım da deff değil ama 1 kere Low2 garaj ile görüştüm ayrıca buradan da çok yorum okudum..
low2 iyi bir boya ve düzeltme işçiliğinin 8-10 bin TL civarında olduğundan bahsetti.
tavsiyem bu araçla daha önce çalışmış birini bulun, hatta referansına da bakın, alüminyum kasayı herkes yapamaz, face de bir ilan görmüştüm, kapıları saç olarak 1.5 mm almnym 250-300TL arası bir rakama satıyordu, değiştirmek de işleri kolaylaştırabilir.

Kaportada sıkıntı
ben Deff konusunda tecrübeli değilim aracım da deff değil ama 1 kere Low2 garaj ile görüştüm ayrıca buradan da çok yorum okudum..
low2 iyi bir boya ve düzeltme işçiliğinin 8-10 bin TL civarında olduğundan bahsetti.
tavsiyem bu araçla daha önce çalışmış birini bulun, hatta referansına da bakın, alüminyum kasayı herkes yapamaz, face de bir ilan görmüştüm, kapıları saç olarak 1.5 mm almnym 250-300TL arası bir rakama satıyordu, değiştirmek de işleri kolaylaştırabilir.
Kaportada sorun yok sadece tabanda var pedal kısımlarında onuda az önce izledim nasıl yaptıklarını çürük olan yerleri temileyip boyatma işine gireceğiz

Merhaba öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.Aracınızı kamp hafif off road tarzı mı düşünüyorsunuz yoksa off road mu ona göre değişebilir tavsiyeler ;
bence kamp ve hafif off road olsun aracım derseniz yükseltmeye gerek yok 265 75 16 lastiklerle gayet yükseliyor araç zaten alt takımı kontrol ettireceksiniz mecburen eğer değişmesi gereken parçalar varsa fazla para harcamadan orjinal takın ama aracınızın öncelikle boya ve tampon ihtiyacı var gibi içini göremediğim için bir fikir beyan edemedim ama ağır şartlarda kullanıcam derseniz ona göre lastik hd aks ve benzeri parçalarda değişime gidebilirsiniz ben arka denge çubuğunu tavsiye ederim bayağı işe yarıyor ayrıca face de ki DEF sayfalarına üye olursanız fikir ve parça konusunda yardımları olur tekrar güle güle kullanın....

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim,2. araç olduğu için Araziye girmeyi düşünüyorum boyadan önce mekanikiği temizlemek istiyorum.2inç yükseltme takıp lastikleri,aksları denge çubukları vs değiştirmeyi planlıyorum ama yavaş yavaş bu yıl trafiğe çıkartmaya gerek yok boşa vergi ödemeyelim :smiley: o paraya 1 lastik alırız

Valla sizin olduğunu bilipte 1 yıl binmeden durabilecekseniz şimdiden tebrik ediyorum tuhaf bir şey bu Def bakmadan görmeden eve çıkamıyorsunuz 2 inç yükseltip 35 lastik takacaksınız galiba bide açılı kol bayağı masraf var gibi hayırlısı inşallah gönlünüzce olsun herşey...

Off road konusunda pek bilgim olmadığı için soruyorum 35 lastik beraberinde daha fazla ekipman getirmez mi ? fren hortumları vs aklımda 33 falan var 33 de yükseltme gerekir mi ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR