mıtsubishi magnum 2003-2006 mı? L 200 2007-2008 mi ? (4x4)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hilüxcü osi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,149

hilüxcü osi

BİR ZALİMDEN ALİM, BİR ALİMDEN DE ZALİM DOĞAR...
Yer
mersin
merhabalar gezenbilirci saygı değer büyüklerim.her başım sıkıştığında çare bulan forumcu büyüklerim yine sizlerin tecrübelerine ihtiyacım var.yakın zaman içinde amcamın oğluna mıtsubishi l 200 almayı düşünüyoruz.4x4 tabiki.manuel vites olması şartı ile.daha doğrusu l 200 almayı düşünüyorduk 2007 veya 2008 ama son anda kafamızda bide şöyle bir durum oluştu.acaba 2007-2008 l 200 mü yoksa 2003-2006 arası orta kasa çift renk olan magnum mu??? bu iki modeli kıyasladığımızda aralarında ne gibi farklar var.önce şunu söyliyeyim marka kesinlikle mıtsubishi ama model olarak 2 model arasında kaldık.kafamda oluşan bazı sorular var.mesala 2006 orta kasa olan magnum 115 beygir 2007 l 200 ise 136 beygir.bu ikisinin performans ve yakıt durumu nasıl acaba.sonra sağlamlık ve dayanıklılık olarak acaba hangi modeli önde.iç kabinin malzeme kalitesine ve mekanik aksamın kalitesine baktığımızda hangisi daha önde.kafamdaki en belirgin sorular bunlar.bütcemiz en son 37 bin civarı.tabi magnum olursa paramız cebimizde kalacak.ama araç 37-38 bin tl ayırabiliyoruz.kullanacağımız şartlar ise 100 de 50 arazi 100 de 50 asfalt olacak.değerlendirmeye alırken bunuda dikkate alırsanız memnun olurum.daha önce bu iki modelide kullanan büyüklerimin yardımlarını bekliyorum.verilmiş olan cvplar için şimdiden teşekkürler.en son olarak şunu söylemek istiyorum.eğer iki model arasında öyle kayda değer bi fark yoksa tercihimiz yeni kasa l 200 olacaktır....

Etiketler
Ynt: mıtsubishi magnum 2003-2006 mı? L 200 2007-2008 mi ? (4x4)

Osman Bey 2 mi 3 mü adet L200 kullanmış bir arkadaşımız olarak bu soruyu bizim size sormamız gerekmez mi ;D
Hocam eski kasayı benden iyi biliyorsun. Eskisi çok güzel yakışıklı ama yeni de her zaman yenidir daha konforlu ve geniş. Yeni kasa yeni teknoloji. %50 arazi kullanımı yapılacaksa mutlaka arka kilitli dif olan modeli almak lazım, LSD'li modelleri de var. Yeni kasada yürür aksamın eski kasası kadar sağlam olmadığı söyleniyor ama yeni kasa L200'ü de kırabilen bir adam görmedim. Ben Mitsubishi'nin çürük araç üreteceğini sanmıyorum.
Yeni kasanın içindeki oyuncaklar daha fazla.
Bakım maliyetleri ise yeni kasaların oldukça yüksek. Motor daha güçlü ve verimli ama kalitesiz yakıta karşı çok daha hassaslar.

merhabalar cihat abi.evet abi eski kasalar hakkında yeterli bilgiye sahibim ama yeni kasa hakkında bi bilgim yok.100 de 50 arazide dediğim ağır arazi şartları deyil hafif çamur dere geçişleri veya hafif kar.yani yeni kasada olsa çok bişeyin farkedeceğini sanmıyorum.formu geriye dönük baya bi inceledim ve farkettiğim bi kaç bişey oldu.2 kasa arasında kayda değer yakıt ve güç farkının olması.yeni kasalar hem güçlü hem daha az yakıyor muş.tabi bu iki faktörde gerçekten çok önemli.ama şu konuda da fikrimi belirtmeden edemiyecem.inan cihat abi eski kasalar kadar kemikli ve sağlam olduklarını hiç düşünmüyorum.eskilerin ayrı bir kaslı bi duruşu var.tabi yeni her zaman yenidir...

Bence en kayda değer fark 136hp olması, yolcu kabininin daha geniş olması, (özellikle arkaka koltukların dik olmaması) ve süper select 4x4 sistemi olması; Yani yakıt tüketimi fazla artmadan ve araca zarar vermeden kuru asvalttada 4x4 modunda ilerleyebilmesi ve bu şekilde yüksek süratlere çıkabilmesi.

evet bencede kesinlikle kasılmadan asfalt yolda ilerlemesi ve hatta yüksek hızlara çıkabilmesi çok güzel bi özellik.2 tane eski kasa magnum kullandım ama hiç denemedim öyle seri 4x4 te iken yüksek hıza çıkmayı.bi kaç defa 90 km hıza çıktım ama daha fazla çıkmayı denemedim doğrusu.ama şunu belirtmeden geçemiyecem.geçen yıl (2009) mazda b- 2500 4x4 almıştım 2004 model ve inanın seride 250-300 km kullandım ve hiç bi kasılma vs bişey olmadı.bu arada konumuzla bi alakası yok ama mazda b-2500 2003-2006 arasıda temizi bulunursa almaya değer bi araç....

Osman bey ben yüksek hız derken 150-160km/st kastetmiştim.
Ayrıca bu süper select sistemde şehir içi veya dışı virajlarda aracın arkası atmıyor, bir tümsekten hoplayınca arka sağa sola oynamıyor. 4x2 modunda gezerken viraja girmeye korkuyorum, en ufak tümsekte arka taraf garip garip oynuyor. Magnumda bu tepkiler nasıl bilmiyorum. Ama benim aracın sürekli 4x4 haliyle 4x2 hali arasında çok fark var.
Yağmurlu havada ve havalar soğuyunca, kış bitene kadar sürekli 4x4 modundan çıkarmıyorum.
4x2 ve sürekli 4x4 modu arasında yakıt tüketimi olarak 1lt/100km den az fark ediyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR