Mitsubishi Pajero Pinin İcin Vinç Tavsiyesi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan faramir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,022

faramir

Yeni Üye
Yer
New York
Merhabalar,

2001 model, uzun sase, Mitsubishi Pajero Pinin sahibiyim. Imkanim dahilinde Off-road' a hazirliyorum. Get Takozu, Roof-Rack, Sis farlari, Telsiz vs. derken sira geldi vince...

Bu konuda pek bilgim olmadigi icin yardiminiza ihtiyacim var. Onerdiginiz marka veya model var midir? Acikcasi ilk kriterim ekonomik olmasi...

http://www.sahibinden.com/t-_max_ew-_6500_12v_vinc_ba_2603WQQaXQQ8031221WQQpXQQdisplayitem&keyword=vin%C3%A7

Bu model hakkindaki dusunceleriniz nedir?

Simdiden tesekkur ederim.

alican

Etiketler
Ynt: Mitsubishi Pajero Pinin İcin Vinç Tavsiyesi?

T-max kullanan arkadaşlarımız vardır. Bir sorun çıkacağını zannetmem. Sadece arıza yaparsa parça konusunda biraz sıkıntı olabilir. Yoksa fiyatı ile insanı etkileyecek kadar ucuzdur. Bu fiyata 10 yaşında warn vinç bile bulunmaz. Fakat 750 ytl civarı bütçeniz varsa aynı markanın daha kuvvetlisini alın derim.

Tekrar selamlar,

Arabanin bos agirligi 1410 kg. Roof - Rack vs.. ile 1500 diyebiliriz. Kaclik modelini almami onerirsiniz?

Unuttugum bir husus daha var, vinc montaji icin onerebileceginiz bir yer var mi? Istanbul - Besiktas' ta ikamet ediyorum.

Tesekkurler.

alican

Navaraextreme nickli arkadaşımız baya bir sorun yaşamıştı bu vinç ile ilgili forumu karıştırırsanız hem onun hemde ithalatçının iddialarını içeren konuyu bulabilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla hiç bir yedek parçası yoktu ve ithalatçı getirmek için çok yüksek rakamlar istiyordu. Ancak gerçekten çok uygun fiyatı, garantisi yok bu arada belirteyim, zaten firma ile görüştüğünüzde bunu açık açık belirtiyorlar. Garantisiz olarak alırım, bir şey olursa da kaldırıp çöpe atarım diye düşünülürse alınabilir Çin malı bir vinç, zaten bu fiyata başka bir şey bulmak mümkün değil.

Vinç, offroad yapma şekline ve sıklığına göre değişmekle birlikte sık ihtiyaç duymayabileceğiniz ama ihtiyaç duyduğunuzda da çalışması hayati olan bir ekipman.
Ayırılacak bütçe ile doğrudan orantılı ama bence vinçte güvenilirlik fiyattan önce geliyor.
Yavaş çalışmasının haricinde bir dezavantajı olmayan ve Warn bünyesinde üretilen Tabor marka vinçleri düşünülebilir.
Ama ömür boyu offroad yapacağım vinç konusunda tekrar düşünmeyeyim deniliyorsa Türkiye'de bütün yollar bir markaya çıkıyor; warn'a
1500 kg araç için 9000 lb rahat rahat yetecektir.

Fazla reklam gibi olacak ama "Go prepared" sloganı offroad ve diğer doğa sporlarının tamamı için altın kuralların başında geliyor; hazırlıklı gitmezseniz sıkıntı çekmeniz garantidir.

Selamlar,

Alper

Ben kumburgaz'da bir Pinin görüyorum roof-rack'li filan arada bir....

Bu tip bir araç için T-max uygun olur. Tüm bu tip endüstriyel ürünler zaten tümü Cin veya uzakdoğu kökenli komponentler kullanılarak üretiliyor. X marka Y marka farketmez.
Fark satış sonrası servis hizmetinde yatıyor. Y marka vinci almak için 2 X marka vinç kadar para gerekiyor ise 2 tane alıp garantiye almak daha cazip gelir bana hep...

Araci Kumburgaz' da gorebiliyor olmaniz mumkundur. Ben egitimim nedeniyle suanda NewYork' tayim ama babam Besiktas- Kumburgaz arasi mekik dokuyor.

1 ay sonra dondugumde vinc uygulamasini yaptirmayi dusunuyorum. Cok agir OffRoad kosullarinda kullanmayacagim acikcasi, Pinin' in yapabilecekleri malum sonucta... Av amacli kullaniyorum genel olarak.

Tabor vinc bulabilecegim yer ve fiyat araligi nedir?

Bir de montajini nerede ne kadara yaptirabilirim?

Amerikada tüm vinçleri yarı fiyatına alabilirsiniz,
Halatsız veya sentetik halatlı getirirseniz ağırlık da yapmaz, 10-15 kg arasındadır.

Alper Zümrüt,

Tekrar selamlar,

http://www.winchdepot.com/ sitesinde secenekler mevcut.

Warn vincleri dediginiz gibi yari fiyata bulmak mumkun, fakat getirirken agirliklari buyuk problem cikarir gibi gozukuyor. Warn 8000 Self-Recovery Winch 40-45 kg gibi...

TMax' in fiyati ise daha once verdigim sahibinden.com linkteki fiyattan bile pahaliya cikiyor... Hatta kabaca baktigimizda TMax genel olarak Warn ile ayni fiyat veya daha pahali gibi... Ornegin:

(Vergileri dahil)
Warn 8000LB Self-Recovery Winch - 557$
TMax EW 6500LB - 587$

Bu tamamen arz / talep ile ilgili mi? Yoksa TMax' da Warn kadar iyi midir?

Birde montaj yaptirabilecegim yer ile ilgili en ufak bir fikrim yok...

Tesekkurler...

T-max, Warn kadar iyi değildir. Sonuçta warn kendini tüm dünyada ispatlamış ve dünyanın en çok tercih edilen vinçidir.
Söz konusu bütçe olduğu zaman diğerleri devreye girer. Parçası her an elinizin altındaymış gibi bulursunuz.

www.warn.com.tr sitesinden takip edebilirsiniz. Türkiyede resmi olarak temsil edilir. Dediğim gibi bütcenizden bahsettiğiniz için size diğer markayı önerdim. Ben 2 arazi aracımdada warn tercih ettim.
Tercih sizin. Ama T-max alacaksanız sorun yaşarsınız diye bir şey yok. Parça sıkıntısı ise mevcut. Şimdilik Türkiye'de resmi olarak temsil edilmiyor ve parça garantisi verilmiyor..

Selamlar.Netlift akülü ırgat hakkında yardımcı olurmusunuz.aracım suziki vitara jlx. Bu ırgat diye tabir ediliyor aynı görevi görüyormu bilmiyorum.Ayrıca bilenleriniz varsa nasıl işe yararmı.4500 kg lığı var birde 2041 kg lığı var.Hangisi bana uygun gelir. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Ynt: Mitsubishi Pajero Pinin icin vinc tavsiyesi?

Elektrikli vinç te bence tek marka WARN dir. ara sira kullanacaksanız zincirli bir çalaşkar alın derin. Az para verip çamurun içinde kalınca daha fazla traktör parası verirsiniz tab ii oralarda gelirse. Bir kere alıncaksa WARN yoksa bir çalaska derim .Tabii en güzelli ikisini bir arada bulundurmaktır.

Teşekkürler bilgilendirmeniz için.Peki bunun temiz ikinci elini bulabileceğim bir yer varmı.Malum yenisi çok pahalı.Arabayı battığı yerde bırakıp gtmek daha mantıklı gibi :p :smiley::smiley:

Warn nı alan zaten pek satmiyor. ara sira batar kol güçü ile çikatırım dersenız 150 200 tl çalakar derim.yanma aku bitti derdi yok yatay ve dikey yüklerde emniyetli kullanırsınız.
araçın önüne takılan vinçler sadece yatay yükler içindir.

T-Max off-road kurtarma konusunda çalışan 12 yıllık Avustralya kökenli bir firmadır. Türkiye'de garanti ve parça konusunda sıkıntılar olsada, firma merkezi ürünleriyle ilgili olarak Türkiye'de dahil olmak üzere hizmet vermektedir. Warn ile nerdeyse üç misli fiyat farkı olduğunu düşünürseniz, oldukça iyi bir alternatiftir. T-Max ürünleri oldukça zorlu şartları karşılayan NATA sertifikasınada sahiptir.

faramir aracının fotolarını gönderebilirmisin ve de aramızda aracını off road a hazırlayan hazırlamış olanlar var mıdır? çok merak etmekteyim??

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.