Motocaravan Yapabilmek icin acil tavsiyelerimize ihtiyacım var...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasanokuyucu03 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,052

hasanokuyucu03

Ana Kamp
Yer
afyonkarahisar
Yaklaşık 6 aydır paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum.Afyonkarahisarda yasıyorum.4 Kişilik bir aileyim.kendi karavanını yapanlar Sınıfı a Katılmak icin acil tavsiyelerinize ihtiyacım var.Nasıl bir panelvan almalıyım ? Ben en az 15 metreküplük bir araç almalıyım gibi düşündüm.marka ve nedenlerini söyleyerek bana bilgi verirseniz cok sevinirim.şimdiden heyecanla yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Ynt: Motocaravan Yapabilmek icin acil tavsiyelerimize ihtiyacım var...

Mehmet ali bey Afyon'da sizinle de tanışıp deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum. Selamlar...

Hasan bey Merkez EML de Öğretmenim. Beklerim ben de tanışmaktan memnun olurum. Selamlar.

Ynt: Motocaravan Yapabilmek İcin Acil Tavsiyelerimize İhtiyacım Var...

Karar önemli aşamalardan ilki, hayırlı olsun. Umarım uygun aracı da yakın zamanda bulursunuz.
4 kişilik aile için 15m3 araç projenize bağlı olarak yeterli olabilir. Daha fazla yüksekliğe ihtiyaç duyacak olursanız belki 17m3 de düşünülebilir.

Epeydir yazışmaları takip ettiğinize göre kafanızda bir proje şekillenmiştir diye düşünüyorum. İsterseniz siz kafanızda oluşturduklarınızı anlatmakla başlayın, eminim deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin...

Teşekkürler Barış bey... Aslında Dediğiniz gibi kafamda birşeyler var.fakat arac konusunda yanılgıya düşmek istemiyorum.yada sonradan keşkelerim olmasin diye sizlerden yardım bekliyorum .paanelvanlardan pek anlamam ama ducato mu Iveco 35 mı ? Ikisininde avantaj dezavantajlarını Öğrenmek istiyorum.yada başka bir arac bu ise daha uygunsa hangisi gibi... Selamlar...

Benim karavanım farklı ama sizde takip etmişsiniz genelde kendi karavanını yapmak isteyen arkadaşlar PSA grubu (Fiat-Ducato, Peugeot-Boxer, Citoen-Jumper) araçları tercih ediyorlar. Ölçüler birbirleri ile aynı sanırım. Bunun sebebi iç genişliğinin ve aracın alt yapısının atık su tanklarının yerleşimine daha elverişli oluşu diye biliyorum. Ancak Iveco yapanlar da sık olmamakla birlikte var sitede. Dilerseniz bu yönde araştırın.
Kolay gelsin...

Öncelikle kararınız hayırlı olsun. Benim tavsiyem PSA grubu araçlar çünkü öncelikle bu araçlar tercih ediliyor. Karavan satış sitelerini incelediğiniz de çoğunluk bu araçlardır. Ben de bu sebepten dolayı böyle bir araç tercih ettim. Bunlar ticari araçlar olduğu için çok dikkat edin gerekirse biraz fazla verin ama temizini alın. Şimdiden kolay gelsin.

Ilginize çok teşekkürler bende sizin gibi düşünüyorum .fakat temiz PSA grubu araç bulmak gitgide zorlaşıyor...selamlar...

hasanokuyucu03' Alıntı:
Opel movano paanelvanlardan hakkında bilginiz var mı?

Bu güne kadar, şu an sahibi olduğum karavanı almadan önce bakınırken Opel Movano ya yapılmış bir kamper'e denk gelmiştim. Çok rastlanılan bir tip olmadığı kesin. Bir de boyutları oldukça sınırlı. Ancak ne yapacağınıza bağlı olarak uygun da olabilir. Fiyat çok mu uygun?

Alpaslan bey malum site de bakarken gördüm.resimler elbette yanıltır ama araç çok derli toplu geldi.dediginiz gibi bana gore fiyatlarda uygun ...iç ölçüleri hakkında fikrim yok ama guzel araç gibi geldi bana ...

12 metreküp hacimli bir araç ile 4 Kişilik bir ailenin ihtiyacları giderilebilir mı acaba ?

Hasan Bey,

Ben de 4 kişilik bir aileyim ve epey zorlanmıştım uygun karavan için.
Sanırım alkovanlı bakmıyorsunuz, kamperden gidelim; çocukların yaşlarını bilmiyorum, birlikte yatabilirler mi? Ben kendim için mümkünse ayrı yatacakları şekilde olmasını arzu etmiştim. Öyle de oldu şükür.
Sizinkileri biz şimdilik birlikte yatırabileceğimizi düşünelim. Biliyorsunuz çoğu kamper karavanda arkada iki kişilik sabit yatak oluyor. Diğer iki kişi için de yatağı, karşılıklı koltukları olan oturma gurubunuzun masasını aşağıya indirerek elde edebilirsiniz. Herkesi yatırdık. Başka karavanınızda ne olsun istiyorsunuz? Evye+Ocak (mutfak) olacaktır mutlak. WC+Duş? Eğer WC-duş'ta isterseniz bu durumda rahat sığılacak araç için ben şahsen, 15 m3 olmalı derim. Bu yereleşimde WC-duş istemezseniz 12m3 de yine rahat bir uygulama olur. Bununla beraber 12 m3 ile de 4 kişiyi şu şekilde barındırmak mümkün belki, arkada her biri tek kişilik ranza olur. Yalnız üsteki yatak boyu, panelvan duvarlarının yukarı doğru daralmasından dolayı biraz kısa oluyor, bilesiniz. İki kişilik yatak eni azalır böylece. Sonra diğer iki kişi muhtemelen ebeveynler oturma gurubundan dönüşecek yatakta yatarlar. WC+duş ve evye+ocak (mutfak) hala var.
İlk uygulama için çok örnek varda ikincisi sanırım çok yok. Ölçülü yerleşimine bakmak lazım.

Alpaslan bey öncelikle cok teşekkürler ... 14 yasında bir oğlum var 11 yasında da bir kızım var. Bir oğlan bir kız olunca belli bir Yaştan sonra birlikte kalmalari zorlaşıyor. 4 Kişilik bir motokaravanda açıkcası oğlumla ben kızimla da annesi kalabilir gibi düşünüyorum.tabiki bu pratik düşünce.uygulama da nasıl olur pek tahmin edemiyorum... Size Katılıyorum 15 metre Küp oldukça rahat olacak gibi.karavanimda kısmetse hersey olsun istiyorum.Çünkü hem kısa hem uzun soluklu yolculuklar düşünüyorum.2014 Yazında 4 Kişi nissan micra 1.2 aracımıza Afyonkarahisar'dan Bosna'ya kadar Gidiş dönüş toplam 4400 km yol Yaptım.keske o yolculukta boyle bir aracım olsaydı.eger boyle guzel bir Moto karavan yapabilirsem Aklımda cok guzel uzun rotalar var.Bu Yüzden rahat büyük dayanıklı bir araçla başlangıç yapmaya çalışıyorum Bakalım Hayırlısı ...sizinki gibi bir araç da düşünebilirim fakat siz daha iyi bilirsiniz camper yapmak icin düzgün bir arac bulmak cok zorlaşıyor.Malum arac satış sitesine devamlı bakıyorum ama Birşey pek bulamadım.Bildiginiz tanıdığınız araçlar olursa yardım ve tavsiyeleriniz bekliyorum.tecrübeleriniz benim icin önemli. Selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri