Motokaravan Olarak Fiat Ducato - Citroen Jumper - Peugeot Boxer Hakkında Herşey....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 272
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 251,746

Etiketler
Merhaba dostlar karavan alıcaz diyelim ancak bu işlerden hiç anlamıyoruz bizim beğendiğimiz aracın ekspertizini yapacak arkadaşlar var mı sitede bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

Karavan kiralamadan karavancılığa başlamak bence doğru değil.Ben kendi yaptığım karavanla 15 gün dolaştım ve dönüşte bir çok şeyi yanlış yaptığımı görüp,söktüm ve yeniden yapıyorum.Hiç değilse bir haftasonu bile olsa kiralayın,öyle karar verin.

Merhaba dostlar karavan alıcaz diyelim ancak bu işlerden hiç anlamıyoruz bizim beğendiğimiz aracın ekspertizini yapacak arkadaşlar var mı sitede bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.
herkeze merhaba almak istedigin motor karavanmi yoksa cekmekaravanmi hangisi olrsaolsun birhafta kirala ondansonra karariniver herseyin hayirlisi

Hayırlı hafta sonları dilerim öncelikle herkese ben sizlerden Bilgi almak istiyorum bu işe yeni gönül verdim ve karavan almayı düşünüyorum fakat karar vermekte çok zorlanıyorum çekme karavan mı almak daha iyi yoksa moto karavan mı diye düşünüyorum ama şunu belirteyim Ben geri kalan hayatımı karavanda geçirmek istiyorum bunu da düşünerek sizlerden bir Öneri almak isterim şimdiden teşekkür ederim

Hayırlı hafta sonları dilerim öncelikle herkese ben sizlerden Bilgi almak istiyorum bu işe yeni gönül verdim ve karavan almayı düşünüyorum fakat karar vermekte çok zorlanıyorum çekme karavan mı almak daha iyi yoksa moto karavan mı diye düşünüyorum ama şunu belirteyim Ben geri kalan hayatımı karavanda geçirmek istiyorum bunu da düşünerek sizlerden bir Öneri almak isterim şimdiden teşekkür ederim

Böyle genel sorulara cevap vermek zor. Önce forumda bu konudaki bilgileri okursanız, sorularınızı sınırlandırırsınız. Böylece size cevap vermek kolaylaşır.
Çekme Karavan mı, Motokaravan mı?
Sık Sorulan Sorular ve Karavancılık Hakkında En Çok Merak Edilenler
Motokaravanda Sürekli Yaşam
Ömür Boyu Karavanda Yaşamak

Merhabalar. Sıkılmadın tüm sayfaları okudum ve motokaravanlarom koltuk kapasitesi ile ilgili çok yazıldığını gördüm. Anladığım kadarıyla dönüştüreceğimiz aracı 1+2 'dem fazla tescil etmek mümkün değil. Ben kısmetse bu sonbahar kendi projeme başlamak istiyorum fakat 3 çocuğumla bu gezileri yapmak istiyorum. Benim aklımda ön tarafa 2 adet döner koltuk takıp arkasına transporterlardaki gibi çıkma rahat üçlü bir koltuk grubu takmak var. Nitekim çocuklarım güvende olsun istiyorum. Bu şekilde sizce 1+4 karavan ruhsatı almam mümkün olurmu? Kısmetse bu araçla yurt dışına da çıkmak istiyoruz. Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Sıkılmadın tüm sayfaları okudum ve motokaravanlarom koltuk kapasitesi ile ilgili çok yazıldığını gördüm. Anladığım kadarıyla dönüştüreceğimiz aracı 1+2 'dem fazla tescil etmek mümkün değil. Ben kısmetse bu sonbahar kendi projeme başlamak istiyorum fakat 3 çocuğumla bu gezileri yapmak istiyorum. Benim aklımda ön tarafa 2 adet döner koltuk takıp arkasına transporterlardaki gibi çıkma rahat üçlü bir koltuk grubu takmak var. Nitekim çocuklarım güvende olsun istiyorum. Bu şekilde sizce 1+4 karavan ruhsatı almam mümkün olurmu? Kısmetse bu araçla yurt dışına da çıkmak istiyoruz. Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

Yukarda bahsi geçen motokaravan da 3+1 olarak ruhsat alınmış .

Bi şekilde bunu yaptırabilen projeciler var .

Herkese merhabalar. Ben Hülya mühendisim. Kızımla yaşıyorum 10 yaşında. Gezgincilik ruhuna sahip birisiyim .Yıllar önce karayoluyla Hindistana gitmek gibi bir deneyimim olmuştu. Şimdiki hayalim ise bir motor karavan alıp haftasonları yakın yerlerde gezmek .Sizce yapabilirmiyim güvenli olurmu üstesinden gelebilrimiyim.? Teşekkür ederim şimdiden.

Herkese merhabalar. Ben Hülya mühendisim. Kızımla yaşıyorum 10 yaşında. Gezgincilik ruhuna sahip birisiyim .Yıllar önce karayoluyla Hindistana gitmek gibi bir deneyimim olmuştu. Şimdiki hayalim ise bir motor karavan alıp haftasonları yakın yerlerde gezmek .Sizce yapabilirmiyim güvenli olurmu üstesinden gelebilrimiyim.? Teşekkür ederim şimdiden.

Foruma hoşgeldiniz.

karavancılığın geliştiği ülkelerde bile gezerken güvenlik bütün karavancıların hep ciddiye alması gereken bir konu. Bu çok deneyimli karavancılar için de geçerli. Eşim ve ben gecelemek istediğimiz yere gelince önce güvenlik durumunu gözden geçiririz. Başlangıçta, diğer karavancıların da kaldığı kamping gibi yerlerde konaklamanızda fayda var. Arkası kendiliğinden gelir. Karavancılık herkesin üstesinden gelebileceği bir yaşam türü. Yeter ki karavancılık hoşunuza gitsin. En iyisi önce bir karavan kiralayarak işin pratik yönünü görmek.

Ticari ruhsatlı minibüslerin src, hız sınırı, köprü yasağı ve feribot ve otoyol ücretlerinin fazla olması gibi sorunlarından dolayı otomobil ruhsatlı minibüslere yönelmiştim. Ancak fiyatlar malum. Ve bu araçlarda da çevirmelerde ruhsattaki koltuk sayısını araçta görmek isteyen memur olmadığı takdirde ceza yazıyor deniliyor.

Karavan ruhsatlı araçlar ticari ruhsatla eşdeğer mi görülüyor? Yani bu saydığım hız sınırı, köprü geçişi ve yukarıda belirtmediğim her yıl yapılacak muayene problemleri var mı? Hız sınırı da 80 km/s olarak mı geçiyor?

Karavanların ruhsatı M (yani binek) sınıfı. Dolayısıyla hız sınırı daha yüksek. Birinci köprüyü maalesef artık kullanamıyor, 2. köprüyü kullanabiliyor.

Feribot ve otoyol ücretlerinde fark yok. Çünkü o ücretler araçların dingil açıklığına göre belirleniyor.

2.kopruyu kullandigindan emin misiniz? Arac birinci siniftan otoban vs parasi oduyorsa ikinci kopruyu kullaniyor. Ikinci sinif ise 3.kopru diyor karayollari. Belki baskanlik secimine kadar ses cikmiyacak gibi. Emin olmak icin karayollari web sitesi incelenebilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri