Motorkaravan Lastik, Ebat Seçimi Ve Basıncı

 • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafapusti Tarih:
 • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
 • Cevaplar 1
 • Okunma Sayısı: Görüntüleme 585

Kış Şartlarında Lastik Seçimi

 • Goodyear Wrangler 245/75/r16 AT 4 mevsim

  Kullanılan: 0 0.0%
 • General Grabber 265/70/r16 MT Kış lastiği

  Kullanılan: 0 0.0%
 • General Grabber 245/75/r16 AT 4 mevsim

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  1

mustafapusti

Ana Kamp
Mesajlar
61
Tepkime Puanı
35
Yaş
33
Yer
Samsun, Türkiye
Merhaba arkadaşlar. Forumda aradığım ama bulamadığım konulardan birisi. Motorlaravanım için lastik alacağım ama kararsız kaldım. BF Goodrich KO2 hakkında ıslak zeminde fren tutmamasından bahsediliyor. Goodyear wrangler içinde 4 mevsim yada kış lastik stok sorunu olması gibi kafamda hangi lastik alacağımı netleştiremiyorum.
Ben motorlaravan işe kışın çok fazla seyehat edeceğim. Bu seyehatlerin çoğu kayak merkezleri ve sadece kar lastiği olarak GENERAL markasının AT lastiğini bulabildim. Neden kış lastiği bulamadım konusuysa lastik yük endeksimin 114 ve üzerinde arıyor olmam ve off road tipi olması.
Sizlerin deneyimlerinize dayanarak alacağım lastik ne olmalı. Kış mı 4 mevsim mi ve lastik basıncı ne olması. Arada kaldığım lastik markaları anket şeklinde paylaşıyorum.
 

Yanlış bilmiyorsam AT (All Terrain) lastikler daha çok çamur için. Bir dönem sahip olduğum Ford Ranger 4x4 üzerinde oldukça kalın dişli çamur lastikleri vardı. Çiğnenmemiş karda iş görüyorlardı ama daha önce birilerinin geçtiği yollarda yokuş çıkmaya kalktığınızda patinaja düşüp beni şaşırtmışlardı. Bu yüzden ilk işim dördünü birden kar lastiği ile değiştirmek olmuştu. Benim marka tercihlerim binek araç için Lassa, motokaravan için Bridgestone olmuştur. Yük endeksleri sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu bilmiyorum.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,360
Mesajlar
1,516,994
Kayıtlı Üye Sayımız
172,014
Kaydolan Son Üyemiz
yusufçınar

SON KONULARGeri
Üst