nasıl bişey alabilirim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deniz tanrıkulu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,663

deniz tanrıkulu

Ana Kamp
Yer
izmit
arkadaşlar cross&enduro tipi motor düşünüyorum bütçem 5000tl kendim asya motordan as200gy-tay düşünüyorum ama çin yapımı bu motor için iyi diyende kötü diyende var şuan inceleme ve araştırma aşamasındayım eylülde ehliyetim alıcam ehliyetimle birlikte motoruda almayı planlıyorum herkese sordum gezenbilir ailesini en sona bıraktım çünkü bilir kişi ve samimi davranan kişi saysı fazla bu sebeple tavsiye ve önerileriniz benim için önemli şimdiden teşekkür ederim

Etiketler

Ynt: nasıl bişey alabilirim

bhdrslck' Alıntı:
Ramzey çin malı crossların en düzgünü.

almışken sıfır model bişey düşünüyorum gerçi asya motor içinde yorumlar gayet iyi sadece titreşimden biraz şikayet varmış ama temiz bi ramzey bulursamda hayır demem 8)

bhdrslck' Alıntı:
5.000 e kadar çıkacaksan daha kaliteli bir makina al derim. mesela kawasaki klr serisi..
bu motoru bana birisi daha tavsiye etmişti 98 model temiz bitane varmışl 22000 km de temiz kullanılmış ama motoru çaılştırıp bi sübapları dinlemek lazım

Mutlaka önce bir incelemek lazımama masraflı makina değildir KLR. Yakın tarihte kuzenim aldı. Komple söküp toplayacaktı ama söktüğünde piston çok iyi çıkınca sekman atıp geri kapattı. Şimdi canavar gibi..

cross için yamahadan şaşmayın derim yamahanın 2004 2005 modeli dahı asya motor ve benzerlerinden çok daha verimli olacaktır

mserdemir' Alıntı:
cross için yamahadan şaşmayın derim yamahanın 2004 2005 modeli dahı asya motor ve benzerlerinden çok daha verimli olacaktır
yamaha benim bütçeyi aşıyor keşke bütçe yetse japon alsam çinlerle hiç uğraşmam 8) ;)

2.elde 5000 liraya çok güzel japon motorlar mevcut.başlangıç motoru olsun diye isteyebilirsin ama biraz kullandıktan sonra o çin malları sana bile eksik gelecek.bence modeline bakmadan daha güçlü bi japon almalısın.bütün parçaları temin edebilirsin sıkıntı olmaz.

Ramzey'in temizlerinden bulabilirsen iyidir. Ramzey motoru suzuki fabrikasından alınmıştır(dr200) Sen bakma çinli diye damgalandığına, çinli değil. Türk firması,Tuzla montajlı ve japon motorlu artık adına ne denirse. Ramzey 11.5 KW (15.3 BG) motor gücüne, 14.5 NM torka sahip. Parçası bol ve ucuzdur. Fabrika tuzladadır ama parekende satmazlar, bayiler vasıtası ile yedekparça siparişi veriliyor. KLE 500 üm de vardı iki motor fazla oldugu ve araziye taktığım için onu sattım 3 yıldır kullanıyorum bariz bir şikayetim yok (en azından düştügümde yaralarıma ilaveten cüzdanım sızlamıyor-kle500 sağ manet :125 tl). Ramzey parasını fazlasıyla haketmiştir bence. Honda xl iyi makinadır ancak 6000 tl ye varan fiyatlarını görüyorum, yani MKE ihalesinden bir tane defender bile alabilirsin o fiyata. Eğer japon olmayacaksa enduro cross sınıfında kesinlikle Ramzey derim. Yok eğer, "$€" sorun değil dersen (veya en kısa sürede o konuma gelirsen) endurocross sıralaması bence şöyledir; Kawa klx250- Yamaha wr250r olabilir. "$€" daha da sorun değil dersen de tabii ki KTM 690 Enduro R.

merhaba asya gy200 kullanıyorum .2006 model ...sorunsuz ...temiz birşey bulursan,orta halli seni idare eder .

saydam30' Alıntı:
merhaba asya gy200 kullanıyorum .2006 model ...sorunsuz ...temiz birşey bulursan,orta halli seni idare eder .
gy200 tay kullanan birisi bekliyodum en sonunda karşıma çıktı ben hala bu motoru istiyorum daha iyisini bulursam fikrim değişebilir gerçi çok mantıklı güzel öneriler geldi motorumu alacağım zaman bu önerileri değerlendiricem fakat ailemden dolayı motorumu hala alamadım birtürlü rıza göstermiyorlar özgür ruh bir yere kadar ama bende vaz geçmedim ikna eder etmez alıcam kısmetsede günye doğru harita üzerinde rastgele bir rota çizip o rota üzerinde plansız yolun beni götürdüğü yere gidicem(tabiki görülmesi gereken yerleride atlamadan) tabi ayırdığım para bitene kadar yolların götürdüğü yere gidicem Allah motorcuları kazadan beladan korusun :smiley: 8)

deniz tanrıkulu' Alıntı:
gy200 tay kullanan birisi bekliyodum en sonunda karşıma çıktı ben hala bu motoru istiyorum daha iyisini bulursam fikrim değişebilir gerçi çok mantıklı güzel öneriler geldi motorumu alacağım zaman bu önerileri değerlendiricem fakat ailemden dolayı motorumu hala alamadım birtürlü rıza göstermiyorlar özgür ruh bir yere kadar ama bende vaz geçmedim ikna eder etmez alıcam kısmetsede günye doğru harita üzerinde rastgele bir rota çizip o rota üzerinde plansız yolun beni götürdüğü yere gidicem(tabiki görülmesi gereken yerleride atlamadan) tabi ayırdığım para bitene kadar yolların götürdüğü yere gidicem Allah motorcuları kazadan beladan korusun :smiley: 8)

merhaba ....gerçekten ben çok mennunum .bende motoru marmaristen aldım .fethiye antalya dolaşara k geldim ankaraya kadar ..hiçbir sorun olmadı ...sadece birşey söylemek istiyorum marmaris antalya arası çok profösyonellik istiyor .ben çok zorlandım .virajlı yollar bir gidiş bir geliş .hatta dedim antalyaya geldiğimde otobüsle gönderim .sonra yer bulamayınca bindim geldim ama çokda rahat geldim antalyadan .rotayı bende kıştan beri düşünüyordum ...resimler bloggerde.

bütçene uygun makina,sorunsuz,tamiratı kolay.....
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-antalya-dan-satilik-2000-model-xt-600-e-59801432/detay/

arkadaşın önerrdiği makina uygun .yedek parça olayı nasıldır bilmiyorum araştırdıktan sonra .ustaya gösterilir. alınabilirir .benimde ilerde sahip olmak istediğim makina.selamlar

japon ya da avrupa makinalara bakmanı öneririm
kesinlikle çin mallarından uzak dur, 1 sene sonra her yerinin yerinden çıktığını göreceksin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR