Navara Kullananlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bsayil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4,636
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 504,897
Ynt: Navara Kullananlar

chashh' Alıntı:
sa aranıza yeni katıldım aracı alalı 2 gün oldu 2008 4*2 le araç çok güzel yanlız kasadan yolda giderken ses yok ama azcık bi bozuk yolda ses geliyor neyden yapıyo yada böyle bi problem varmı bide 2el camlı kabin olan varmı elinde.

NEVŞEHİR

Arka kapak kilit pimlerinden yapıyor olabilir, zamanla aşınıyor ve boşluk oluşuyor.

Etiketler

Arkadaşlar Selam..
ismim Alpaslan! istanbuldan. Kardiyolog doktorum.
Ben de 15 yıldır almak istediğim ama konjoktürel sebeplerle alamadığım Navara'ma nihayet kavuştum.. Aracım 2013 4x4 LE uzun kasa. Sıfır olarak aldım... Ayrıca Önceliğim enduro olmak üzere hemen her çeşitten motosiklette kullanmaktayım.. Alma amacım offroad değil. Girmek istediğim her türlü YOLA çıkabilme güvencesi ile girmek.. Belki ilerde karavan falan da çekerim...
Ben kafama takılan lastik ile ilgili bi kaç şey sormak istiyorum... Forumu ve topiği zamanım yettiğince okudum ama genelde off-road tuning vs konuları işlendiğinden cevap bulamadım. Bi yerlerde muhakkak yazılmıştır ama topik off-road'a boğulduğundan ben denk gelemedim.. Aslında soru çok basit.. Bu kamyonette kullanılmasa da nerden baksanız 2 yıllık asfalt lastiği takılı. Malum önümüz kış.. Normal kış lastiği mi almalıyım her baharda değiştirmek üzere; yoksa BF Goodrich falan A/T lastik alıp yaz kış mı kullanmalıyım? Cevaplar için şimdidden teşekkür ederim..

ALPASLAN ERYILMAZ' Alıntı:
Arkadaşlar Selam..
ismim Alpaslan! istanbuldan. Kardiyolog doktorum.
Ben de 15 yıldır almak istediğim ama konjoktürel sebeplerle alamadığım Navara'ma nihayet kavuştum.. Aracım 2013 4x4 LE uzun kasa. Sıfır olarak aldım... Ayrıca Önceliğim enduro olmak üzere hemen her çeşitten motosiklette kullanmaktayım.. Alma amacım offroad değil. Girmek istediğim her türlü YOLA çıkabilme güvencesi ile girmek.. Belki ilerde karavan falan da çekerim...
Ben kafama takılan lastik ile ilgili bi kaç şey sormak istiyorum... Forumu ve topiği zamanım yettiğince okudum ama genelde off-road tuning vs konuları işlendiğinden cevap bulamadım. Bi yerlerde muhakkak yazılmıştır ama topik off-road'a boğulduğundan ben denk gelemedim.. Aslında soru çok basit.. Bu kamyonette kullanılmasa da nerden baksanız 2 yıllık asfalt lastiği takılı. Malum önümüz kış.. Normal kış lastiği mi almalıyım her baharda değiştirmek üzere; yoksa BF Goodrich falan A/T lastik alıp yaz kış mı kullanmalıyım? Cevaplar için şimdidden teşekkür ederim..
Aramıza hoşgeldiniz:smiley: Aracınız hayırlı vede sizin kullanımınız boyunca kazasız olsun ;)
Normal şartlarda aracımız ticari bir araç statüsünde olduğu için araca ayrıca "kışlık lastik" almak zorunluluğu var :( bazı söylemlere göre AT tipi lastikler kışın "denetleme bakımından" kabul görüyor ama benim aracımdada AT lastik takılı ve bu durumdan pek emin değilim. Dolayısıyla yaşayıp "denetlemeyi yapan memurun insiyatifine" göre başımıza gelenleri göreceğiz :smiley:

orfi' Alıntı:
Aramıza hoşgeldiniz:smiley: Aracınız hayırlı vede sizin kullanımınız boyunca kazasız olsun ;)
Normal şartlarda aracımız ticari bir araç statüsünde olduğu için araca ayrıca "kışlık lastik" almak zorunluluğu var :( bazı söylemlere göre AT tipi lastikler kışın "denetleme bakımından" kabul görüyor ama benim aracımdada AT lastik takılı ve bu durumdan pek emin değilim. Dolayısıyla yaşayıp "denetlemeyi yapan memurun insiyatifine" göre başımıza gelenleri göreceğiz :smiley:

Cevap ve dilekler için çok teşekkürler... :smiley: Ama bu söylediğiniz mecburiyet konusu hiç aklıma gelmemişti... Ben daha çok işin güvenlik ve performans tarafındaydım... Bunu da öğrendiğim iyi oldu.. Diğer yandan bu A/T astikler kış ve kar performansları kış lastiği kadar iyimi öncelikle onu öğrenmek istiyorum?

Cevap ve dilekler için çok teşekkürler... :smiley: Ama bu söylediğiniz mecburiyet konusu hiç aklıma gelmemişti... Ben daha çok işin güvenlik ve performans tarafındaydım... Bunu da öğrendiğim iyi oldu.. Diğer yandan bu A/T astikler kış ve kar performansları kış lastiği kadar iyimi öncelikle onu öğrenmek istiyorum?
;) kış lastikleri adı üzerinde olduğu gibi "soğuk havalarda kullanılmak" maksadıyla üretilen ve tekerleğin kauçuk yapısı soğuk havaya tepki verecek şekilde üretildiği için onun yerini bir şeyin tutacağını zannetmiyorum ama A/T lastiklerin kauçuk yapısı dışında diş derinliği ve diş yapı formu sayesinde sert yağan karda ve su birikintilerinde işe yaradığı tecrübelerim arasında ama ıslak zeminde ve ısınmış asfalt üzerinde pekde iyi bir yol tutuş gösterdiği söylenemez( bu tamamen benim görüşüm, farklı fikirler çıkacaktır muhtemelen) o yüzden eğer fiyat kaygınız ve sürat yapma fikriniz yok ise; sadece hava sıcaklığı düşük olan kış aylarında kullanmak üzere 4ad. kış lastiği kullanmanız ve bu hava şartları dışında bir çok ortamda aracımı fazla zorlamadan kullanabileyim düşüncesine sahipseniz A/T lastik kulanmanız bence daha doğru olur.

Arkadaslar selamlar
Gecen ay ayrildigim grand cherokee zjden snra bidaha girmem dedigim off road camiasina navara kaşintisiyla tekrar niyetlenmis bulunmaktayim
Budefa araci gunlukte kullanmayi dusunuyorum. Hangi yildan sonrasini tercih etmeliyim ve otm sanzimani hakkindaki yorumlarinizi bir kac kisiden duyabilirsem benim icin faydali olur.

Selam kimse yazmamış bari ben kısıtlı tecrübemi paylaşayım... Ben 2013 modeli sıfır olarak aldım... Gücünüz yetiyosa şu an sıfırı 100000 üstü olacak araçları kampanya mampanya 83 bine veriyolar en fulu... Dolayısı ile 2. El kafa yormanız gerekmez... Otomatik vitese gelince manuel kullanmadığımdan sadece başka araçlarla mukayese edersem bu araç vitese takıp gaz verince biraz ayrılma sorunu var belki bi kaç salisile ama bazan yüzyıl gibi geliyor. 4x2 kalkışta dur kalk trafikte gaza dokunmak gerekiyor ancak 4×4 te rölantide bile kalkabiliyor dur kalk trafikte ben öyle kullanıyorum... Ancak harekete geçtikten sonra müziğin ritmi hele offroad da tamamen değişiyor... Fren pedali dışında hiç bi şey ne güçten kesiyor ne zorluyor... Uzun yolda araç sollamalarında manuel modda hızlanma bi sedan kadar ol masa da tatminkar. Full tuning offroad konusu için ilk sayfadan itibaren bu topiği okuyun ben okudum herşey orda yazıyor..

Selam kimse yazmamış bari ben kısıtlı tecrübemi paylaşayım... Ben 2013 modeli sıfır olarak aldım... Gücünüz yetiyosa şu an sıfırı 100000 üstü olacak araçları kampanya mampanya 83 bine veriyolar en fulu... Dolayısı ile 2. El kafa yormanız gerekmez... Otomatik vitese gelince manuel kullanmadığımdan sadece başka araçlarla mukayese edersem bu araç vitese takıp gaz verince biraz ayrılma sorunu var belki bi kaç salisile ama bazan yüzyıl gibi geliyor. 4x2 kalkışta dur kalk trafikte gaza dokunmak gerekiyor ancak 4×4 te rölantide bile kalkabiliyor dur kalk trafikte ben öyle kullanıyorum... Ancak harekete geçtikten sonra müziğin ritmi hele offroad da tamamen değişiyor... Fren pedali dışında hiç bi şey ne güçten kesiyor ne zorluyor... Uzun yolda araç sollamalarında manuel modda hızlanma bi sedan kadar ol masa da tatminkar. Full tuning offroad konusu için ilk sayfadan itibaren bu topiği okuyun ben okudum herşey orda yazıyor..
Cok tesekkur ederim ne var ne yok okudum amacim sehir icinde kullanmak.bu yuzden sehir icinde cok yorulmamis bi tane ariyorum.vergisi nedeniyle 2008 almaya karar verdim performansi nedeniylede 4x4..uygun kombinasyonu yakalarim insallah..

Cok tesekkur ederim ne var ne yok okudum amacim sehir icinde kullanmak.bu yuzden sehir icinde cok yorulmamis bi tane ariyorum.vergisi nedeniyle 2008 almaya karar verdim performansi nedeniylede 4x4..uygun kombinasyonu yakalarim insallah..

Merhabalar,

Belki ilgilenenler olur diye buradan yazıyorum; aracımı satmış olmamdan dolayı elimda kalan şnorkeli sahibinden üzerinden satılığa çıkardım. Roca Silva marka olup bilmeyenler için tamamen orjinal ve güzel bir şnorkeldir. Internet üzerinden de araştırdığınızda göreceksiniz. Ekipman astar boyalı olup hiç monte edilmemiştir.

İlan no 187247685, bilgilerinize

Selamlar

Merhabalar arkadaşlar.yakın zamanda 2012 model 190 beygirlik navaradan almayı planlıyorum.bu araç için dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?kronik problemi var mıdır?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.