Nissan Country Çekiş Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan B.G Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,777

B.G

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar 2004 model nissan country 4x4 aracımda çekiş problemi yaşıyorum
motoru yeni pompa pompa beyni yeni yapıldı turbosu yeni revize edildi ejektörleri yeni revize edildi ama aracın çekişinde hala problem var sanki turbo açmıyormuş gibi aracta atiklik hiç yok daha önce böyle bir problemle karsılasan varmı aranızda bilgisayara bağladıgımızda hiç bir arıza göstermıyor ama önceki sahibi beyini tamir ettirmiş anlamadık gitti ne olabilir
E3CB8C1B 13AA 4274 AC1E 0D7EF4246ADE

Etiketler
nissan
merhaba arkadaşlar 2004 model nissan country 4x4 aracımda çekiş problemi yaşıyorum
motoru yeni pompa pompa beyni yeni yapıldı turbosu yeni revize edildi ejektörleri yeni revize edildi ama aracın çekişinde hala problem var sanki turbo açmıyormuş gibi aracta atiklik hiç yok daha önce böyle bir problemle karsılasan varmı aranızda bilgisayara bağladıgımızda hiç bir arıza göstermıyor ama önceki sahibi beyini tamir ettirmiş anlamadık gitti ne olabilir Ekli dosyayı görüntüle 639552
DPF var mı araçta?

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Var üstad baktık onda da birşey yok koku vs de yapmıyor
Bir çok şey yeni diyorsunuz ama, bazen revize olan parçalar yeni gibi olmuyor. DPF koku vermez. Sökülmeden tıkalı olduğu belli olmaz. Enjektörler revize olsa da eskisi gibi olmaz. Turbo bağlantısı veya revizyonu düzgün yapılmamış olabilir. Elektirik tesisatınızda eskime yıpranma kaynaklı bir arıza olabilir. Bazen kablolar sıcaklıktan eriyor, özellikle beyin kabloları, sanki beyin arızası gibi hata veriyor. Ve en son olarak da motor revizyonu düzgün yapılmamış olabilir.

İşiniz kolay değil. Kolay gelsin.

Bir çok şey yeni diyorsunuz ama, bazen revize olan parçalar yeni gibi olmuyor. DPF koku vermez. Sökülmeden tıkalı olduğu belli olmaz. Enjektörler revize olsa da eskisi gibi olmaz. Turbo bağlantısı veya revizyonu düzgün yapılmamış olabilir. Elektirik tesisatınızda eskime yıpranma kaynaklı bir arıza olabilir. Bazen kablolar sıcaklıktan eriyor, özellikle beyin kabloları, sanki beyin arızası gibi hata veriyor. Ve en son olarak da motor revizyonu düzgün yapılmamış olabilir.

İşiniz kolay değil. Kolay gelsin.

Anlamadık gitti ilginiz için teşekkürler 🫡

Yapılan tüm onarım işlemleri düzgün yapıldığı var sayılırsa;

- Sente ayarı düzgün yapılamadıysa çekiş düşüklüğü yaşanılır.

- Buji ve/veya kablolarında hasar varsa bu soruna yol açabilir.

- Bakım sırasında subap montajını çok sıkı yada gevşek yapılmışsada bu sorunu yaşatır.Subap ayarı yapılmalıdır.

-DPF sensör ışığı yanmasa bile (bazı kişiler bunu beyinden iptal ettirmiş olabilir yada uyarı ışığı arızalıda olabilir) araç gaz pedalına bassanız bile hızlanmaz, çekiş düşüklüğü yapar.DPF temzileyici sıvıyı depoya doldurup rejenerasyon yaptırınız.Bunu her 5 bin km de bir bir kaç kez yapın.

-Hava filitresi değişmediyse yada hava hortumunda çatlak varsada benzer soruna yol açabilir.

-Baskı balata eskimişse de hızlanma yapmayabilir.

-Yakıt pompası değişiminde yada tadilatı sonrasında basma basıncı, aracın katolog değeri ile uyumlu değilsede yapabilir.

Aslında daha çok ilginç sebeplerde çıkabilirde aklıma ilk gelen bunlar.

Anlamadık gitti ilginiz için teşekkürler 🫡
Bence adım adım gidin. Önce DPF temizliği derim. EGR de tıkalı olabilir. Egzozcu komple egsozta da baksın. Sonra kablo tesisatı kontrol. Bunlar ucuz ve kolay olanlar. Sonra motor kompresyon ölçümü yaptırın. Sonra tekrar enjektörler bir kontrol edilsin. Sonra turbo bir daha bakılsın. Hortum vs delik olabilir. Takılırken hata olmuş olabilir. Yakıt filtreleri kontrol edilsin. Tank çıkışındaki filtre genelde ihmal edilir.

Yapılan tüm onarım işlemleri düzgün yapıldığı var sayılırsa;

- Sente ayarı düzgün yapılamadıysa çekiş düşüklüğü yaşanılır.

- Buji ve/veya kablolarında hasar varsa bu soruna yol açabilir.

- Bakım sırasında subap montajını çok sıkı yada gevşek yapılmışsada bu sorunu yaşatır.Subap ayarı yapılmalıdır.

-DPF sensör ışığı yanmasa bile (bazı kişiler bunu beyinden iptal ettirmiş olabilir yada uyarı ışığı arızalıda olabilir) araç gaz pedalına bassanız bile hızlanmaz, çekiş düşüklüğü yapar.DPF temzileyici sıvıyı depoya doldurup rejenerasyon yaptırınız.Bunu her 5 bin km de bir bir kaç kez yapın.

-Hava filitresi değişmediyse yada hava hortumunda çatlak varsada benzer soruna yol açabilir.

-Baskı balata eskimişse de hızlanma yapmayabilir.

-Yakıt pompası değişiminde yada tadilatı sonrasında basma basıncı, aracın katolog değeri ile uyumlu değilsede yapabilir.

Aslında daha çok ilginç sebeplerde çıkabilirde aklıma ilk gelen bunlar.
Üstad dizel araç bujiler kızdırma bujisi. Ondan olmaz. Ateşleme yok araçta.

Sente sübap bunlarda böyle arıza vermez. Tekleme yok, çekiş düşüklüğü var demiş arkadaş.

Üstad dizel araç bujiler kızdırma bujisi. Ondan olmaz. Ateşleme yok araçta.

Sente sübap bunlarda böyle arıza vermez. Tekleme yok, çekiş düşüklüğü var demiş arkadaş.

Araç benzin dizel diye ayrımına bakmamıştım, haklısınız.

Sente veya subap ayar bozuklukları sadece rölantide kararsızlığa yada teklemeyle kendini göstermiyor
Sente ayarı maalesef çekişede etki ediyor.Çünkü bu bayram öncesi başıma geldi.
Triger kayışı değişimi zamanı geldiği için değiştirttim ve sente ayarınıda özenli yaptırdım,çekiş sorunum ortadan kalktı.

Benzer durumda kötü yakıt nedeniyle DPF filitresi uyarı ışığı yandığında da ciddi çekiş kaybı yaşadım.DPF temizleyicilerinden belirli aralıklarla depoya ekledikten ve devirli kullanım sonrasında araç çekişi düzeldi,arıza ışığı kalktı.

Araç benzin dizel diye ayrımına bakmamıştım, haklısınız.

Sente veya subap ayar bozuklukları sadece rölantide kararsızlığa yada teklemeyle kendini göstermiyor
Sente ayarı maalesef çekişede etki ediyor.Çünkü bu bayram öncesi başıma geldi.
Triger kayışı değişimi zamanı geldiği için değiştirttim ve sente ayarınıda özenli yaptırdım,çekiş sorunum ortadan kalktı.

Benzer durumda kötü yakıt nedeniyle DPF filitresi uyarı ışığı yandığında da ciddi çekiş kaybı yaşadım.DPF temizleyicilerinden belirli aralıklarla depoya ekledikten ve devirli kullanım sonrasında araç çekişi düzeldi,arıza ışığı kalktı.
Yani kısaca abiler sıctık öylemi 😂

Yani kısaca abiler sıctık öylemi 😂

Ustanın kalitelisini ve insaflı olanını bulma şansı, tüpcüden sayısal oynayarak kazanma şansından birazcık daha yüksek.

Umarım kaliteli usta bulursunuz da pahalıya patlamadan sorunu çözersiniz.

Ucuza ve daha az maliyetli olanını sizde yapın çözülmezse ustaya başvurun.

Hava yakıt filitresini değiştirmişseniz en basiti araç çalışırken hortumlarda hava kaçağı olup olmadığını araştırın.Bu işlem size bedavaya gelecek.

Baskı balataları bakımda kontrol edilmediyse; arac vitesini manuelse 3 veya 4 e alın araç hareket etmeye çalışıyorsa balataların değişmesi gerekir.Hareket etmiyorsa sizin sorun başka yerdedirr

1 kutu DPF filitre temizleyici alın internette 100 TL civarı.Dolu depoya doldurun ve 3000 devir ortalamasında aracı en az yarım saat sürün.Normal zamanlarda da araç kullanırkende zaman zaman devirli kullanıp biriken kurumları temizletin.
Eğer DPF filitresinde kurum varsa eklediğiniz kimyasal işinizi görebilir.Çok tıkalı ise bu işlem yaramazsa ,ikinci kez tekrarlayabilirisiniz.

Sorun hala çözülmediyse Allah size sabır ve para versin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR