Nükleer Enerji Eylemine Katılım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kuBBy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,928
Ynt: Nükleer Enerji Eylemine Katılım

suyla çalışan araba motoruda bulunmuştu ama fos çıktı.dünyayı tersine çeviremezsiniz.güneş batıdan doğmaz.evren in kuralı.enerji sarfetmeden enerji elde edemezsiniz.bu bulunacak olsaydı emin olun bi türk bulmadan bulunurdu.sadece bir makina var patenti alınmış ama harcadığından fazla enerji üretebildiği eldeki ölçme sistemleriyle değerlendirilemeyen oda bir tane sadece kuru buhar için kullanılıyorçyok böyle bişi.safsata derim başka bişi demem.sonsuz makina olduğunu iddaa eden bi sürü deneme hayal çıktı.patentli erke dönercesi gibi.var ama yok.kağıt üstünde var.reelde yok.dünyanın en kalabalık ülkesi çin içinde olduğu enerji sıkıntısı için dünyanın en büyük santralini inşa ediyo.ve adamların hayali enerji sorununu aşıp bir numara olmak.çinlillerin haberi yok herhalde sizin dönergeçten

Etiketler

Sevgili abicim İzmirli emekli bir emniyet amirinin geliştirdiği makinenin videoları var incelemeleri var yorum yapmadan birazcık kurcalarsan interneti görebilirsin . yani bilirsin buharlı arabalar varken benzinli araba olurmu dediler oldu uzaya çıkılması imkansız denildi uzaya yerleşmeyi planlıyorlar.

Dünya hiç bir kuvvet almadan nasıl dönüyor bir kuvvet tetiklemiş ve halen daha devam ediyor bu tür gelişimler olucak ve duyulmayanlarda var nasılki dünya ilkten düz olarak kabul edildi şimdi geoit olarak kabul ediliyor sınırsız güç yok dediler şimdi bulunuyor .

sana dünyanın dönmesini dilimin döndüğünce anlatmak isterim kavramak çok zor değil çok büyük bi elektrik motor devresi dünya.ama konu bu değil.emekli polisin aklına gelen nasa nın general elektriğin mitsubishinin hyundai nin(bu markalar enerji ürünleride üretiyorlar)ıvırın zıvırın aklına gelmemiş sence mantıklımı.tartışarak çözemiyeceğimiz bişi bu dönergeç mevzuu.ama emin ol o polis memuru buldum diyemeden silikon vadisine ışınlanırdı makinası çalışıyorsa.bi meczubta çıkıp havayla çalışan araba yaptım demişti tv de.gerçekten yapmış.büyük bi oksijen tüpüyle 5 km filan yapıyo minik japon minibuse takmış tüpü.minibusun yarısını işgal ediyo.ama tüpü doldurmak için çalıştırdığı kompresörü çeviren jenaratör iki depo benzin harcıyo.ben 44 yaaşındayım.4 bin proje olmuştur böyle türk işi.elektrikli araba üretiyor bi firma.arabayı sıfır liraya alsan bile 12 saatte şarj oluyo şehir ceryanıyla. 100 km yapıyo tekrar şarj ünitesine getirebilirsen.ve yakacağı benzin gaz parasının yüzde otuzuna şarj oluyo.biri beleş verirse güzel araç.pilleri 1 iyi araba parası ömrü 2 yıl.2 yıl sonra pil verimi yüzde 75 e düşüyo.yani menzil 75 km olacak.en büyük hayal sonsuz makina.inşallah sen bulursun henüz bulunmadı çünki

Sende haklısın abi şimdi ben mıknatıs kuvvetlerinin itiş güçleri üzerinde araştırma yapıyorum nasipse 1sene içerisinde bitiririm Allah büyüktür ama benim sevdiğim bir hacam demiştiki Sen bulmadan onlar bulur piyasaya zamanla sürer büyük yatırımlar kazanırlar nasıl pili aşama aşama güçlendiriyorlar bu da böle olacak sankın kimseye bulaşma yap kendin ve çevren kullansın seni senden satın alırlar farkına varmassın diğer taraftan el sallarsın demişti abi zaten o firmalar bunu yapmışlardır ama ufak ufak yavaş yavaş para kazanarak satıyorlar şıp diye çıkarırsa piyasaya nasıl para kazanıcak nasıl telefon modelleri hersene bi farklı özellikle günümüze sürülüyor aynı tarzda ben sana hak veriyorum haklısın biz daha bulmadan bulmuslardır ama biz bulunca bize bırakmazlar ama 2023 yılında Türkü'n iman dolu güğüsüne çarpıp yere serildiklerinde onlardan bitane bile kalmıyacak :D

Saygılarımla bilgi paylaşıldıkça büyür fikilerin için teşekkürler abi .

Bu konu hakkında tartışmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum çünkü herkeste bir taşlama hevesi var , 27 Mart gecesi yayınlanmış olan Muhabbet Kralı adlı programda işinin ehli olan kişiler bu konuyu enine boyuna tartıştı nete düşünce paylaşırım bu konu altında. Ben bu saatten sonra cevap atmayacağım bu konuya , ama son sözümde savunduğunuz nükleer enerjinin babası olarak kabul edilen Albert Einstein'dan olsun , "İnsanların önyargılarını kırmak atomu parçalamaktan daha zordu."

Reis noktayı koydun tebrikler :d

İnsanların önyargılarını kırmak atomu parçalamaktan daha zordu.

saygılarımla :D

daha önceki yıllardaki çernobil bizi nasıl etkilemişti hemen unutuverdik ülke üzerinde söz sahıbi olanlar bir değil birçok defa konuyu iyi ele alıp türkiye genelinde referandum yolunu seçmeleri en doğru yol olacağına inanıyorum

bi atom mühendisi veya çevre mühendisi çıkar nuklear santral halk oylamasında dağdaki çobanın oyuyla benim oyum birmi derse cevabınız ne olacak.çok çok teknolojik bi konu bu buna halk karar veremez. herşey halka sorulmaz.yarın trafik sorunu hava kirliliği herşey halkoylamasına gider.ülkenin üniversite konseyleri bilimadamları meslek odaları var eleketrik mühendisleri odası çevre mühendisleri odası.çok büyük bi senato kurulur buraların temsilcilerinden ekonomistlerden akademizyenlerden oluşan.onlar halka izah eder onlar karar verir

Bilindiği gibi bu işler sadece vatana-millete hayır olsun diye yapılmıyor.
Böyle ihaleler açılacak ki gemicikler alınabilsin.

sisdagili61' Alıntı:
Benim bir önerim var,
Akkuyu'ya harcanacak parayla her bakana birer makam uçağı alalım diye kampanya başlatalım bizim rahata alışkın bakanlarımız <<he olsun >> derler ve o parayı uçağa verip bu işi engellerler.
Ne dersiniz bu kampanya hiçte fena değil.
Hatta çok sesi çıkan vekillere de sus payı olarak lüks arazi aracı alalım.
Gerçi bundan nemalanacak olanlar bu kampanyaya bozulurlar fakat onlara başka çanaklar sunulur.
Kalın sağlıcakla.
;) bence çözüme biraz yaklaşmışsınız.Bu makam uçaklarını topraklarımıza indirmiyecek bir yol bulununca sorun kalmayacaktır.

Batı gider Mersine, Türkler gider tersine :smiley:

http://www.theage.com.au/world/germany-pulls-plug-on-nuclear-power-20110530-1fcrx.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.