OPEL Frontera Serbest Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 954
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 236,200

Etiketler

Acil yardımınıza ihtiyacım var

Gece Frontera B'nin kornası kendiliğinden sabit bir şekilde çalmaya başlamış

Hemen indim, aracın kornasına basılı tutunca susuyor, bırakınca yine çalmaya başlıyor. Tabi tüm mahalle ayaklanmış. Ben de hemen akünün kutup başını söktüm ve susturdum. Ancak kutup başını takınca tekrar çalmaya başlıyor.

Sıkıntı nedir, nasıl çözeceğim?

Acil yardım gerekli

Sigortasını söküp ustaya gitmeniz gerek. Muhtemelen tırnakların kontrolü ile çözülecektir.

Siz denemeyin. Hem airbag hem de aküyü tekrar taktıktan sonra kodlama için (immobilizer) OBD cihazı ve güncel yazılım şart.

Geçmiş olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Direksiyon göbeğini söktük, airbag ve korna kontrolü için, airbagci baktı ancak bu tamir olmaz değişmesi lazım dedi

tırnakların kontrolü derken bu tırnaklar ne tırnağı, nereye bakmak lazım?

sigorta kutusundan kornaın sigortasını çıkarttık, şimdi korna çalamıyorum

Korna demiştiniz onun için yazdım. Airbag değilde hazır sökmüşken bir elektrikçi sanıyorum daha faydalı olacaktır.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar merhaba
Aracima 2000 model 3.2 frontera teklifi geldi
Nasil bir aractir daha 90 binde km si
Yardim ve bilgilerinizi Rica ediyorum

Arkadaşlar aracımın sağ silindir kapağı çatlamış. Nereden bulurum, yardımcı olabilecek varsa mesajla iletişime geçerse sevinirim.

Arkadaşlar öncelike hepinize merabalar diyorum ..kendim forenterea yı çok beğeniyorum bu arabaları gördüm mü gözlerimi alamıyorum fakat nasıl bir araçtır bana çok masfaf çıkartır mı ben öğretmenlik yapıyorum ekstra masraflar için ekonomik durumum uygun değil ne dersiniz tavsiye edermisiniz 98-97 2.2 motor olanları tercih et dediler ama en iyi bilgiyi fe burada bulabileceğimi söylediler ..

Sayın Fatsalı Fronteralar farklı ülkelerde çok tutulmasına karşın, bizim ülkemize farklı vergi politikalarından dolayı çok girmemiştir bu yüzden Tr de çok bilen yoktur ve kime sorsan aman uzak dur der, hayatlarında bir kez bile fronteraya binmemiş insanlar bile ! siz onlara aldırış etmeyin. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli konu alacağınız aracın mekanik olarak iyi durumda olmasına dikkat etmeniz birde yaşadığınız ilde frontera dan anlayan usta bulmanız. Bende sizin gibi öğretmenim yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum düzenli rutin bakımlarını yaptırıp biniyorum bunun dışında bir masrafım olmadı tavsiye ederim.

Benim aracım 2.0 sport 1996 model (sizin bahsettiğiniz 4 kapılı olan modeller 2.2) bu araçlar hakkında forumdaki diğer 2.2 araç sahipleri bilgi verecektir.

Arkadaşlar öncelike hepinize merabalar diyorum ..kendim forenterea yı çok beğeniyorum bu arabaları gördüm mü gözlerimi alamıyorum fakat nasıl bir araçtır bana çok masfaf çıkartır mı ben öğretmenlik yapıyorum ekstra masraflar için ekonomik durumum uygun değil ne dersiniz tavsiye edermisiniz 98-97 2.2 motor olanları tercih et dediler ama en iyi bilgiyi fe burada bulabileceğimi söylediler ..
aynı duygulara sahibiz :smiley: ben bu soruya ekstra bir soru ilave etmek istiyorum 3.2 kullanıcılarına

99 CRV(2.0) sahibiyim fronteraya geçilir mi?

Arkadaşlar merhaba frontera 96 model 2.0 sport sahibiyim

Tekleme sorunu yaşıyorum (Hem benzinde hem LPG de) ;

** Bobin değişti ( 1. kabloya giden elektrik azdı, kablodan tornavida ile atlama testi yaptıgımda üç kablo sorunsuzken birinci cok zayıftı kesin sorun bundan dedim )
** Buji kabloları değişti (Kabloyu arac calısırken tutunca atlama çarpma yapıyordu)
** Bujiler değişti

Sorunum hala devam etmekte hem benzinde hemde lpg de mevcut.
Nezaman yapacağı belli olmuyor. Hiç sorun yaratmadan sürüş yaptığım da oluyor 300 km sorunsuz gittikten sonra birden başladığıda oluyor.

Bir tespitimde şu, ne zaman bir tümsek veya cukura aracı sarsacak kadar sert girsem eğer tesadüfi değil ise bu olay başlıyor.

Aracın sarsılmasıyla oluşabilme ihtimali hangi parçayı etkileyebilir acaba.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR