Oradan Buradan, Tanzanya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nkurtkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,470
Ynt: Oradan Buradan, Tanzanya

SEVAL' Alıntı:
Paylasim icin cok tesekkurler :smiley:
Fotograflar cok guzel.
Gormek istedigim yerlerden biri, imrenerek okudum yazdiklarini.
Bir sey soracagim. Yalniz gidip gezmeye kalksam problem yasar miyim ? Insanlarin genel tutumu nedir ?

Eğer bir tur ile önceden tüm transfer konaklama ve rehber ayarlarsan yalnız olmanda sorun olmaz. Ama tek başına normal halkın arasına karışarak gezmeyi tavsiye etmem.
Eğer rotayı biliyorsan veya önceden giden birisiyle beraber gezecekseniz olur. Kendi araçları ile (Defender) yalnız gezen bir çift gördüm.

Etiketler

sakyuz' Alıntı:
... güney afrika cumhuriyetine gidebilirsiniz o kıtada medeniyetle uzaktan yakından alakası olan başka biryer yok.

Önceki yıl Güney Afrika Cumhuriyeti'ne gitmiştim. Oranın güvenliği daha iyi değil. Büyük şehirlerde sorun yok ama Safari dediğiniz zaman iş değişiyor.

Medeniyet ile alakalı kısmında tartışırım. Avrupa veya Amerika ile değil, kendi ülkemle kıyasladığında bile o fakir ve aç insanların yeterince medeni oldukları su götürmez bir gerçek.

, kendi ülkemle kıyasladığında bile o fakir ve aç insanların yeterince medeni oldukları su götürmez bir gerçek.

Sorunun o insanlar olduğunu düşünmüyorum zaten.
İnsanlarının imkanlarının kısıtlı olduğu yerlerde genelde devletin imkanları da kısıtlı oluyor.
Afrika hakkında söylenebilecek başka şeyler de var ama konuyu dağıtmak istemiyorum açıkçası.

Hevesim kursağımda kaldı valla :smiley:
Güney Afrika' da sadece Cape Town' a gitmiştim.
Diğer yerleri de görmeyi istiyorum.
Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Geçtiğimiz yaz biz de aynı bölgede çok güzel bir tatil yapmıştık.Bir fotoğraflarınıza bir de penceremden görünen gri Ankara manzarasına bakıp iç geçirerek o güzel günleri tekrar yaşadım.Gezip görmek bazen de insanı mutsuz edebiliyor.
Paylaşımınız için çok teşekkürler. Yalnız gezmek konusunda ben de güvenlik sorunu olduğunu düşünüyorum. Hoş neresine gittiğinize ve ne yapacağınıza göre değişebilir.Safari için tur şirketi ile anlaşıyorsunuz hava alanından alıp tekrar hava alanına getiriyor. Otelden çıkmazsanız bir sorun yaşamazsınız.Zaten tüm gün araçla geziyorsunuz. Biz dört kişi olmamıza rağmen rehberimiz Aruşa'da dışarı çıkmayın demişti. Boynunuzdaki makinayı bile kapıp kaçarlar demişti.Hoş dinlemeyip çıkmıştık ama sadece ana caddelerde gezdik. Darusselamda ise akşam dışarı çıkamayacağımız konusunda yerel halktan kime sorsak hemfikirdi. Biz de taksi tutup hiç taksiden inmeden gezelim dedik. Yol kenarlarında uyuyan yüzlerce insandan araba içinde bile korktuk.Ama sanırım Zanzibar'a rahatlıkla gidilebilir.Zanzibar çok turistik olmuş. Günün her saati gezdik. Sürekli bir şeyler satmaya çalışanlar hariç rahatsız eden bir durumla karşılaşmadık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR