Otostopla İstanbul'dan Hatay - Urfa - Antep - Mardin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan caglarka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,970

caglarka

Yeni Üye
Merhabalar,

İstanbul çıkışlı kısa GAP turu yapacağım. Herhangi bir yerinden katılmak isteyen olursa mutlulukla karşılarım. :smiley: Güzergah ile ilgili yorum yaparsanız çok iyi olur. Ne derece güvenlidir, kamp için uygunmudur vs.

Tur bigileri:
- 19 Nisan İstanbul çıkışlı (1 haftalık)
- Geçilecek şehirler sırasıyla Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve dönüş İstanbul.
- Konaklama couchsurfing ve kamp (2 kişilik çadırım var)
- Tüm yolculuk otostopla yapılacak.

Etiketler
Ynt: Otostopla İstanbul'dan Hatay - Urfa - Antep - Mardin

Takip diyelim öncelikle. Hatay'da bir arkadaşım var evini açacaktır muhtemelen. Arkadaşımla iletişime geçtiğim zaman dönüş yaparım tekrar.

Teşekkürler Etkaize. Cevap bekliyor olacağım. Bu arada soyadlarımızın aynı olması da hoş bir tesadüf olmuş ;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Facebook'tan beni eklersen daha iyi yardımcı olabilirim. Kusura bakma internetle pek haşır neşir olamadığımdan arkadaşıma bugün mesaj atabildim. Cevap geldiğinde tekrar yazarım. Bir ev ayarlayabilmiş olursam ne mutlu bana.:smiley:

www.facebook.com/etkaize

Tekrar selamlar, suan Hatay'dayim. 19saatte 10aracla hataya vardim. Bu aksam gaziantep'e gececegim.

Etkaize yanitin icin cok tesekkur ederim, yardimin icin de :smiley: bir gece cadirda kaldim, bu gece de antep'e gececegim hatay'da simdilik ihtiyacim yok gibi. :smiley:

Gaziantep'ten selamlar :smiley:

Otostop ile gezimin 3. Gunundeyim. Gaziantep'te cadir kuracak guvenli biryer bulamadim maalesef. :(

22nisan'da sanliurfa'da olacagim. Urfa'da cadir kuracak guvenli biryer bilen ya da misafirperver biri var midir? :smiley:

Gap turu yapamadım henüz. Keşke daha fazla yardımcı olabilseydim. Fotoğraf beklentim var haberin olsun.:smiley: Her fırsatta en az 3 fotoğraf.

caglarka' Alıntı:
Gaziantep'ten selamlar :smiley:

Otostop ile gezimin 3. Gunundeyim. Gaziantep'te cadir kuracak guvenli biryer bulamadim maalesef. :(

22nisan'da sanliurfa'da olacagim. Urfa'da cadir kuracak guvenli biryer bilen ya da misafirperver biri var midir? :smiley:

Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman hattında Suriyeden gelen göç dalgasi nedeniyle güvenli bolge 1 sene önce kalmamıştı. Urfa biraz daha içerde kalsada gocten nasibini aldi çadırı cok zorlama bence..
Jandarma dan bilgi almanin daha doğru olacağını düşünüyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rabbit' Alıntı:
Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman hattında Suriyeden gelen göç dalgasi nedeniyle güvenli bolge 1 sene önce kalmamıştı. Urfa biraz daha içerde kalsada gocten nasibini aldi çadırı cok zorlama bence..
Jandarma dan bilgi almanin daha doğru olacağını düşünüyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rabbit, soylediklerinin tamami dogru. Gaziantep'te emniyet gorevlileri ile gorustum ve maalesef guvenli biryer bulamadilar.

Etkaize, fotograflari en son toplu koymayi dusunuyorum. Cok fotograf cekmiyorum gerci ama yeterli sayida vardir :smiley:

Selamlar, seyahatimi tamamladım :smiley:

Birkaç bilgi ve fotoğraf ekliyorum. Başka sorularınız olursa da çekinmeden sorun hepsini cevapmalamaya çalışacağım.

- Rota: İstanbul - Hatay - Antep - Halfeti (Urfa) - Antep - Urfa - Mardin - İstanbul
- Toplamda 3328 km yolu otostopla 46 araç değiştirerek yaptım.
- Çadır kuracak güvenli yerler yok denecek kadar az. Özel alanlar tercih edilmeli. (Benzinlik gibi)

Map1

Map2

Map3

IMG 3201

IMG 3206

Halfeti, balıklıgöl ve mardinden fotoğraflar...

IMG 3243

IMG 3266

IMG 3277

IMG 3287

IMG 3353

Paylaşımın için teşekkürler öncelikle.:smiley: Madem turu bitirdin ve de artık İstanbul'dasın o zaman ilk fırsatta tanışıp yol maceralarımızdan bahsedelim birbirimize. Bende otostopla seyahat edenlerdenim ve yol hikayelerini severim.:smiley: Çaylar benden.

Etkaize' Alıntı:
Paylaşımın için teşekkürler öncelikle.:smiley: Madem turu bitirdin ve de artık İstanbul'dasın o zaman ilk fırsatta tanışıp yol maceralarımızdan bahsedelim birbirimize. Bende otostopla seyahat edenlerdenim ve yol hikayelerini severim.:smiley: Çaylar benden.

Etkaize, süper fikir! Çok güzel olur. :smiley: Görüşmek üzere..

Selam, Çağlarka arkadaşım. Ben hataylıyım ve istanbul teknik üniversitesinde okuyorum. Bayramda hataya otostopla gitmeyi planlıyorum. bu konuda fikirlerini açıkçası önemsiyorum. Bana ulaşırsan sevinirim. Facebook adresim. http://facebook.com/muhammedsezginozer

mmmso' Alıntı:
Selam, Çağlarka arkadaşım. Ben hataylıyım ve istanbul teknik üniversitesinde okuyorum. Bayramda hataya otostopla gitmeyi planlıyorum. bu konuda fikirlerini açıkçası önemsiyorum. Bana ulaşırsan sevinirim. Facebook adresim. http://facebook.com/muhammedsezginozer

Muhammed, Facebook'tan mesal attım. Diğer klasörüne düşmüş olmalı.

Şimdiden iyi yolculuklar. Maceranı burada bizlere aktarmayı ihmal etme. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.