Pajero Pathfınder Hangisini Tercih Edersiniz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yiğito Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,607

yiğito

Kamp I
Değerli arkadaşlar,nissan ile mitsubis hi arasında kararsız kaldım,pajero mu yoksa pathfın der mı?.kullanım amacım günlük ve gezi amaçlı mini offroad olacak olum lu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum lütfen.SAYGILAR YİĞİT EREN.

Etiketler
Bahsi geçen markaların hangi yıl modellerini düşünüyorsunuz?
Pathfinder 2,5 Dizel 2005 civarı modelleri ile Pajero 3,2 DID modelleri tüm ihtiyacınızı karşılar.
Geriye bu iki modelden hangisinin yd prç ve servis olarak sizi üzmeyeceğine karar vermek kalır.
.
Nissan 2.5 Dizel otomatik Mitsubishi 3.2 Dizel oromatiktir. Nissan vergi diliminde iki alt sıradadır.
Pajero çok daha güçlü ve bazı aktarma organları işlevi olarak daha fazla donanımlıdır.
Nadiren Pajero'nun benzinli modelleri de bulunabilmektedir.

Yok bu yıllardaki modellerden değilde daha altta olan eski modellerden almak istiyorum diyebilirsiniz.
O zaman seçenekler Pajero için daha da çoğalıyor, Pathfinder için ise çok değişiklik olmuyor.
Bakış açılarını değiştirip daha da derine inmek gerekir. Şimdilik yazacaklarım bu kadar.
Kolay gelsin.

Pajero ile Pathfinder'ı karşılaştırmak doğru değil, kulvarları farklı. Pajero'yu ancak Nissan Patrol ile karşılaştırabilirsiniz. 13 kez Dakar kazanmış bir şampiyon Pajero. Kolay kolay kıramazsınız. 2000 öncesi modeller tam şase olduğu için daha sağlam. Nissan da iyi bir marka ancak Pathfinder başarılı bir model değil, Amerika'da Ford Maverick olarak pazarlandı ama orada da çok tutulmadı.

Maverick karşılığı yanlış hatırlamıyorsam ilk önce Terrano olması lazım.
2000 den sonra Pathfinder'lara Maverick denmiş 2003 e kadar.
Sonraki yıllarda gerekli anlaşmalar tamamlanıp Pathfinder olarak devam etmiş sanırım.
Bir de 70 li yıllarda sedan spor bir Ford da vardı Amerikan yerli otomobili olarak.
Pajero'nun da ilk önceleri Dodge Rider olarak yine Amerika'da satışı vardı 90 larda.

Son düzenleme:

Değerli arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,eksik bilgi yüzünden ben de istediğim cevabı alamadım.2003-2007 arası pajero ve aynı şekil de 2008 yılına kadar olan pathfınder düşünmüştüm,pathfınder seçmemin sebebi ise navara ile parçalarının aynı olması parça bulunulabilirliği daha kolay olması diye düşündüm.pajero için çok uçuk parça fiyatları söyleniyor yetkili servisler de, dediğim gibi amaç hafif offroad ve gezi,günlük kullanımdır,tekrar verdiğim rahatsızlık için özür dilerim değerli arkadaşlar.SAYGILAR YİĞİT EREN.

Yiğito kardeş senin aklın biraz Pathfinder dan yana sanki..
Pajero 2003-2007 arası diyorsan, III.nesil Pajero istiyorsun.. 2007 den sonrası IV. ve son nesil..
ama Pathfinder da yanılmıyorsam 2003 ya da 2004 te kasa değişti, hani şu dunehawk ızgaralı kasa.
Pathfinder ın o kasasının şekli güzel ancak III.nesil de olsa Pajero ile arasında ciddi sağlamlık ve klas farkı vardır..
hatta oturuş ve sürüşte bile biri gerçek bir arazi aracı diğeri ise sanki daha binek arabaya yakındır..
yine de tercih sizin..

Yiğito kardeş senin aklın biraz Pathfinder dan yana sanki..
Pajero 2003-2007 arası diyorsan, III.nesil Pajero istiyorsun.. 2007 den sonrası IV. ve son nesil..
ama Pathfinder da yanılmıyorsam 2003 ya da 2004 te kasa değişti, hani şu dunehawk ızgaralı kasa.
Pathfinder ın o kasasının şekli güzel ancak III.nesil de olsa Pajero ile arasında ciddi sağlamlık ve klas farkı vardır..
hatta oturuş ve sürüşte bile biri gerçek bir arazi aracı diğeri ise sanki daha binek arabaya yakındır..
yine de tercih sizin..
değerli kardeşim kraina,pajeronun sağlamlığını biliyorum aslında çünkü 8 sene v6 3000 94 modelini kullandım.gönlüm tabiki pajerodan yana yol tutuşu,arazi kabiliyeti,şanzuman özellikleri nissan daha iyi bence,nissan kötü demiyorum ama pajeroya göre yetersiz kalıyor.forumlardan okuduğum kadarı ile pajeronun fahiş parça fiyatları ve servisi beni biraz olsun duraklatıyor,pathfınderin parçalarının neredeyse tamamının navara ile uyumlu olması aklımı çeliyor ama gönlüm pajero aklım pathfınder diyor gel de çık işin içinden.

Nazik mesajına teşekkür Yiğito kardeş. Pajero nun efsanesini de kullanmışsın. patlat gene bi Pajero..
Benim hem aklım, hem kalbim Pajero demişti. 2011 de düştü aklıma (ve kalbime), sabrettim ve nihayet 2015 te kavuştum.
Bu süre zarfında (yaşadığım ülke Ukrayna'da) ne araçlar denedim !
Pajero burada arazi araçlarının en çok satanı Toyota Land Cruiser lar kadar sağlam, arazide aynı verim alınabilen ama daha ucuza ulaşılabilecek, pragmatik bir araç olarak kabul görür.
Bu ülkenin yollarının ve ikliminin getirdiği zorluklarla, Land Cruiser kadar başedeceği bilinir.
Zor coğrafyadaki insanların, uzun süreçli derin tecrübelere dayanan tercihlerini önemsemek faydamıza olur düşüncesindeyim.

Nazik mesajına teşekkür Yiğito kardeş. Pajero nun efsanesini de kullanmışsın. patlat gene bi Pajero..
Benim hem aklım, hem kalbim Pajero demişti. 2011 de düştü aklıma (ve kalbime), sabrettim ve nihayet 2015 te kavuştum.
Bu süre zarfında (yaşadığım ülke Ukrayna'da) ne araçlar denedim !
Pajero burada arazi araçlarının en çok satanı Toyota Land Cruiser lar kadar sağlam, arazide aynı verim alınabilen ama daha ucuza ulaşılabilecek, pragmatik bir araç olarak kabul görür.
Bu ülkenin yollarının ve ikliminin getirdiği zorluklarla, Land Cruiser kadar başedeceği bilinir.
Zor coğrafyadaki insanların, uzun süreçli derin tecrübelere dayanan tercihlerini önemsemek faydamıza olur düşüncesindeyim.
hele dur bakalım ALLAH ne gösterecek,mesajıma yazdığın cevap için teşekkür ederim.

Yiğito kardeşim, yakın zamanda TC ye geldim, o kadar yer dolaştım ne şehirlerde ne yollarda tek bir pajero ve pathfinder a rastlamadım..
pardon ! sadece Istanbul Tuzla'da tek bir pajero (yeni IV.nesil) gördüm.
oysa hep söylerim, Ukrayna'da yaşadığım 100 bin nüfuslu şehirde bile sadece IV.nesil en az 15 tane pajero var !
senin çekincenin TC de tutulmaması ve yedek parçanın pahalı oluşu olduğunu anlıyorum. TC de pajero veya pathfinder farketmez, o tip bi araca sahip olabilmek, alımından tutumuna adeta 'kahramanlık'
aslında fiyat benzerliklerinden ötürü arabayı alana dek ben de senin durumunda kalmıştım. prado lar 1.5 misli, LC200 ler 2 misli pahalı olunca, finali pajero ve pathfinder oynamıştı
alana dek ikisini de denedim.. iki arabanın Türkçe tanıtımı yok gibi ama Ingilizce ve Rusça çok forum okudum, video izledim.. yenisi, kullanılmışı.. tekrar tekrar..
ama ikisi arasında bariz fark var, yani finalin kazananı ve şampiyonu belli..
biz forum gereği yorum yapıyoruz, hiçbişeyi yüceltme veya kötüleme gayemiz yok..
kararın ne olursa olsun, sana hayırlısı olsun..

İyi aksamlar, nissan pathfinder r 51 kullaniyorum. İnanilmazda memnunum, aracin bulunup, bulunamamasi anlamsiz bir tartisma konusu. Clio almiyoruz... Nissan pThfindet usa pazari için uretilen bir araba, Tiurkiye de onunu Navara kesmistir.. Kimse ayni gorunumu varken 3 kati fiyat verip pathfinder almak istemedi haliyle.. Bu bir acidan avantaj oldu aslinda, neredeyse tumbon takim ve onemli parcalar navara ile ayni ve bolca yedek parca bukursun. Pajero kullanmadim ama arazide dHa basarili olacagini dusunuyorum, arazide hardboy olacagim dersen dusunmelisin yok böyle bir niyetim diyorsan tartismaya gerek yokki : Pathfinder

İyi aksamlar, nissan pathfinder r 51 kullaniyorum. İnanilmazda memnunum, aracin bulunup, bulunamamasi anlamsiz bir tartisma konusu. Clio almiyoruz... Nissan pThfindet usa pazari için uretilen bir araba, Tiurkiye de onunu Navara kesmistir.. Kimse ayni gorunumu varken 3 kati fiyat verip pathfinder almak istemedi haliyle.. Bu bir acidan avantaj oldu aslinda, neredeyse tumbon takim ve onemli parcalar navara ile ayni ve bolca yedek parca bukursun. Pajero kullanmadim ama arazide dHa basarili olacagini dusunuyorum, arazide hardboy olacagim dersen dusunmelisin yok böyle bir niyetim diyorsan tartismaya gerek yokki : Pathfinder
Sağolun varolun,verdğiniz cevap için.youtube dan pathfınder videolarına baktığım zaman hafif arazide iyi iş yapıyor gibi bir durum var,bizde ağır offroad yağmayacağımıza göre mantıken olabilir gibi geliyor.bizimkisi çocuk eğlendirmek,evin ihtiyacını karşılamak olacak.MISIR daki dedemden miras kalırsa:tonguewink: o zaman ağır offroad için patrol alırım;)

TC de pajero veya pathfinder farketmez, o tip bi araca sahip olabilmek, alımından tutumuna adeta 'kahramanlık' demiştim ya, demek ki TC de pajeroculuk daha büyük kahramanlıkmış :tonguewink:
dostlar, zaten pajero var diye ağır araziye girmiyoruz ki.. aracı donamadan ve hele tecrübe olmadan pajero olsa ne olur.. ;)

TC de pajero veya pathfinder farketmez, o tip bi araca sahip olabilmek, alımından tutumuna adeta 'kahramanlık' demiştim ya, demek ki TC de pajeroculuk daha büyük kahramanlıkmış :tonguewink:
dostlar, zaten pajero var diye ağır araziye girmiyoruz ki.. aracı donamadan ve hele tecrübe olmadan pajero olsa ne olur.. ;)
Sonunu düşünen kahraman olamaz;).önce ALLAH ın izni ile aracımızı alalım sonrasına bakarız.gönül isterdi ki T.C deki araç fiyatları GÜRCİSTAN gibi olsa ama maalesef hiç bir zaman olmayacak.tabi bir de şöyle bir durum söz konusu,başak bir marka arazi aracı(modifiyeli)yapılı da alabilirim benim sağım solum hiç belli olmuyor çünkü:p.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR