Panasonic Lumix TZ10

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FİKRİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,922
F

FİKRİ

Ziyaretçi
arkadaşlar bir fotoğraf makinası almayı düşünüyorum bir çok araştırma yaptım fikirler aldım kullanma amacım bir yerlere gidince doğayı insanları çekmek profosyönel değilim ama önceden aldığım bir fotoğraf makinesinden dilim yandı şimdi profesyonel bir makina almayı düşünüyorum aklımda panasonic tz10 var özellikleri okuduğum kadarı ile iyi ama makineyi bol fotoğraf çeken ve fotoğrafçılık konusunda bilgisi olan bir arkadaştan makinenin nasıl olduğunun yorumunu dinlemek isterim tavsiye ediceği bir makine varsa tafsiyelerini de görmek isterim. motor ile gezmeyi sevdiğim için dslr makinalar sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum. bu sebep ile bu tarz bir makina uygun olur diye düşünüyorum. doğa fotoğrafı çekmeyi düşündüğümü de belirtmek isterim. ayrıca alıcağım makina hd kayıt yapabilmelide şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Panasonic Lumix DMC TZ10 Dijital 3099 2

Etiketler
Ynt: Fotoğraf Makinası

Merhaba,
Amatör doğa fotoğrafları için yeterli görünüyor.
Bol fotoğraflı günler.

Ana Özellikler
Görüntü Sensör Tipi : CCD
Çözünürlük : 12.1 Megapiksel
Kamera Tipi : Kompakt Makine
Optik Zoom : 12x
Ağırlık : 0.22 kg
Arayüz
Arabirim Tipi : USB 2.0
Video Arabirim : AV - HDMI (Mini)
Ekran Özellikleri
LCD Panel : Sabit LCD Ekran
Flaş
ISO Hızları : Otomatik - 80 - 100 - 200 - 400 - 800 - 1600
Flash Tipi : Dahili
Flash Senkron Modu : Otomatik - Kırmızı Göz Engelleme - Yavaş Senkron - Flaş Açık / Kapalı
Görüntü Kalite
Kamera Çözünürlüğü : 12.1 Megapiksel
Görüntü Çözünürlükleri : 4000 x 3000 (Maksimum)
Dijital Zoom : 4x
Beyaz Ayarı Seçenekleri : Otomatik - Özel Ayar - Hazır (4) Işık Modu
Maksimum Perde Hızı : 1/2000
Minimum Perde Hızı : 60
Maksimum Diyafram Aralığı : f3.3 - 4.9 (w/t)
Görünüm
Boyutlar : 103.3 x 59.6 x 32.6 mm
Güç Ünitesi
Pil Tipi : Lithium - Ion Batarya
Pil Ömrü : 300 Resim
Hafıza
Hafıza Tipi : Dahili - SD Kart - SDHC Kart - SDXC Kart
Görüntü Formatı : JPEG - EXIF 2.21
Lens Özellikleri
Fokus Tipi : Otomatik
Normal Odak Uzaklığı : 50 cm
Makro Odak Uzaklığı : 3 cm
Lens Tipi : 4.1 - 49.2 mm
Video Kayıt Özellikleri
Video Çözünürlükleri : 1280 x 720 - 848 x 480 - 640 x 480 - 320 x 240
Video Hızı : 30 fps
Video Formatı : QuickTime - MJPEG

Detayları gizle
(5 inceleme)
En Uygun Fiyat: 549.9 TL Sıfır (3) Kullanılmış (0)
Bu bilgiler cimri.com tarafından sağlanmaktadır.

Fikri bey merhaba,

ben normalinde DSLR makina kullanıyorum.Nikon d80 ve Canon 40D

ama normal zamanlarda yanımdan panasonic TZ7 taşıyorum.
sizin almayı düşündügünüz TZ10 ile aynı sensörü kullanıyor.

-öncelikle video çekimi çok iyi.
-ışıgın iyi oldugu ortamlarda fotograf çekimi de iyi.
-ama ışık az ise fotograflarda biraz noise oluşuyor.
Eger beklentileriniz çok yüksek degilse...bence 400-600 tl aralıgında iyidir..

Konu ile ilgili verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bu makina ile istediğim an yanımda taşıyıp profosyonele yakın çekimler yapabilirim anladığım kadarı ile fakat ışık yetersizliği ile ilgili yazdığınız kafamı karıştırdı makinenin flaşı yeterli olmuyacağıı biliyorum fakat bir partide doğumgününde çekim yaptığımda sıkıntı yaratır mı. Veya bir gün batımı çekiminde. Ben taşıması ve bakımı kolay bir makine olduğu için düşündüm veya tavsiye ettiler önceden dslr düşünüyorum rahat edemezsin motor ile gezerken sıkıntı yaşarsın tozlanır gibi dez avantajlardan bahsettiler bir de ekipmanlarını da almam gerekirmiş araştırınca yurt dışında 2000-2500 tutuyor türkiyede ise 5000 tl yi geçiyor rakamlar çok uçuk benim için ben herşey içinde en fazla 1000 tl ayırabilirim ve bu rakam ile arkama bakmadan foto çekmem gerek diye düşünüyorum bu konuda sıkıntı yaşarmıyım. Dediğiniz noise çok farkedilir mi veya göz ardı edile bilir bir seviyedemi. Şimdiden teşekkür ederim linkinizden fotolara da baktım emeğinize sağlık çok güzel fotolar.

yazdıklarınıza 1000 lira gereksiz çokça bütçe, amatöre gerek yok. hemen hemen hepsi video kaydı yapıyor. zaten amatör hd farkını ne anlar ne de bu formattan tam yararlanabilir (objektif kalitesinden ve sabit olduğundan aynı şey). illaki bu parayı veririm kullanamadığım hale çokça özellik isterim de derseniz canon' un G serisi. hala piyasa da sıfır bulunur G11 olur, G12 de olur. veya muadilleri diğer markalar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR