Piccolo Kamp Römorku Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaferyangin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,333

zaferyangin

Ana Kamp
Merhaba,

Bir çekme Kamp Römorku düşünüyorum. Önceliğim hafif olması, mutfak olması, su olması gibi. İnternette dolaşırken Piccolo Kamp Römorkunu gördüm. Balıkesir Ayvalık'ta imal ediliyormuş. Bu ürünü kullanan, bilgi sahibi olan var mı aramızda?

Kamp Römorku | Panomarin

1

Etiketler
Kullanmadım, kullanana da rastlamadım.
Ama çok güzel ve başarılı bir ürün gibiymiş duruyor.
Bence en doğrusu, yerinde incelemek ve hemen orada
bir kaç kullanan telefonu istemek.
Mail ile istemek doğru olmayabilir,
önceden kurgulanmış müşteriye yönlendirebilir.
Vakıa, niyeti o ise,önceden de, bu anında cevap ihtimalini ayarlamıştır.
Ben tedbiri sevdiğim için, bu ihtimalleri sıraladım, doğru olmayabilir.
Tekraren yazayım, güzel, kullanışlı, pratik bir mini karavana benziyor.

Tabii bu işlerde, zamana da saygı duymak lazım.
Saly, Başoğlu ve hatta Erba nın avantajı bu.
Pino nun nasıl yarı yolda bıraktığı, zamanla ortaya çıktı.
Bu sitede bu markadan yaka silken arkadaşımız var.
Bu yüzden, zamana saygı duymak lazım diyorum,
şekli güzellik çok şey ifade etmiyor zira.

Bütün yeni üretime başlayanlar için, en büyük soru/sorun bu..
Yol ve uzun kullanım deneyleri ne sonuç verecek..
Bir markanın oturması, kendini ispat etmesi, en az 2-3 sene zamana ihtiyaç duyar!
Bütün karavan markaları için bu yargı geçerli.

Araştırmanız ve kararınız hayırlı olsun.

Son düzenleme:

Ayvalıkta bir kullananın telefonunu verdiler sağolsunlar. Ancak zaten imalat Ayvalık, müşteri Ayvalık. Başka numara ve kullananları istedim İstanbul çevresinde, bir tek Sakarya'da var dendi, bugün yarın derken yurtdışındaymış dendi ve geçiştirildi. Gelip burada görmeniz doğru dedi. Tamam görmek sorun değil ama malzemenin dayanıklılığını test etmiş birileri ile konuşmak daha doğru olur kanısındayım. Ondan burada paylaşıp sormak istedim.

Hayret, kurguladığımız şüpheci senaryo sanki gerçek çıktı..
Düzgün insan ne kadar azaldı memlekette.

Erozyon sadece dağlarda, bayırlarda olmuyor.
Ahlaki değerlerimizdeki yıpranma berbat...

Bu şekilde tasarımları motokaravan edininceye kadar kullanmak amacıyla yaparım-yaptırırım diye You Tube ve Pinterest'ten çok araştırdım, inceledim. Canlı olarak görme fırsatım olmadı.
İlk dikkatimi çeken , ocağın çadıra çok yakın konumlandırılması oldu. Hem yanma tehlikesi hem de pişen yemek kokusunun direk çadırın içine girmesi gibi çekinceler oluştu.
Ayrıca çekmeceler fitilli değil gördüğüm kadarı ile. Bu da seyir esnasında tozun içeriye girmesi demektir. Kaldı ki doğada kamp yapılacağı düşünüldüğünde gidilecek yerler genelde toprak yollar olacaktır.

Dip Not: Römorktan ziyade kangoo, doblo gibi araçların bagajına sığan, römorkta bulunan bu tertibatın olduğu mutfak kutusu diye tabir edebileceğimiz bir tasarım ve araç üstü çadır (hatta aracın içine yatak da olabilir) şeklinde de yapılabilir. Mutfak kutusu kullanılmadığı zamanlarda (eğer varsa) bir yere kaldırılabilir ve aracın günlük kullanımını da etkilemez Ben bu şekle daha sıcak baktığım için römorktan vazgeçtim.
Aşağıdaki örneği bir inceleyin isterseniz.

www.facebook.com/groups/377899338983931/permalink/1658811900892662/

İyi günler.

Bu şekilde tasarımları motokaravan edininceye kadar kullanmak amacıyla yaparım-yaptırırım diye You Tube ve Pinterest'ten çok araştırdım, inceledim. Canlı olarak görme fırsatım olmadı.
İlk dikkatimi çeken , ocağın çadıra çok yakın konumlandırılması oldu. Hem yanma tehlikesi hem de pişen yemek kokusunun direk çadırın içine girmesi gibi çekinceler oluştu.
Ayrıca çekmeceler fitilli değil gördüğüm kadarı ile. Bu da seyir esnasında tozun içeriye girmesi demektir. Kaldı ki doğada kamp yapılacağı düşünüldüğünde gidilecek yerler genelde toprak yollar olacaktır.

Dip Not: Römorktan ziyade kangoo, doblo gibi araçların bagajına sığan, römorkta bulunan bu tertibatın olduğu mutfak kutusu diye tabir edebileceğimiz bir tasarım ve araç üstü çadır (hatta aracın içine yatak da olabilir) şeklinde de yapılabilir. Mutfak kutusu kullanılmadığı zamanlarda (eğer varsa) bir yere kaldırılabilir ve aracın günlük kullanımını da etkilemez Ben bu şekle daha sıcak baktığım için römorktan vazgeçtim.
Aşağıdaki örneği bir inceleyin isterseniz.

www.facebook.com/groups/377899338983931/permalink/1658811900892662/

İyi günler.

Bu arada reklam yapıyormuşum gibi oldu ama. Amacım bu değil tabi. Fikir vermesi açısından link i paylaştım. İmal eden kişiyi tanımam. Pinterest'te de sayısız örnekler ve değişik kombinasyonlar var.

Benim amacım tüm kamp malzemelerimi römork içinde muhafaza etmek, kampa gideceğim zaman sadece kıyafetlerimi alıp römorku araca bağlamak ve yola çıkmak yönünde. Böylece evde bir odayı boşaltmış olacağım. Oldukça fazla bir kamp malzemesi var yılların birikimi ile. Motokaravan veya büyük bir çekme karavan gerçekten benim işimi görmeyecek. Çünkü kamping tarzı yerlerde kamp yapmayı pek sevmiyorum. Kamp benim için sessizlik ve huzur anlamında. Bunun için de bir çok kişinin çıkamadığı yada çıkmak istemediği yerler tercihim. Hal böyle iken buralara uygun bir motokaravan hem maliyetli, hem de işletim maliyeti yüksek. Araç arkasına kurulacak bir mutfak ise araçta yer kaybına sebebiyet verecek. İşlev dışında depolama alanı da cabası oluyor. Ondan böyle bir şey arıyorum. Sanırım dediğiniz gibi çok satılan bir ürün değil. İnsanlar bilmiyor. Bilinmeyen de her zaman risk teşkil edecektir. Çözümü başka bir noktada arayacağım. Ya mevcut 2 römorkumdan birini bu tarz bir Camper Römorka çevireceğim yada birini satıp bu tarz bir araç yaptıracağım.

kamyonet tercihiniz olabilir. 4x4 olması tercih olunmalı. hem araba gibi kullanılıyor lması hemde offroad kabiliyeti gidilecek yerleri çoğaltıyor.
bneim önceki konularda hazırladığım mutfak sistemi var
şu anda çok daha teferruatlı bir sisteme başladım bitince yayınlıyacağım ..
belki örnek teşkil eder..

kamyonet tercihiniz olabilir. 4x4 olması tercih olunmalı. hem araba gibi kullanılıyor lması hemde offroad kabiliyeti gidilecek yerleri çoğaltıyor.
bneim önceki konularda hazırladığım mutfak sistemi var
şu anda çok daha teferruatlı bir sisteme başladım bitince yayınlıyacağım ..
belki örnek teşkil eder..

4x4 Duster aracım var. Geçen Temmuz da aldım. Navara alacaktım ancak aracım şirkete kayıtlı olacağından sorun olacağı için bunu tercih etmiştim. Dolayısıyla bu yönde ilerlemem gerekiyor. Bahsettiğim gibi tüm ekipmanımı bu römork içinde depolayacağım. Ama sanırsam bu ürünü almayıp aşağıdakine benzer bir şey yaptıracağım. Mutfak konusunda fikrilerinizi almayı isterim. Ben de düşündüğümü yaptırınca buradan sizlerle paylaşırım. Önce su kontrasından sürgülü mutfağı kendim yapmayı düşündüm. Ancak yaklaşık sadece mutfak kısmı 200 kg gibi bir ağırlığa, yaklaşık 1000 TL gibi malzeme fiyatına denk gelecek. İşçilik tamamen bana ait olacak. Diğer ilaveler, römorkun kendi ağırlığı derken 600 kg lara denk geleceği için bir de sac olarak bir fiyat ve ağırlık hesabı yapacağım. Bakalım göreceğiz...:smiley:

Zafer Bey merhaba, sizinle birebir aynı şeyleri düşündüm ve aynı yollardan geçtim. Önce çadır sonra karavan ve tekrar çadır kampçılığı yapıyorum.
Bizim de bir arkadaş grubumuz var ve önceliğimiz elektrik, su , tuvalet olmayan yani insan veya günübirlikçi olmayan bakir alanlar.
Çadırdan sonra sıfır bir caretta karavan aldım 3 sene kadar kullandım gerçekten keyifliydi, içinde tv, webasto, kompresörlü buz dolabı, sepet , Fiamma marka tente vs yani en dolusuydu ve geçen sene yakın bir arkadaşımıza sattık. Normal karavanlara göre daha hafif ve pratik olmasına rağmen yine de bizim gittiğimiz yerlerde hareket kabiliyetimi sınırlıyordu ve bunun yanında ne kadar konfor donanımı o kadar bakım arıza vs demek oluyor.
Şimdi gelelim asıl konuya, aynen sizin dediğiniz gibi evim ofisim heryerde kamp malzemelerim sobalar çadırlar vs derken toparlanmak istedim, en önemlisi de hafta sonu bir gece kampa.gitmek için iki gün éşya ve malzemeleri ayarla indir bindir en sıkıntılı tarafıydı ve kamp römorku bakmaya başladım. İlk başta mutfağı su deposu vs donanımları olan römorklar araştırdım ama özellikle yurt dışındakileri görünce buradakilere burun kıvırıyorsunuz, sonrasında ise bir şeyi farkettim, ilk bakışta o tip römorklar çok keyifli ve zevkli yapılmış olduklarından müthiş keyifli geliyor ancak bizim tarzımızda kampçılık yapıyorsanız aynı zamanda kısıtlanmış oluyorsunuz. Caretta da aynıydı şöyle örnek vereyim; eğer römorkunuzda su deposu hidrofor mutfak vs tertibat varsa kamp alanında hava şartları ne olursa olsun oraya mahkumsunuz ama çadırda özellikle de bizim gibi yaz kış gidiyorsanız mutfağınız seyyarsa çadırın içinde işinizi görebiliyorsunuz, ısıtıcınızı sadece yatarken değil - 15 derecede oturup sohbet etmek içinde kullanabiliyorsunuz, yani daha geniş bir hareket alanınız oluyor. Hal böyle olunca da çadırla ilgili kafa yorduk ve çadır içi soba, yanmaz boru çıkışları, farklı ısınma yöntemleri derken ve şu an müthiş keyifliyiz. Bu sebeble tüm.bu ekipman ve eşyalarınızı sürekli hazırda tutabileceğiniz, su toz geçirmeyen, hiçbir eletrik vs aksamı olmayan bir römork en az üzen ve yoranı oluyor. Ben de 4 aydır bunun römork kullanıyorum. Becerebilirsem resimleri atacağım.
Biliyorum biraz fazla uzattım ama aynı dertlerden muzdarip birini görünce haddim olmadan fikir vermek istedim.
Saygılarımla.

20180527 165127

20180527 165424

20171223 113131

Sonunda bunca zamanlık araştırmalarımın karşılığı olarak bu römorku yaptım. Karayolları Uygunluk Belgesi ile 750 kg altı O1 sınıf bir Camper oldu. Ayrı bir konu başlığı açacağım tüm özellikleri ile. Ama detay öğrenmek isterseniz www.petrichorcamper.com ve instagramdan da videolar için @petrichorcamper ı takip edebilirsiniz...:smiley:

IMG 20181103 170048 754

IMG 20181104 105013 082

IMG 20181104 105013 084

IMG 20181104 105013 087

IMG 20181104 105639 887

Sonunda bunca zamanlık araştırmalarımın karşılığı olarak bu römorku yaptım. Karayolları Uygunluk Belgesi ile 750 kg altı O1 sınıf bir Camper oldu. Ayrı bir konu başlığı açacağım tüm özellikleri ile. Ama detay öğrenmek isterseniz www.petrichorcamper.com ve instagramdan da videolar için @petrichorcamper ı takip edebilirsiniz...:smiley:

Ekli dosyayı görüntüle 507520

Ekli dosyayı görüntüle 507521

Ekli dosyayı görüntüle 507522

Ekli dosyayı görüntüle 507523

Ekli dosyayı görüntüle 507524
Güle güle kullanın çokgüzel olmuş, sahibinden.com da satışına başlanan bu tarz bir römork var ama sizinki daha donanımlı gibi. Müsait olduğunuzda detaylı foto/ bilgi verirseniz mutlu oluruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri