Prado Almaya Adım Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 560
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,559
Arkadaşlar Merhaba!. Yeni üye oldum ama bütün prado yorumlarınızı zevkle okudum. Size birşey sormak istiyorum 2014 x5 kullanıcısıyım ama son 2 aydır ciddi anlamda prado kafamda yer edinmeye başladı ve aracımı değiştirmeye karar verdim. 2015 model prado almak istiyorum ama çevremden enteresan tepkiler alıyorum:smiley:) bmw nin konforunu prestijini bulamazsın pişman olursun şeklinde. Sizinde değerli yorumlarınızı almak istedim. Gerçekden pişmanlık yaşarmıyım yoksa geç kaldım diye dövünürmüyüm:smiley: fikrinizi sölerseniz çok memnun olurum.
konfor kişiden kişiye değişir.. görecelidir.. çocukluğumda dolmuşlar amerikan chevrolet, 3 sıra koltuklu arabalardı. araba ve koltuk yaylana yaylana giderdi. çok zevkliydi. kimisi aracın içine aldığı gürülteye takar. kimisi takmaz..binek arabadan 3 kapılı merdiven şase ve at lastik araca geçtiğimde ufak çukurlarda bile sarsıntı olurdu. ben böyle bir jipe geçtiğimde dünya varmış dedim. yerden daha yüksek, tavan yüksek, ayna görüş açıları daha iyi.. tabi arazideki kabiliyeti artısı..sonra 4 kapılı yine merdiven şase bir araca geçtim. binek arabayı hiç aramadım. bu arabadan sonra pikap alacağım dedim. bazıları attan inip eşeğe binmiş gibi olursun dediler.. aldım kamyoneti kullanmaktan çok zevk aldım... attan inip uçağa binmiş gibi oldum.sonuçta beni dağların zirvelerine çıkarıyordu.. anlayacağın denemeden bilemezsin.. pradolarda arabayı yükseltip alçaltma var, bir de sert - yumuşak süspansiyon ayarı var. konforsuz olacağını sanmam..

Etiketler
Arkadaşlar Merhaba!. Yeni üye oldum ama bütün prado yorumlarınızı zevkle okudum. Size birşey sormak istiyorum 2014 x5 kullanıcısıyım ama son 2 aydır ciddi anlamda prado kafamda yer edinmeye başladı ve aracımı değiştirmeye karar verdim. 2015 model prado almak istiyorum ama çevremden enteresan tepkiler alıyorum:smiley:) bmw nin konforunu prestijini bulamazsın pişman olursun şeklinde. Sizinde değerli yorumlarınızı almak istedim. Gerçekden pişmanlık yaşarmıyım yoksa geç kaldım diye dövünürmüyüm:smiley: fikrinizi sölerseniz çok memnun olurum.
Prado 120 kasa ve 150 kasa ikiside coğu araca göre konforludur.
X5 noktasında bir texrübem olmadı bu yüzden yapacagım karşılaştırma cok saglıklı olmaz.
İsterseniz whatsapp grubuna alalım sizi sorularınızı meraklarınıza cevap bulmaya çalışalım objektif olarak.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Prado 120 kasa ve 150 kasa ikiside coğu araca göre konforludur.
X5 noktasında bir texrübem olmadı bu yüzden yapacagım karşılaştırma cok saglıklı olmaz.
İsterseniz whatsapp grubuna alalım sizi sorularınızı meraklarınıza cevap bulmaya çalışalım objektif olarak.

Benide gruba dahil ederseniz çok sevinirim. Enazından düşündüğüm araçla ilgili daha çok bilgi edinmiş olurum.

X5 ile land cruiser prado farklı kulvarların arabası. ikisini karşılaştırmak yanlış olur.. X5 daha çok asfalta yönelik 4 çeker sistemine sahip. prado her ne kadar son zamanlarda artan elektronik sensörler nedeniyle su geçişlerinde biraz dezavantaj olsa da pradoya ; merdiven şasesi, orta ve arka diferansiyel kilidi, low ağır devri, yerden yüksekliği artırılıp azaltılabilen havalı süspansiyonu vs.. ile saf kan arazi aracı diyebiliriz..

Ko2 lerle ufakta olsa bir kar tecrübesi yaptım.
Fotografı cektiğim yere hiç bir araç çıkmamış hafif yokuş bir nokta.
İşte burada ayrıcalığı hissediyorsunuz.Çoğu aracın gelemeyeceği bir noktadasınız bu keyif veriyor.
Offroad yapan arkadaslarda bir hayli fazlaca prado da ben günlük kullanımdayım hatta eşim kullanıyor.
Doğaya kaçmak anlamında gayet tatminkar.
Yalnız genel olarak insanları ürküten aracın motor büyüklüğü oluyor.
Sürekli ne kadar yakıyor sorusuyla karşılaşıyorsunuz:smiley:
Neticede keyifli bir araç.
20190106 171443

Son düzenleme:

Sehir içi 16 ile 20 lt arası 4.0 motor ile benzin yakar.
Lpg kiti ile 18 ile 22 arası çıkar.
Sehir dışı 10 11 lt yakar benzinli olarak
Dizel sehir içi 11 12 lt
Sehir dışı 9 lt civardır.
Sakin kullanımlar diyelim.Agresiflik dahanyukarıya cıkartabilir:smiley:
Yakma konusu ön plana çıkar ise heves seklinde kalmasını öneririm.
Özellikle 1.6 dci ve muadillerine alışkanlık var ise
Söyle söyleyeyim 17 16 lt ortalama görsüğümde az yakmış diyorum:smiley:
Devrilme konusu nasıl dillenmiş anlayamadım:smiley:
Standart kullanımda herhangi bir sorun yok.
Belirtiğiniz durumu duyduğumuda söyleyemem

Ne kadar yakıyor sorusu sizin yazdıklarınızdan sonra espri olsun diyeydi :smiley: Açıklama için teşekkürler yine de, merak edenler için referans olacaktır. ML320 ile benzer rakamlar görüyorum ben de.
Devrilme konusunu duydum ancak kullanım şartlarını bilmiyorum.

Ne kadar yakıyor sorusu sizin yazdıklarınızdan sonra espri olsun diyeydi :smiley: Açıklama için teşekkürler yine de, merak edenler için referans olacaktır. ML320 ile benzer rakamlar görüyorum ben de.
Devrilme konusunu duydum ancak kullanım şartlarını bilmiyorum.
Evet farl etmiştim aynen dediğiniz gibi refans olsun diye yazayım dedim:smiley:
ML sersine bakmıştım yelpaze geniş motor seceneği ve model yılı olarak diye aklımda kalmış

Dizel ve benzinliyi karsılastırırsak ikisininde artı ve eksileri bakım ve parça maliyetleri neler peki..
yakıt tüketimi dizel benzinlide lpg kullanılırsa kafa kafaya gelir.
performans olarak benzinli daha tatminkar.
motor olarak benzinli daha sorunsuz olarak dillendirilmekte.
benzinli yagını suyunu eksiltme zamanında yap bakımı uzun süre seni üzme lpg de dahil.
bakım maliyetleri dizelin biraz daha yüksek.
Aklıma gelenleri iletmiş olayım

Selamlar
Biraz güncelleme yapayım
Tekerlekten gelen ses doğrultusunda tespit yaptırmak üzere yetkili servise işlem yaptırdım.
Çıkan sonuç disk ve kaliper değişimi buna baglı balata değişimi.Yalnız geçen yazdan bu tarafa yetkili servisler bir hayli tuzlu olmuş.
Yag değişimi için bşr kaç ay önce 1600tl istemişlerdi 3te 1 fiystına dışarda yaptırmıştım yag değişimini.
Fiyat yüksek çıkınca yine dışarda yaptırdım 3te 1 fiyatına.
Ne yapıldı peki;Ön diskler değişti ön fren piston tamir seri ile işlem yapıldı.
Arka balatlar değiştirildi.
B4fbb42f8910f5bda86dc2eb83fbccbe
596205e64e3698128f858fcd355ba8c4
1a04f82c5055d89bd92800a5b8f66a12
Db558212aa3b3d260808c2f18aa179f7
C7d7620231e17f7c6cd7b1575168d03a

Selam abi nasılsın :smiley: Diğer mecrada özleniyorsun :smiley:
Şikayette arka lastikten gelen ses yazıyor ama değişimler önde olmuş . Servis kaliperi komple değişim yoluna gidecekken tamir takımı ile kurtarmışsın iyi olmuş . Benim sorun yok ama 10-15 bin km sonra bütün sıvıları , fren balatalarını değişirim heralde . Kaliper tamir takımını yenileyip bakım temizlik vs yaptırmayı düşünüyorum . Disk , balata , tamir takımı fiyatlarını tek tek yazabilir misin abi .

Selam abi nasılsın :smiley: Diğer mecrada özleniyorsun :smiley:
Şikayette arka lastikten gelen ses yazıyor ama değişimler önde olmuş . Servis kaliperi komple değişim yoluna gidecekken tamir takımı ile kurtarmışsın iyi olmuş . Benim sorun yok ama 10-15 bin km sonra bütün sıvıları , fren balatalarını değişirim heralde . Kaliper tamir takımını yenileyip bakım temizlik vs yaptırmayı düşünüyorum . Disk , balata , tamir takımı fiyatlarını tek tek yazabilir misin abi .
Eyvalla saolasın iyiyim sizlerde iyisinizdir umarım.İrtibatı kesmiş değilim
İstediğin parçaların fiyatına geleyim;
Ön disk:750
Arka disk:600
Ön balata:180
Arka balata:130
Kaliper tamir seti:300
Belirttiklerimden yukarıda isen yardımcı olurum malzeme noktasında

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR