Range Rover P38 98 Model Aracımın Bitmeyen Sorunlarına Yardımmm

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iremyyy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,304

iremyyy

Yeni Üye
1.5 senedir 98 model p38 kullanıyorum,eas ile uğraşmaktan hayattan bezdim.4 defa eas pompası değişti,sağlıklı bir sonuç olmadı kafasına göre araç düşüp kalkıyor,kartal oto sanayi master oto ya gidiyorum sağolsunlar eas pompasını değiştirtiyorum kapı kilidini bozuyolar başka birşeyi yaptırıyorum sunroofu parçalıyolar.anadolu yakasında servis tavsiye ederseniz sevinirim.sunrooftan içeri su giriyor kar yağıyor elimde havluyla arabayı kuruluyorum içeri su girmesin diye sanırım klima suyu içeri veriyor bazen paspaslar su içinde kalıyor.bazen kapılar açılmıyor yada kitlenmiyor bagaj açılmıyor bazen hata veriyor anahtar aracın üzerinde diye sanayiye gidince kitlenmeyen kapılar orda kitleniyor usta anahtarı eline alınca daha çok sinirleniyorum.araba bazen aşırı yükselip sağ öne doğru yatıyor lütfen yardımcı olun sunroofu acil yaptırmam lazım biryer tavsiye edin.

Etiketler
Ynt: Range Rover P38 98 Model Aracımın Bitmeyen Sorunlarına Yardımmm

Genelde klima suyu iceri vermez sunroof un gider borulari tikanmistir o sebeple suyu iceri verir.cevresindeki plastik ( conta ) gide degistirmek gerekebilir.anladigim kadari ile bu su baska sikintilarda yaratiyor.aracin beynini bir acip bakin hatta elektronik sprey ile bir temizletin.eas pompa kotu bir marka degildir ama sizin sikintinizin pompadan kaynaklandigini dusunmuyorum.baglanti borularina bakin koruklerde catlak patlak birsey olabilir oralara da bakmanizi oneririm.elektriksel sorunlar icin maslakta mekanik isler icin bahcesehirde ustalar var ama anadolu yakasinda hic bilmiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Anadolu yakasında sorununuza çare bulacağınız bir servistir,yedek parça sorununu da kolaylıkla halederler,

Anıl oto.Anıl Oto Bostancı

Çetinkaya Sk. No:2 Bostancı
34752 İstanbul Türkiye
Tel:+90 216 573 59 59
Fax:+90 216 575 23 34
info@aniloto.com

Cevaplariniz icin tesekkurler, oncelikle elektrik ve elektronik ile ilgili arizalar araca su girmesinden cok once basladi arabayi almadan once servise gosterdim koruklerde problem var dendi degistirdim ama o gunden beri sanayiden cikamadim her gun yeni bir sorunla ugrasiyorum.kapilarin acilmamasi vs akuyu degistirdikten sonra oldu ayar yapildi defalarca ama ise yaramadi en kotusude arac kilitleyemiyorum diye servise gidiyorum orda araba hic bir problem cikarmiyor.sanki bana inat yaparmis gibi .
Anil otoyu cok arastirdim aradim aracimda brc marka lpg var fakat kullanmiyorum lpg de arac hantallasiyor sanki benzinle kullaniyorum.lpg takili oldugu icin anil oto lpgli araclara bakmadigini soyledi.

benim arkadaşımda da sizin arabadan var en sonunda körükleri çıkarttı,sabit yuksek oldu aracı şimdi çok memnun,karşıda olduğunuz için bir şey diyemiyorum ,bu tarafta yani avrupa yakasında olsanız benim devamlı gittiğim ustam sorunlarınızı çözer bence,gidip gelmeniz zor olur..beyinden başlamak lazım sorunları araştırmaya çünkü benimde başıma geldi beyin bakımından sonra düzeldi.Aynı olmayabilir ama ??? hani dişiniz ağrır dişçiye gidersiniz ağrı geçer ya benim araçta tamirciye gidince düzeliyordu :smiley: en sonunda onlara bıraktım misafirlikte kaldı tek tek sorunları çözdüler...

Anadolu yakasında araştırayım başka kim var servis olarak yine yazarım....

körükleri çıkarıncada bir özelliği kalmıyor onu servistende önerdiller ama istemedim.4 defa değiştidim yükseltici sistemini hala olmuş sayılmaz :smiley: aracın beyninde problem olduğunu sanmıyorum varsada servis yapmıştır . ne zaman arabayı bıraksam birşeyi düzeltip başka şeyi bozup getiriyolar.arabayı 20 gün serviste bıraktım araba orda sorun çıkarmadı 1-2 basit parça değişti geldi.araba 200000 de ne sorunla gitsem motoru indirelim bakalım diyolar motoru indirtmek istemiyorum servise güvenmediğim için . en son götürdüğümde eas kutusunu kırdılar yenisini bulamadım ondan dolayı eas kutusundan gelen ses ve hareket gaz pedalına vuruyor ve darr diye ses geliyor. trafik sıkışık olursa durmak gerekirse araba bildiğiniz möölüyor gaza basıp biraz ilerleyince ses kesiliyor.çalışan sunroofumu bozdular sunroof kapanmıyor arada boşluk kalıyor arabanın içine su giriyor. araçtan anlayan,açık açık arabada şu problem var şu kadar fiyatı var diyen bir ustaya ,servise acil ihtiyacım var çünkü yağmurlu karlı havada arabayla bir yere gidemiyorum araba bildiğiniz pazar arabasına döndü kapalı garajda yatıyor.

körüklerle çok uğraşırsınız bence yuksek kalsın ,siz bilirsiniz ama körük sorunu hiç bitmiyor ,arkadaşım çözemedi sonunda körükleri çıkarttı attı,
http://kayalaroto.com.tr adresindeki telefondan aracınız ve tamir servisi için görüşün isterseniz yardımcı olurlar,lpg bağlı aracımda bakan neresi var diye sorun .
Bu firma aracınızın parçalarını getirten ,satan ve bu işten anlayan bir yer.Görüşmenizi öneririm.

Kayalar oto 'nun çalıştığı servisleri de ekleyeyim onlarlada konuşun bence,biraz telefon trafiği yapacaksınız ama bir işinizi hal ettinizmi zevkle sorunsuzca aracınızı kullanırsınız,parçalarıda siz alın buradan bence,kayalar oto dan alıyorum en çok parçayı lazım olunca ben de

http://kayalaroto.com.tr/?p=42 sayfanın linki adreslerin olduğu ,yine de aşağıya ekleyeyim telefonları

2015 02 18 2059

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR